Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem mit kellene tennem...

Nekem mit kellene tennem ebben a helyzetben hogy ne roppanjak össze?

Figyelt kérdés

Asperger szindrómás vagyok és a családom is nagyon problémás. 2019 őszén kezdődött minden. Apám skizofrén tüneteket kezdett mutatni, kitalálta hogy a szomszéd bejárkál a házainkba, titokban károsítja az autóinkat, tárgyainkat, stb. Apám 20 éve iszik... Akkor hatalmas balhé volt és nekem bevallotta azt hogy nagyon sok ideje szeretője van. Ami nem csoda mert anyukám egy nagyon hideg nő, sokszor ok nélkül durva volt apámmal, szívatta őt, beszólogatott neki. De erről igazából anyum sem tehet mert beteg. Kényszerbeteg, szorongásos, stb. Szóval így nagyon rossz a helyzet, anyámnak nem szólhatok hogy mi a helyzet mert nem akarok ártani, ráadásul a nagymamám is tud ez egészről és állandóan balhézik apámmal, ami szintén engem érint mert kiköveteli magának a gondoskodást és elhív váratlan időpontokban munkából, páromtól csak hogy vigyem haza kocsival meg ilyenek..

Eltávolodni nem tudok tőlük, nekem és nekik sem lenne jó.

Mit tudok tenni hogy jobban érezzem magam egy ilyen helyzetben?



2021. ápr. 25. 19:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, az hogy kitalált dolgokat a szomszédról már ellaposodott hál istennek. Megfenyegettük az orvossal aztán megemberelte magát.
2021. ápr. 25. 19:25
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Apád egy skizofrén alkoholista, anyád kényszerbeteg, szorongásos, nagyanyád sem 100-as nyilván, de ő még egy önző vénség is.

Te aspergeres vagy (csoda, hogy csak ennyi) és azt szeretnéd tudni, hogy ebben a diliházban mit tudnál tenni?...mert "Eltávolodni nem tudok tőlük, nekem és nekik sem lenne jó."


Ha ottmaradsz, akkor leginkább semmit!

Nem mondom, hogy menj el, mert nem akarsz és valószínűleg nem is tudnál.

Azon kívül, hogy kifejezem, hogy mennyire sajnállak, mert te nem tehetsz semmiről, mást nem tudok neked mondani.

2021. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ma is nagyban dolgozom (hála az égnek olyan munkám van ahonnan el tudok jönni bármikor) és felhív apám hogy azonnal jöjjek oda nagyimhoz (mindketten ott voltak) mert összevesztek meg lekéste a buszt, aztán oda mentem a nagyim csak pampogott hogy mi mennyire nem tiszteljük őt, nem becsüljük őt. Ami azért nem így van azt is felfújta. Utána nagyimat haza vittem, egy kerületben dolgozunk. Apám meg haza ment busszal. Most félek hazamenni hogy apám milyen állapotba lesz lelkileg, dolgozni már nem éri meg, fuccs a napnak, ennek a napnak már nincsen értelme. El is jövök hamarabb. Nagyon félek hogy apám hogy érzi most magát.
2021. ápr. 25. 19:32
 4/11 A kérdező kommentje:
ma 19:30 nem csak ennyi, öngyilkossági kísérleteim is voltak már amiről a családom nem tud, egy érfelvágás meg 3 alkoholmérgezés, meg csomószor depressziósnak érzem magam, van hogy nem tudok mit kedzeni magammal el megy az egész napom... á szar az egész.
2021. ápr. 25. 19:34
 5/11 A kérdező kommentje:
mármint azok korábban, 2014,2016, meg 2018 és nem emiatt, nem is tudom h mi miatt
2021. ápr. 25. 19:35
 6/11 anonim válasza:
15%
Szia, szerintem imádkozz Jézushoz, Isten fiához hitben. Így változhat a dolog, ezzel szerintem "csak" jobb lehet. Meglehet, sajnos démoni befolyás alatt állhatnak a családtagjaid. Kérd, hogy erősítsen meg hitben és járjon előtted, igazgassa utadat. Tedd Isten kezébe a problémáidat. Reggel, vagy amikor az eszedbe jut a nap folyamán, próbáld meg. Vesztenivalód ezzel nem lesz. Tanulmányozd a bibliát, és megtudhatod mi állhat a gondjaid mögött.
2021. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én ebben nagyon nem hiszek, maximum a karmikus dolgokban tudok hinni. Mesék márpedig nincsenek.
2021. ápr. 25. 20:12
 8/11 anonim válasza:
5%
A döntés a te kezedben van! Én se hiszek a mesékben, bár jó nézni őket. :D Viszont az ördög azért jött, hogy öljön, raboljon és pusztítson. Élő példa a családod helyzete, sajnos ha ebbe hiszel... akkor joga van az ördögnek a családodat piszkálni, rombolni, és neked meg sugallani az öngyilkos gondolatokat. Én akkor is azt mondom, főleg ha nincs tapasztalatod az evangéliumban, kezdj körül nézni ott is. Hidd el, veszteni valód nincs! Főleg ha az életedre pályázik az ördög. És amiben a családod van, ez nem játék! Isten elmondta az elején: Szabad akaratot adok nektek, válasszátok a "jó utat", (de az ördög azt nem akarja...) Gondold át, mert ez nem véletlen. Kitartást, és remélem kijöttök Isten segítségével a mély helyzetből.
2021. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
13%
Pontosítani szeretnék az utolsó mondatban: Remélem, kéred Istent hitben, hogy segítsen kihozni benneteket a problémák súlya alól.
2021. ápr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Te cipeled a hátadon az egész dilinyós családot. Miért olyan magától értetődő, hogy otthagyod a munkát, mert a két óvodás szintén lévő összeveszett? Oldják meg maguknak.Magadat tedd az első helyre és ne ugrálni nekik. Felnőtt emberek, meg tudják oldani a dolgaikat. Már ha nem kamu az egész, mert ennyi mentális probléma kicsit soknak tűnik egy rakáson.
2021. ápr. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!