Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nekem soha nem vesz...

Anyám nekem soha nem vesz semmit, csak a tesómnak. Megváltoztathatom vhogy a helyzetet?

Figyelt kérdés

Az van,h anyám nekem soha nem vesz semmit. De tesómnak mindig. Pedig aztán nem vagyunk szegények,h csak rá jusson pénz,átlagosan jól élünk.

Nekem minden dolgomat saját pénzből kell megvennem,tesómnak nem. Ha kérek pénzt tőle vmire,akkor azt mondja h van pénzem vegyem meg abból.

Zsebpénzt nem kapunk se én ,se tesóm. Nekem diákmunkákból,meg a mamától ünnepekre kapott pénz van. Diák munkázni se mindig tudok menni,a pénzem rohamosan fogy és csak azt látom h tesóm kinyitja a száját h kéne egy cipő,akkor már kapja is pénzt rá. Baromi idegesítő.

Ha szóvá teszem akkor aza válasza anyámnak,h mert tesómnak nincs pénze. Jah,mert ő nem jár utánna adiákmelónak mint én. Én ha nem hívnak,akkor 2 naponta megyek be az irodába h lehet e menni dolgozni. Meg tesóm ha kap mamától pénzt akkor egyből elkölti.

Ha nagy ritkán nekem is vesz vmit anya,mint pl: most iskolatáskát(már 6 éve megvolt-de most tönkrement)akkor az a szülinapi-vagy egyéb ünnepre kapott ajándékom. 2 hét múlva lesz a szülinapom,és kaptam egy iskolatáskát. Igen,ám de tesómnak nem lesz mostanába se szülinapja,se névnapja és ő is kapott csak úgy egy táskát.

Annyira unom már h én soha semmit nem kapok,mert van pénzem vegyem meg abból,ha meg kapok akkor az az a ajándékom. Nem értem mivel több nálam a tesóm. A suliba egész jól teljesítek 4,2 az átlagom,itthon kivezsem én is a részem a házimunkából,és mégis ez van.

Apával hiába beszélek,a családba anya hordja a nadrágot.

Én egyébként 16 vagyok,tesóm meg 17


2010. aug. 21. 17:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy tesóm el se akar menni. Meg kap minden olyat anyuéktól, ami szükséges. De ő még itthon se segít, tv, számítógép, meg alvás. Fel kel reggel 7kor, 8kor meg újra lefekszik aludni. Aztán ha szólni merek, h ebbe emg abba segítsen, akkor én vagyok a gonosz, mert szólni merek.

Tesóm 18L én meg 22L

2010. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Valószínű a tesód a szerncsétlenebb(te is írtad,kinézed belőle,hogy el se megy,mégha van munka)

Anyukád úgy látja,hogy te megállsz a lábadon,a csecsemőidentitású nővéred meg hidd el bazi nagy teher neki.

A szemétség az,hogy általánban a topa gyereknek lesz egy klasz gyereke,neked meg majd egy olyan mentalitású,mint a nővéred...

2010. aug. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

ez tipikus eset. a szüleid úgy látják, hogy te azt az utat választottad, hogy ennyi idősen már a saját lábadra állsz a szükségleteid kielégítése érdekében, és megkeresed magadnak azt a pénzt, amiből megveszed az áhított dolgokat. a tesód pedig nem dolgozik, ezért neki "kénytelenek" ők megvenni.

szóval nem gonoszságból csinálják ezt, csak ők máshogy látják a dolgot.

vagy meg kell beszélned velük, hogy te nem azért dolgozol, hogy ebből fedezd a kiadásaidat, hanem mondjuk gyűjteni akarsz, vagy akármi,.. vagy hagyd abba a diákmunkát. ha felesleges erőfeszítésnek érzed, akkor otthagyod, és onnantól neked is a szüleid vesznek mindent, hiszen akkor már neked sem lesz saját kereseted.

2010. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!