Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne cseszegess...

Mit tegyek, hogy ne cseszegessenek?

Figyelt kérdés
A hétvégéket általában a páromnál töltöm. Ő a szüleivel, meg a húgával lakik, de jó nagy házuk van, elférek én is ott. Szombatonként a párom általában az apjának segít, főleg most hogy itt a jó idő, füvet nyírnak, vagy kint dolgoznak a ház körül. Én örülök, hogy ilyenkor tudok aludni, vagyis tudnék, ha az anyósom nem cseszegetne állandóan, hogy jöjjek ide, jöjjek oda, csináljam ezt, csináljam azt.... egész héten 5-kor kelek a munka miatt, lenne egy szombat délelőttöm mikor tudnék pihenni és aludni, de neki az elfogadhatatlan, hogy valaki nem 7-kor kel föl hétvégén is és áll neki kopasztani a tyúkot hajnalban... és akkor kitalálja, hogy pucoljak krumplit, vagy segítsek a húgának a dió törésben, stb. És a páromnak panaszkodik, hogy milyen lusta vagyok, egész délelőtt henyélnék, míg ők dolgoznak. De most komolyan, egész héten dolgozok, ennyi pihenő nem jár nekem?
2021. ápr. 30. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Szoval ott vagy ingyen, ertheto hogy keri hogy segits.
2021. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Savlekotő ***** válasza:
95%
De jár,aludj otthon.. Nektek se jósolok nagy jövőt..
2021. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

ez komoly kerdes ?


menj haza ha nem tetszik, de ha mar egesz hetvegen ott vagy, az a minimum hogy a hazimunkaban segitesz.

2021. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha ott vagy, nem alhatsz.
2021. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%
Aludj otthon, ott azért (jobbára) te is szabhatod a feltételeket.
2021. ápr. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Tepfal ***** válasza:
93%
Ezt én is megszenvedtem, tehát tapasztalatból is tudom, hogy szar, de - bár lehet szebben is fogalmazni - alapvetően igazuk van az előttem szólóknak. Alapvetően ezt a kérdést a pároddal kellene megbeszélned. Nekik volt egy bevett rutinjuk, aminek része volt, hogy szombaton együtt megcsinálják a házimunkát, amiben a párod - mint ottlakó - szintén részt vesz. Miért mész oda, ha a párodnak szombaton "programja" van és ebben nem akarsz részt venni? Ha a pároddal akarsz időt tölteni, beszéljetek meg olyan időpontot, amikor mindketten ráértek. Ha neked csak a hétvége alkalmas erre, akkor is a párodnak kellene beszélnie a saját családjával, hogy máskor végezné el a ráeső házimunkát, mert szombaton veled szeretne lenni.
2021. ápr. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Ne menj oda aludni, ne héderelj náluk. Ennyi.
2021. ápr. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, te egy olyan családba csöppentél, ahol ez a szokás. Szombaton délelőtt füvet nyírnak a férfiak, meg kerítést javítanak, a lányok-asszonyok meg a konyhában sürgölődnek. Ha te aludni szeretnél, akkor ne menj oda pénteken este, hanem csak mondjuk szombat délután. Én nem vagyok ez a fajta háziasszony - nem kopasztom a csirkét, nem török diót -, de nekem is bökné a csőrömet, hogy miközben a fiam csajának IS sütök/főzök, ő a takaró alatt durmol.
2021. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Tepfal ***** válasza:
78%
#8: A következtetéseddel egyetértek (hogy ne menjen oda, ha ezt nem tudja elfogadni), de engem nagyon zavart és érthetetlen volt számomra mindig is ez a hozzáállás. A párom családja is ilyen család, és hasonló mondatok hangzanak el, minthogy nehogy már pihenjünk, miközben ez értünk IS van, amikor az esetek 90%-ában nincs értünk semennyire. Pl. sem párom, sem én nem vagyunk oda a házi termékekért, amivel viszont rengeteg munka van. Nekem tök normális, hogy segítek, ha ott vagyok, de ez mindig kiveri a biztosítékot, hogy ez "miattunk is van". A nagy lóf.
2021. ápr. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Aludj otthon. Problem solved. Szivessen.
2021. ápr. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!