Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A falusi fiatalok hogyan...

A falusi fiatalok hogyan koltoznek kulon a szuleiktol?

Figyelt kérdés

Az egyertelmu hogy azok akik egyetemre mennek, felkoltoznek Pestre vagy oda ahol az egyetem van es koleszosok lesznek, majd valoszinuleg talalnak is ott munkat utana.

Viszont az a falusi aki helyben talal munkat az hogy koltozik kulon? Falun alig akad alberlet es 22-25 evesen nincs annyi penzuk hogy hazat vegyenek.

Vannak fiatal lanyok akik a boltban dolgoznak, meg vannak fiatal sracok akik valamelyik helyi cegnel dolgoznak a muhelyben, pl asztalos, ablak gyarto, stb. Egyik sem keres olyan jol es mivel helyben van a munka, ezert nem erdemes a kozeli varosba menni hogy kivegyenek egy panelt.

En 26 evesen koltoztem el de egyenesen kulfoldre mentem, sok ismerosom a szuleinel lakott 20-30 eves kora kozt, van olyan aki kesobb is. Par embert segitettek a szuleik, kulfoldre mentek hogy legyen penzuk, de mi van a tobbiekkel?

Lehet en is meg a szuleimmel laknek ha nem lennek hazas mert egyedul nem tudtam volna alberletet kivenni, de talalni sem lehet alberletet falun. A munkam meg ott volt helyben mielott elkoltoztem.


2021. ápr. 21. 01:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Felvesznek babaváró hitelt
2021. ápr. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha nem jársz egyetemre,akkor 18 évesen végzel.

Mondjuk,hogy csinálsz egy szakmát ami 0.5-2 év között van


Tételezzük fel,hogy 20 évesen végzel a tanulmányaiddal és elkezdesz dolgozni.


adsz rezsit és pár dolgot,

a fizetésed 80% megmaradt amit félreteszel és gyűjtesz,hogy legyen önerőd pl 3 millió

Kérsz 15 millió hitelt és elköltözöl


Nem kell egyből kacsalábon forgó palotára gyűjteni,de 24 évesen már független szabad ember vagy akinek van saját lakása

Mi így csináltuk, van egy 64nm2, 2 szobás,nappalis lakás, fürdő wc külön,és konyha

Kezdetnek nem rossz

A lakást vettük 14m ez 10 év múlva amikor 34 leszel érni fog 25 milliót

Újra kérek 15 millió hitelt

Gyűjtom a pénz lesz 10 év alatt 6 millió

34 évesen már lesz gyerekem is kérhetek a csokot a babavárot is.


40 millióból lehet mit kezdeni


Kérlek szépen így tudd elköltözni egy falusi.

2021. ápr. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Tudod hány 24 éves osztálytársamnak van már 2-3 gyereke,csak azért mert kell nekik a 10 millió

Fele már elvált,mert a férjük 26 évesen rájött,hogy nekik ez a nagy felelősség nem kell, ráér 35 évesen is erre,

Nő nyakán marad 3 gyerek mehetett vissza a szülőkhöz,

3 gyerekes 24 éves lány hol fog magának párt találni őszintén


Van egy osztálytársam aki lemondott a gyerekekről és az anya, meg a mama neveli mert ő fiatal és nem akarja elbaszni megint az életet,mert tudta,hogy 24 évesen így nem fog kelleni senkinek sem.


