Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy bűn monitor...

Tényleg olyan nagy bűn monitort kérnem karácsonyra? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

CRT monitorom van, ami már azóta megvan, amióta gép van a családban (2001 körül, és azóta nem romlott el). 2007 körül apám vett magának 'karácsonyra' laptop-ot. Azóta azt mondogatják anyámék, hogy MAJD vesznek nekem vagy monitort, vagy laptop-ot. Már tavaly karácsonykor úgy volt, hogy keresztanyáméktól kapok egy jó monitort (pl nem nagyon bírja ezt a szemem), de végül valamiért nem jött össze, és csak pénzt kaptam.

Az előbb mondtam apámnak, hogy keresztanyáméktól igen is monitort fogok kérni, mert ez már nem jó. Erre fel apám mondta, hogy nem engedi, mert MAJD ő fog venni. (az elmúlt 10 hónapja nem állunk valami jól, de előtte megtehette volna, hogy vegyen, mindig csak hülyített azzal, hogy elmegy megnézni a monitorokat, hogy milyen árban vannak ill. a laptopok, de nem lett belőle sosem semmi).

Mivel keresztanyámék a 'gazdagok', ezért gondoltam, hogy pont tőlük kértek monitort (amúgy is karácsonyra kapok tőlük 20.000-ret, monitor meg már van 30.-ért is), apám meg gondolom ezért nem akarja...


2010. aug. 23. 12:59
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
2 év után bocsi, hogy követelőzök...
2010. aug. 23. 13:41
 22/30 anonim ***** válasza:
21%

Meg kéne értened, hog yxarul álltok anyagilag. Amúgy használtan már 20 alatt is lehet venni LCD monitort, ha arra akarod fordítani a pénzt.

Apukád is medgérem, mert neki is nagyon rossz, hogy nme tudja megvenni a gyerekének, amit kér, ráadásul te még az orra alá is dörgölöd, hogy na, majd a gazdag rokonoktól akkor megkapom.

Tekintettel lehetnél rájuk is, nem csak a saját igényeiddel kellene foglalkoznod. Ha meg bántja a szemed a monitor, kevesebbet kellene gépezned, ilyen egyszerű a megoldás.

2010. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
66%
Egy p*csa vagy... Leszavazhatsz, nem érdekel különösebben. Met ugye AZ IGAZSÁG FÁJ. És ezért le is szavazol majd szépen :) Akár 2 év után, akár 10 év után sem kéne követelőzni... Főleg ha kicsit lemerült a bankszámla... Szerintem meg lehet érteni. Nekem is ígért apum ezt azt, mikor még kicsit jobban ment minden, de most hogy a válságba totálisan elszegényedtünk, és felvettünk a hátunkra 20 évig fizetendő hitelt, így semmit sem kérek. Szülinapomra egy iskolatáskát kaptam (mert a 6 éves táskámat már 2 éve úgy hasznlom, hogy szét van szakadva) és a sulihoz szükséges cucokat (füzetek, tollak és stb...) Nem irigylem apádat, hogy ilyen akaratos és önző gyereke van.
2010. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
51%
vállalj diákmunkát basszus, vagy gyűjts, apukád miért ne vehetne magának laptopot?! Ő dolgozott meg azért a pénzért gondolom... nem felháborodni kéne, hanem gyűjtögetni hha neked annyira kell, vagy megmondod majd a rokonságnak h karácsonyra pénzt szeretnék, és megveszed abból.... ne te légy már felháborodva.... lehet leszavazni.
2010. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
22%
2007 óta, ha csak minden hónapban egy xaros 1000est félreteszel már rég meglenne a monitorod, amiért most itt picsogsz...
2010. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
15%

Én szemüveges vagyok,teljesen megértelek. Sajna nekem se van/volt LCD monitorom.Egyébként egy kb 15öset már 15-20ezerért is lehet kapni.Főleg akár a metroban.. Apum nálunk is vett magának egy 22eset igaz hagyományosat.De neki ott volt a kettő nagy monitor,csak hogy tudjon filmet vágni szegénykém.Nekem a mai napig az lenne ha a nagybátyám nem halt volna meg... Megkaptam az ő régi monitorát.. De az se tft..

