Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok meg, hogy a...

Hogyan mondanátok meg, hogy a párotokkal el akartok költözni otthonról?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy anyumék azt hiszik, hogy mivel rohadt nagy a ház, ahol lakunk, mi is ott fogunk élni velük évekig. Ami egyfelől jó is lenne, de néha már én is elvágyódom, saját kis lakásba a párommal, ahol csak mi ketten vagyunk, és nem kell senki és semmi mással foglalkozni, csak a mi kis életünkkel. Nem tudom, hogyan mondhatnám meg otthon, hogy ilyen terveink vannak, hogy minél kevésbé bántsam meg a szüleimet..
2010. aug. 23. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Saját lábra szeretnél állni.
2010. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha a szüleid olyan ragaszkodóak, amilyennek a leírásodból tűnik, akkor szerintem bárhogy is mondod el nekik, meg fogod őket bántani. Nem azért, mert rossz dolog lenne, amire vágysz, hanem mert ők túlságosan szeretnek.

Én is hasonló cipőben voltam... jópár végigbőgött óra kisérte a költözés napjait. Jóhír az, hogy az idő sok sebet beógyógyít. 1 év telt el és már eljutottunk odaáig, hogy csak pár csepp könny hullik. :))

Szóval szerintem add elő amilyen kedvesen és őszintén és szeretetteljesen tudod, a többin sajnos nem változtathatsz.

2010. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha jön a gyerek, akkor jól tud jönni a szülői segítség.. ezek szerint per pill. rendesen beleadtok a közös költségbe stb?

Idővel nyilván megéri elmenni hazulról pláne, ha gyereket is terveztek, de ha nem kerestek túl sokat, akkor érdemes rendes lakásra gyűjteni, ne adj isten házat építeni.P

2010. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon nem lesz nemi életek eree készülj fel,semi magán élet,mindenbe mindenki belugat majd,költözz,nem kell engedélyt kérni nem óvodás vagy,és ha anyagilag megteheted tehetitek menj,és nem kell bűntudat,haszontalan érzés.Pároddal beszéld meg mire vágysz mert néma....és ha maradtok és látj h te mennél az nem jó...
2010. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Idővel szeretnénk gyerkőcöt is, lehetőleg nem 5 év múlva, hanem minél hamarabb. De sajnos ezt kicsit beárnyékolja, hogy a mai világban nem egyszerű a gyerekvállalás, és a megélhetés sem mindenfelé az országban. Igazából nem lenne csak 20 km távolság köztünk, most még ingázunk mindketten, ezért is szeretnénk ide költözni, hogy legalább azt az időt is megspóroljuk, a költségekről nem is beszélve. Jelenleg is beleadunk otthon a közös kasszába. Csak félek attól, hogy ha külön költözünk, akkor több kiadás lesz, mert be kell szerezni alapvető dolgokat is (mint mosógép, tűzhely stb, ha nem olyan albit találunk, ahol ezek is vannak netán). Nem lesz egyszerű menet, az tuti, de talán jobb hamarabb túl lenni rajta. És nekem is fel kell készülnöm lelkileg, mert nem vagyok egy olyan ember, aki félvállról veszi a dolgokat, hanem nagyon is érzékeny vagyok, és nem szeretek megbántani embereket.
2010. aug. 23. 14:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyi, tök drágák a bútorozott albérletek. bútorozottat szinte duplájáért kapod, és még nem is biztos, hogy jó állapotban van.

Többet ér, ha kezdetben az apróságokat megveszitek, aztán félrerakjátok a pénzt, később akár minden hónapban vehetnétek új bútort, annyira visszatérülne :)

2010. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De ha költözésre vágysz mert arra vágysz valamiért, és ha marad akkor hazdsz neki magadnak,és az még több problémát fog szülni majd.
2010. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, vágyom én is a költözésre, mert néha azért vannak otthon viták a szülők között, vagy köztem és szüleim között (szerencsére nem gyakran), de ezek ki tudnak idegelni, és ez rányomja a bélyegét a mi kapcsolatunkra is. Lehet, hogy még az a kevés surlódás sem lenne köztem és a párom között, ha csak ketten lennénk.
2010. aug. 23. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyire nagy az a ház? Az esetleg nem lenne megoldás, hogy ott leválasztanátok egy külön kis lakrészt, ami csak a tiétek? Így külön is lennétek, de bármikor ott a segítség, ha kell... Egyik unokatesómék hasonlóképp oldották meg, igaz, ott a szülők eleve úgy építkeztek, hogy a földszinten ők, a szülők, és 2 emelet a 2 lányé önálló háztartással, az apuka azóta meghalt, de mindkét lánynak család, gyerek, a nagymama besegít, ha kell, de külön is tudnak lenni, viszont senki se maradt egyedül (a nagynéném teljesen egyedül kéne, hogy fenntartson egy háztartást, ha nem így oldják meg).
2010. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk is kétszintes a ház, 4 szoba, 2 fürdő, igaz a konyha egy, de az nem is lényeg, tehát ha akarnánk, meg lehetne itt is oldani, hogy a felső szinten mi lennénk, lent meg anyuék. De nem lennénk "teljesen" elválasztva egymástól. Ami nekem jó is lenne, de a párom szerintem szeretne teljesen külön válni a családoktól.
2010. aug. 23. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!