Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy bűn monitor...

Tényleg olyan nagy bűn monitort kérnem karácsonyra? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

CRT monitorom van, ami már azóta megvan, amióta gép van a családban (2001 körül, és azóta nem romlott el). 2007 körül apám vett magának 'karácsonyra' laptop-ot. Azóta azt mondogatják anyámék, hogy MAJD vesznek nekem vagy monitort, vagy laptop-ot. Már tavaly karácsonykor úgy volt, hogy keresztanyáméktól kapok egy jó monitort (pl nem nagyon bírja ezt a szemem), de végül valamiért nem jött össze, és csak pénzt kaptam.

Az előbb mondtam apámnak, hogy keresztanyáméktól igen is monitort fogok kérni, mert ez már nem jó. Erre fel apám mondta, hogy nem engedi, mert MAJD ő fog venni. (az elmúlt 10 hónapja nem állunk valami jól, de előtte megtehette volna, hogy vegyen, mindig csak hülyített azzal, hogy elmegy megnézni a monitorokat, hogy milyen árban vannak ill. a laptopok, de nem lett belőle sosem semmi).

Mivel keresztanyámék a 'gazdagok', ezért gondoltam, hogy pont tőlük kértek monitort (amúgy is karácsonyra kapok tőlük 20.000-ret, monitor meg már van 30.-ért is), apám meg gondolom ezért nem akarja...


2010. aug. 23. 12:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
46%
De jó... Neked még ottvannak a keresztszüleid... Velem 10 éve nem foglalkozik a keresztanyám (azt se tudom mi van vele, de nem is érdekel már...), drága keresztapám meg 3 éve hagyott itt engem. És nem azért mondom, mert hogy hú de sok mindent vehetettek volna nekem... Hanem mert nagyon rossz így felnőni, hogy nincs senki másom a szüleimen és testvéremen kívül. Komolyan mondom, ilyen hülyeségeken problémáznak az emberek... Mások meg engem röhögnek ki azért, mert hogy néha elsírom magam, amiért nincsenek keresztszüleim. Hát jó... 13/L
2010. aug. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

Ha valaki megkérdezi mit kérsz karácsonyra/szülinapra/stb akkor mondd meg, hogy te most monitorra gyűjtesz és leginkább készpénzzel tudnak most segíteni. Szerintem ez így sokkal korrektebb, mintha konkrétan kérsz tőlük egy monitort. Szép lassan össze fog gyűlni a pénz, főleg ha 20000-t kapsz tőlük.

Gondolj bele apukádnak milyen rosszul esik, hogy nem tud neked megadni valamit és ezért te máshoz fordulsz.

2010. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
42%
Ja, gyűjteni...vagy diákmunkázni... nem tudom, mit sajnáltatod magad. Ha akarsz valamit, tegyél érte.
2010. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

13/L-nak: hidd el, én is tudnék sírni, mert nagyanyámék, és keresztanyámék 'elfordultak' tőlük, mert nem állunk mostanság valami jól, és csak ilyen alkalmakkor 'tartunk igényt egymásra', amúgy elég ritkán tartjuk a kapcsolatot. Fél éve, ha voltam náluk, de lehet volt több is. Ők voltak az anyám szülei, testvére.

Apám bátyjával, feleségével, és 2 gyerekével (uncsim) egyáltalán nem tarjuk a kapcsolatot. Az uncsijaim mellett simán elmegyek az utcán, mert utoljára 5-6 éves koromban láttam őket, és azóta megváltoztak. Apám szüleiről annyit még, hogy anyukája meghalt, apukája meg életében nem látott még...

2010. aug. 23. 13:17
 15/30 A kérdező kommentje:
Diákmunka? Tavaly is akartam menni, de drága apám tett érte, hogy ne tudjak menni, ráadásul nekem állt, hogy nem az én dolgom az, hogy pénzt keressek.
2010. aug. 23. 13:18
 16/30 anonim ***** válasza:
8%
hát ha ilyen szar helyzetben vagytok akkor hogy vagy képes ilyen önző lenni?
2010. aug. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Önző? Mintha én tehetnék mindenről.
2010. aug. 23. 13:24
 18/30 anonim ***** válasza:
14%

Hát ha így álltok anyagilag akkor bűn. Nincs pénze apádnak, ne nyaggasd már azzal hogy neked a keresztanyád veszi majd meg stb.. elég szarul eshet neki.

Örülj neki,hogy etet, blablabla. Sok apa erre sem képes.

Gyűjtögess vagy várj egy picit míg rendbe jöttök.

2010. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
40%
Már nem azért, de ha ilyen szarul esik az apukájának, hogy Ő nem tudja megvenni neki akkor magának miért futotta laptopra? Persze most rosszabbul álltok, érthető, de amikor lett volna rá keret akkor sem vette meg csak ígérgette. Én szüleim is dettó ugyan azt csinálják. Ígérgetnek és volna rá pénz, de még sem veszik meg. Akkor mondják azt nem akarják megvenni és kész így lenne korrekt nem hülyíteni a gyereket. Amúgy kedves kérdező mást nem tehetsz, gyűjts össze a pénzt. Nyilván sérti apukádat, hogy nem tud neked megadni valamit, de mikor tehette volna se adta meg. Mondd meg neki, hogy akkor nem kérsz konkrétan monitort keresztszüleidtől, de gyűjtöd rá a pénzt. És Tőlük is pénzt kérj, hogy ha tudnak járuljanak hozzá Ők is. Előbb utóbb meglesz. Karácsony, szülinap, névnap ilyenekből.
2010. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
74%
Már nem azért, az én családom sem állt valami jól anyagilag jó sokáig (Válás, apukám halála, anyám tanárként dolgozik, keményen, a semmi pénzért), és sose követelőztem. Nekem érdekes módon 10 éven keresztül jó volt ugyanaz a monitor. Sose hánytorgattam fel anyumnak, hogy ez vagy az kéne. És meg tudtam oldani mindent a zsebpénzből, ha meg nem, akkor hát nem volt menőbb cuccom. Ha annyira fontos az a monitor, tegyél rá félre Te, és max pár hónappal később veszel ruhát magadnak. Én pl. az első fizetésem egy részét mobilra költöttem, a maradékot meg odaadtam anyának, mert rosszul állt anyagilag. Már felnőtt vagyok, külön lakok, de a mai napig odafigyelek arra, hogy semmi extrát ne költsenek rám ilyen ünnepeken.
2010. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!