Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A falusi fiatalok hogyan...

A falusi fiatalok hogyan koltoznek kulon a szuleiktol?

Figyelt kérdés

Az egyertelmu hogy azok akik egyetemre mennek, felkoltoznek Pestre vagy oda ahol az egyetem van es koleszosok lesznek, majd valoszinuleg talalnak is ott munkat utana.

Viszont az a falusi aki helyben talal munkat az hogy koltozik kulon? Falun alig akad alberlet es 22-25 evesen nincs annyi penzuk hogy hazat vegyenek.

Vannak fiatal lanyok akik a boltban dolgoznak, meg vannak fiatal sracok akik valamelyik helyi cegnel dolgoznak a muhelyben, pl asztalos, ablak gyarto, stb. Egyik sem keres olyan jol es mivel helyben van a munka, ezert nem erdemes a kozeli varosba menni hogy kivegyenek egy panelt.

En 26 evesen koltoztem el de egyenesen kulfoldre mentem, sok ismerosom a szuleinel lakott 20-30 eves kora kozt, van olyan aki kesobb is. Par embert segitettek a szuleik, kulfoldre mentek hogy legyen penzuk, de mi van a tobbiekkel?

Lehet en is meg a szuleimmel laknek ha nem lennek hazas mert egyedul nem tudtam volna alberletet kivenni, de talalni sem lehet alberletet falun. A munkam meg ott volt helyben mielott elkoltoztem.


2021. ápr. 21. 01:46
1 2
 11/15 anonim válasza:
91%

Ahogy látom kicsit elúsztak a válaszok egy másik irányba. De visszatérve az eredeti kérdésre, szerintem úgy van ahogy a 2es mondja. Vidéki emberek hitelt vesznek fel, dolgoznak és gyűjtögetnek. Plusz közrejátszik az is, ha örökölnek ingatlant, azt eladhatják vagy megtarthatják.

Az én esetemben, anyukámmal 2en élünk egy 45m²es lakásban 11 éve. De 5 éve megorokolte a nagymamája családi házát, így a lakás 1 szem gyermekként rám szállt. Ha majd meg tudok állni saját lábon, egyedül ide fogok tudni költözni, vagy ha kell a pénz eladhatom. Környékemen ez nem szélsőséges példa, sokan örökölnek vagy pénzt vagy ingatlant hasonló módon.

2021. ápr. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Én is falusi vagyok.

17 voltam amikor elkezdtem dolgozni.

21 mikor egy barátnőmmel közös albérletet vettem ki a legközelebbi városban...

2021. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez jo porgeti a gazdasagot vicces ugyan akkor a lakas arakat is felnyomja akkor mit is nyert rajta egy egyszeru ember?
2021. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

aki nem megy egyetemre több száz km-re,

annak nem csak a falu marad, van a közelben város. ott is dolgozhat, nem csak falun asztalos, meg kisbolt,meg tökömtudja


tudnak szerelmesek lenni, s összeköltözni a szerelmükkel


több messzi egyetemen tanult ismerősöm vagy a szerelmével ment másik városba, vagy hazatért pl, és ott a szerelme is vagy csak van


de van olyan, aki a szüleivel dolgozik, együtt is laknak, mert egyszerűbb, de látom rajta, hogy képes tenni, van egy csomó pénze, értelmes.

nem mint az, aki kényszerből, de egyedül, de füvet se tud nyírni magának

2021. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Metionin ***** válasza:
Általában valamelyik szüleihez költöznek vagy nagyszülő házába. De sokan nem költöznek össze amíg nincs önrészük hitelre és akkor vesznek együtt házat, ez ott sok év mert bár olcsók a házak, munka nem nagyon van. Sokan azért nem tudnak házat venni, mert közmunkán vannak és arra nincs hitel. Régen még a szocpol segítségével vettek házat, mostanság gondolom kihasználják a gyerekcsináló hiteleket, már aki ki tudja mert ahhoz is munkahely kell.
2021. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!