Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan vezette rá a párját...

Ki hogyan vezette rá a párját hogy segítsen bele a közös kiadásokba?

Figyelt kérdés

Ti , hogyan beszéltétek meg, hogy ki mit fizet? Vagy vásárol ? Vagy hogy mondtátok el hogy jó lenne ha beleszállna akár a kajába és a rezsibe ?


A szitu a következő

Egyedül álló anya vagyok egy fizetéssel és albérletben. Másfél hónapja ismerkedek egy sráccal aki lassan 3 hete ott van...

Persze nem bánom


De viszont én vásárlók minden egyes alkalommal ő max a csomagot hozza

Ami eddig a kislányommal elég volt most egyáltalán nem ....

Nem szeretnék és tudok még egy főt eltartani ....


Hogy kezdjem el vagy mondjam el hogy ne legyen sértő?



2021. ápr. 26. 14:36
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Így egyenesen a szemébe amit most leírtál. Nem nehéz. Ha megsértődik, akkor mehet kifelé az ajtón, nem vagy ingyen szállás.
2021. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
3 hete éjjel-nappal ott dekkol?
2021. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
98%
Én a helyedben nagyon átgondolnám ezt a kapcsolatot, minden értelmes embernek magától eszébe jut fizetni a költségeit, nem kell "rávezetni"!
2021. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
96%
Ebben semmi sértő nincs. Felnőtt, dolgozó ember (gondolom), teljesen alap, hogy beszáll ő is az ilyesmibe. Mikor elmentek legközelebb vásárolni, megkérdezed, hogy "drágám, az utóbbi időben általában én fizettem, most fizetsz te?" Voltam pénztáros, ezt a kérdést a gyakorlottabbak a fizetés piallanatában teszik fel, a férfi meg a pénztáros orra előtt - általában - nem mond nemet, mert az kellemetlen. Állj a sarkadra, ne tartsd el.
2021. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk ez úgy ment, hogy megbeszéltük hogy X összeget mindketten beleteszünk a közös kasszába és abból fizetjük a kaját, számlákat, és ami a gyerekeknek kell.

Ha viszont valami magunknak kell, azt a saját pénzünkből vesszük.

Nyugodtan mondd el neki úgy, ahogy itt leírtad, ez nem bunkó. Nehogy már ingyen éljen nálad, ilyen sehol nincs

2021. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ha kb egy hónapja ismered nem tudom miért van rendszeresen nálad három hete. Máris öszeköltöztetek vagy mi? Tartósan magad mellett tartasz egy kb idegent, a gyereked mellett? Megmondod neki, így egyenesen, hogy lassítani kellene, kezdve a hozzád járkálásán, vagy már most azonnal, hogy nem tudsz egyedül 3 embert eltartani. És nem is vagy köteles, egy hónapnyi ismerettség után.
2021. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
90%

Bevásárlás után megtartod a blokkot, hazamentek. Leülsz, aláhúzod azokat a tételeket, amikből ő is fogyaszt, összeadod, elosztod hárommal, ráírod az eredményt a blokk tetejére. Azt mondod neki, hogy "Kiszámoltam a részed a bevásárlásból, ott van a konyhaasztalon, nézd meg nyugodtan, számold át, ha szeretnéd."

Ha kijönnek a rezsiszámlák, mondhatod, hogy húú ez most több lett, mint szokott, meglátszik, hogy már nem ketten vagytok. Aztán kérdezz rá, hogy milyen hozzájárulást tartana megfelelőnek.

2021. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
98%
áá..ez a csávó csak egy hülyét keresett, aki eltartja. És meg is találta..
2021. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem inkább előre kéne jelezni. Mi párommal fizetéskor összeülünk és megnézzük mire mennyi megy el.


Tartalék, számlák, kaja (az annál van aki vásárol) ami karad azt meg elosztjuk.


Te is ülj le vele és mond hogy mennyi a rezsi meg a kaja harmada. Ha nem tetszik neki akkor tovább áll, és azzal te is jól jársz mert kibukik hogy egy ingyen élő.

2021. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
93%

Kb. szó szerint azt akartam írni, amit a #3.


Ez a "srác" egy pótanyát keres magának????

2021. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!