Ennyit ér a babaváro és a csokk semmi mást

2021. ápr. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Úgy van, ahogyan a hármas mondja, kiegészítve azzal, hogy ezek a pénzek mind az államháztartás hiányát képezik. Ezeket a pénzeket lehetett volna egészségügyre, vagy a bérek felzárkóztatására használni.
2021. ápr. 21. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
3-as, attól, mert sok fiatal eszetlenül él és rosszul használja ki az állami támogatásokat, még nem a támogatási rendszer a hibás. Én szerencsére nagyon sok értelmes fiatal párt ismerek, akik boldogok, hogy alacsony kamatú fix 3%-os támogatott hitellel és a kamatmentes babaváró kölcsönnel tudtak maguknak lakást, házat venni, enélkül esélyük se lett volna az önálló otthonra, vagy csak sok-sok év múlva. Félreértés ne essék, én nem politizálok, semelyik párttal nem szimpatizálok, de az tény, hogy sosem volt eddig még ennyiféle otthonteremtési támogatás és aki ésszel él vele, annak jó lehetőség. Egyedülállóként régen sem volt könnyű önálló lakáshoz jutni, párban viszont most könnyebb azoknak, aki legalább 1 gyermeket vállalnak, nevelnek, de az is tény, hogy egekben vannak a lakásárak, így az ország nem minden területén tudnak a fiatalok most lakást venni.
2021. ápr. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
4es vagyok az 5ös kommentjére. Nem ment át az üzenetem, hogy ezek a pénzek az államháztartás hiányát képezik.
2021. ápr. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
06.03-as ennél ez sokkal összetettebb dolog, nincs ilyen egyenes ok-okozati összefüggés az államháztartás hiánya és a lakástámogatások között. Az pl kifejezetten pörgeti a gazdaságot, az építőipart, hogy új építésű lakásokra több, magasabb a kedvezmény, mint használtra, vagy itt van most a felújítási támogatás, a Falusi CSOK, szintén jótékony hatással van a gazdaságra.
2021. ápr. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Ha eleve nem lenne CSOK és babavaro, az átlagembernek sokkal könnyebb lenne.


Rengeteg sérült gyerek fog születni, mind lelkileg és mentálisan.


Csak egy példa: barátnőm már 2gyereket szült a támogatások miatt. 25eves. A férje minden este elhordja minden k.vanak és aminek csak el tudjátok képzelni.

Kilépni nem tud belőle, és már nem is akar, mert "más se lenne jobb".


Na most egy ilyen nő milyen lelkületű gyereket tud felnevelni? Ilyen családban milyen felnőni?


És mennyi, de mennyi ilyen lesz. És nem állnak meg egynél, kell a 3 gyerek.


Borzalmas. Az egész rendszer úgy rossz, ahogy van.


Velük szemben itt vagyok én, aki nem akar gyereket, és hiába gurcolunk párommal évek óta, mire oda jutottunk volna, hogy vegyünk házat, addigra pislogtunk kettőt és 50m a városunkban egy normális (semmi luxus, ugyanúgy szét lehetne verni) házak.


Most mi is vállaljunk inkább gyereket, amikor ha egyszer akarnánk is, az biztos nem 5even belül lesz?


Eladjuk az életünket egy házért, mint oly sokan?


És igen, vannak akiknek ez jó lehetőség, de valljuk be, hogy az egy nagyon szűk réteg sajnos.

2021. ápr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Félre értêsek vannak.


A csok meg a babaváró azoknak jó akik tényleg komolyan gondolják. Pl a nem véletlenül van a felsőkorhatár mert a 80 éves is felvenné ám..


Itt az emberekkel van a baj. Ez egy jó lehetőség a normális pároknak. De sajna nem IQ szinthez kötött pedig az se ártana.

2021. ápr. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem kènyszer ez senkinek, hogy fel kell vegye a hitelt, gyereket vàllalni. Én falunk élek, akik igènybe vettèk a hitelt, azok így is úgy is vàllaltak volna gyereket, mert kell a csp, meg az úgy jó.. Van egy réteg akiknek tényleg kell a ház, mindegy ha aztán az életben nem lesz kifestve se. De sok fiatal hàzas, akinek esze van, inkább hitelt vett fel, az én tesómèk is most keresnek hàzat, ők is hitelt vàlasztottak, így nem függnek attól, hány gyerek legyen és mikor. Ez teljesen IQ szinthez van kötve, ahogy előttem irtàk. Hogy àtgondolja e valaki mi mivel jár.
2021. ápr. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!