Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjuk megszeretni...

Hogyan tudjuk megszeretni önmagunkat?

Figyelt kérdés

Fiatal férfi vagyok, és nehéz életem van, ami részben annak köszönhető, hogy nem igazán szeretem magam. Ez nem volt mindig így, kellett hozzá egy elhanyagoló család és sok negatív behatás.


A társas kapcsolataim nem működnek, mivel tudat alatt másokat is kritizálok, akárcsak magamat, magánélettel ugyanez a helyzet. Magányos vagyok és boldogtalan.


Arra jutottam, hogy szerintem teljesen át kellene alakítani a személyiségemet, önmagamról alkotott gondolataimat. Pszichoterápiára jártam már, de nem éreztem ehhez elég mélynek és pontosnak, túl sok volt a mellébeszélés. Úgy gondolom, hogy a családom vastagon benne van ebben a problémában, és igyekszem is tőlük ezért eltávolodni, de szükség lenne arra is, hogy érzelmileg jobban elvágjam magam tőlük.


2021. máj. 3. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Tedd magad valahol hasznossá.
2021. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Célok kitűzésével és elérésével. A siker ugyanis a legjobb önbizalomnövelő!
2021. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Menjél egy másik pszichológushoz, ha az első nem vált be. Nem a pszichoterápiával van baj, hanem az adott pszichológus nem volt jó.
2021. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig 3 hosszabb és több rövidebb terápián vettem részt. Nem tudom, lehet, hogy velem van a baj, de valahogy sosem azt kaptam, amire úgy éreztem, hogy szükségem van. Nem voltak kijelölt csapásirányok, úgymint: mik az érzéseim; mikor jönnek ezek elő; mikor kezdődtek; miket gondolok magamról és mik az elvárásaim; hogyan eredeztethető ez a családomtól; milyen szeretnék lenni. Én egy olyan terápiát szeretnék, ahol ezeken megyünk végig, tartva a fókuszt. De sehol nem ezt kaptam, hanem mindig csapongtunk, és úgy éreztem, hogy a szakember 5 körrel le van maradva mögöttem, és sokkal kevésbé ért engem, mint én magamat.
2021. máj. 3. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen korúak, képzettségűek voltak? Lehet azért jót is találni, akiről pedig 4 alkalom után nem látod, hogy előremozdít, azt ott kell hagyni.
2021. máj. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
Nem pszichomókusra van szükség, hanem a kérdezőre.. csak ő oldhatja meg..
2021. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25%

6-os jól írja.

Keress egy hobbit. Azon belül hasznossá tudod magad tenni.

Csak egy példa. Túrázás. Itt helyben vidéken is van túrázó programok. Ahol az ellenőrző kapuknál emberkék vannak. X km-eres túránál főznek sütnek is. A túra előtt bejárják az útvonalat , takarítgatják stb...

De ,ezer meg ezer hobbi van,ahol szívesen fogadnak. Ott már társaságba kerülsz.

2021. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!