Ne magad okold ez nem nagy kérés..

EGyébként már 20alatt is lehet kapni. [link]

2010. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
51%

Ha megkérdezik, mit szeretnél, akkor arra kíváncsiak (pl-keresztanyád) hogy TE mit szeretnél. Nem arra, hogy apukád mit szeretne.Aztán vagy azt adja, vagy nem.Azt ő el tudja dönteni, hoyg neki mi drága. Az is lehet, hoyg tud egy jót szerezni ötöd áron.

Minek vegyen valami olyasmit, aminek kevésbé örülnél?

Ne mondd el apudnak, mit kérsz, írj csöndben levelet a Jézuskának!

Mondd, ha kérdik, : Titok!

És ha megkapod, örülj neki! Ha mégis mást kapsz, akkor ráérsz kitalálni a többit!

A keresztanyád első sorban örömet szeretne szerezni. Jézus, akinek akkor a szülinapja van, szintén azt akarja, hogy örülj :) Vele csak nem akar apu ujjat húzni??

A jó monitor fontos!!! A keresztgyerek is fontos!! A régi monitor nem biztos, hoyg jó a szemednek. (és egy szemüveg sem biztos, hogy kijön 30 ezerből)

Ez a te titkod. Apukád majd azt kér, amire ő vágyik!

Én nem szívesen költenék sok pénzt olyanra, aminek a keresztgyerekem kevésbé örül. Inkább kicsit többet arra amire vágyik. A monitor hasznos és tartós dolog, évekig örülhetsz neki.

43/nő

(grafikus)

2010. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Apukádnak valami fóbiája van, hogy csak ő kereshet pénzt! Magyarázd el neki, hogy senki sem várja tőle, hogy mindent ő oldjon meg. Így is épp eleget vállal!!!! Ez a kulcsmondat, ezt jó sokszor ismételgesd!

Nem értem, miért csupa ilyen sopánkodó válasz született??

Igen is, van a ki szívesen megvesz a keresztgyerekének egy 30-40 ezres dolgot, néhány évenként.Ha meg nincs rá keret, akkor nem vesz, és kész.

Pl. a tesóm nem keresztapa, csak nagybácsi, mégis kifizette a gyerekeimnek a jogosítványt, nekem meg vett egy használt autót. Nem nagyon gazdag, csak egyszerűen ki tudott ennyit gazdálkodni. (nem egyszerre) Mivel én nem tudtam volna kifizetni, de jól jött az autó is, a jogsi is, és ő megtehette, hát megtette. Én meg foglalkozom az ő gyerekei lelkével, mert neki meg az ideje kevés. Én se számolom, mennyi időt töltök rá erre.

Ha nekem lesz pénzem, majd én fogok nekik vásárolni.

Szerintem keresztanyád örül, ha megtudja,. minek örülnél. Esetleg nevezz meg egy drágább és egy olcsóbb dolgot is.

De minek vegyenek 3 pulóvert, ha neked monitor kell?

és 20-ért is tud szerezni, ha annyija van, csak ügyesebbnek kell lenni...

Szerintem ne szégyelld, ebben semmi nincs.

Nekem az a titkos benyomásom, hogy a testvérek között lett valami nézeteltérés. És nem mesélik el, csak így csapódik le. Hogy a mi gyerekünknek ne vegyetek semmit!

Nem volt valami örökösödési vita, mert az szokott gondot okozni. Csak egy ötlet volt.

2010. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

"2 év után bocsi, hogy követelőzök..."

Hát ez vicces.:D:D

2010. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
A pénz. Ha keresztanyám megveszi a monitort, akkor a 1,5 éves gyereknek is olyan árban kell venni ajándékot...
2010. aug. 23. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!