Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nekem soha nem vesz...

Anyám nekem soha nem vesz semmit, csak a tesómnak. Megváltoztathatom vhogy a helyzetet?

Figyelt kérdés

Az van,h anyám nekem soha nem vesz semmit. De tesómnak mindig. Pedig aztán nem vagyunk szegények,h csak rá jusson pénz,átlagosan jól élünk.

Nekem minden dolgomat saját pénzből kell megvennem,tesómnak nem. Ha kérek pénzt tőle vmire,akkor azt mondja h van pénzem vegyem meg abból.

Zsebpénzt nem kapunk se én ,se tesóm. Nekem diákmunkákból,meg a mamától ünnepekre kapott pénz van. Diák munkázni se mindig tudok menni,a pénzem rohamosan fogy és csak azt látom h tesóm kinyitja a száját h kéne egy cipő,akkor már kapja is pénzt rá. Baromi idegesítő.

Ha szóvá teszem akkor aza válasza anyámnak,h mert tesómnak nincs pénze. Jah,mert ő nem jár utánna adiákmelónak mint én. Én ha nem hívnak,akkor 2 naponta megyek be az irodába h lehet e menni dolgozni. Meg tesóm ha kap mamától pénzt akkor egyből elkölti.

Ha nagy ritkán nekem is vesz vmit anya,mint pl: most iskolatáskát(már 6 éve megvolt-de most tönkrement)akkor az a szülinapi-vagy egyéb ünnepre kapott ajándékom. 2 hét múlva lesz a szülinapom,és kaptam egy iskolatáskát. Igen,ám de tesómnak nem lesz mostanába se szülinapja,se névnapja és ő is kapott csak úgy egy táskát.

Annyira unom már h én soha semmit nem kapok,mert van pénzem vegyem meg abból,ha meg kapok akkor az az a ajándékom. Nem értem mivel több nálam a tesóm. A suliba egész jól teljesítek 4,2 az átlagom,itthon kivezsem én is a részem a házimunkából,és mégis ez van.

Apával hiába beszélek,a családba anya hordja a nadrágot.

Én egyébként 16 vagyok,tesóm meg 17


2010. aug. 21. 17:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet.Vigasztaljon, hogy te legalább már most tudod kezelni a pénzt, és ismered a pénz értékét, hiszen megdolgoztál érte.Hát igen...Mindig vannak kiskedvencek,attól függetlenül, hogy biztosan téged is nagyon szeretnek a szüleid.
2010. aug. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

ha anyukád azzal jön elő, hogy a tesódat nem hívják, akkor add meg az ő elérhetőségét is a diákmunkásoknak, és akkor majd hívni fogják.


sajnálom, hogy ilyen az anyukád.

2010. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
tesóm annyit tett a munkáét h be jelentkezett az iskolaszövetkezethez. Eleinte engem se hívtak,de én 2 naponta a nyakukra jártam. Mondtam már tesómnak h bejöhetne velem,hátha tudnak adni neki vmi melót,de azt mondja h minek jöjjön be ha van vmi akkor hívni fogják
2010. aug. 21. 18:00
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

a diákmunkásokat nem tudnád megkérni, hogy hívják be?

vagy mikor van munka, akkor kérdezd, hogy mehet-e a tesód is.

2010. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
nem igazán akarok a közvetítő csajnak szólni h tesómat is hívják,mert nem akarok beégni. Kinézem belőle h lehet el se menne...
2010. aug. 21. 18:23
 16/23 anonim ***** válasza:

uuhh.. hát ezzel így nem nagyon van mit kezdeni..

de ha arra gondolsz hogy végülis anyukád ezzel csak jót tesz neked hiszen a felnőtt leszel teljesen talpraesett leszel és nem kell majd anyukád pénze.. tesód meg gondolom minden hónapba fog majd kérni tőlük..

és abban nem tudom hogy mennyi igazság van hogy te nem lettél betervezve és ő igen mert én sem lettem betervezve nővérem pedig igen ( én 13/L tesóm: 15/L) de minket anya ugyanannyira szeret..

nah.. m1 azért sok szerencsét és csak arra gondolj hogy ez neked jó hogy te már tudsz bánni a pénzzel..


jaah.. az én tesóm is mindig felveszi (kérdezés nélkül) azokat a ruhákat amiket az én saját pénzemből vettem.. hiába mondom neki hogy vegye le.. megse hall. hát igen.. én vagyok a kisebb ami máár elég idegesítő.:@:@

2010. aug. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

3. válaszadónak van igaza!!

Te mindig megállod majd a helyed, és a nővéred mindig másra fog majd várni.

Csak sajna addig ki kell bírni valahogy, amíg önálló életed lesz.

Azért csak el kéne mondanod, hogy milyen igazságtalan, hogy tesód mit kapott szülinapjára, te meg egy szükséges iskolatáskát.

Szülinap az szülinap, akármikor van.

Hozd a tudomására, hogy anya létére pont ahhoz igazságtalan, aki tesz is valamit a pénzért,- mondjuk dolgozik érte!

Sajnálom, hogy így bánnak veled, és idősebb korodban soha ne hagyd, hogy majd egy fiú/férfi tegye veled ezt, a szeretetével zsarolva!!

Amit ezt tapasztalod, mutass ajtót neki, és keress egyet aki megérdemel Téged! Értékes ember vagy!

Sajna muttert nem dobhatod ki, de mondd el neki, mit érzel!!! Hátha elgondolkodik...

Sok sikert!

2010. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez megy, nagyon idegesít rengeteg veszekedés alapja. A lényeg: én 21 öcsém 20 őőt imádja anyu engem útál. Ha kinyitom a szám már összeveszik velem, pedíg nekem is van pénzem, tanulok rendesen, ő munkanélküli és mindent anyutól vár, tiszta ingyenélő. Ha szóváteszek valamit, én vagyok a rossz már "ki is lettem tagadva" minden nap lek.urváznak itthon a saját anyám karöltve a kis tetűvel. Útálok itthon lenni, de egyetemista vagyok és még nem tudok semerre sem mozdulni, de amit lesz egy albérletre pénzem én dobbantok. Vessenek magukra. Olyat képzeljetek el, hogy azért felvetették velem a maxos diákhitelt (200 ezer) hogy a tesóm kimehessen üdülni külföldre!!! Pedíg nekem is kellene ám nyelvvizsgára az mindegy. Sokszor nem engedtek haza nem kaptam kaját mert szóvá mertem tenni, hogy adja meg a tesóm azt a pénzt és ilyenkor én vagyok az önző dög. Egy roncs vagyok. Csak azért írtam ezt le hogy lásd, mekkora méreteket is tud ez ölteni és a kivételezés meddíg fajulhat. Annyit tudok mondani ne hagyd magad, mert becsavarodsz. Ez a szín tiszta igazságtalanság. Egy kis szelet valóság.
2010. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én is 16 vagyok :)

Ha igaz az, amit az előttem szólók mondanak, hogy "becsusszant terhesség" (bocs), akkor gondold el, hogy mekkorát koppannak majd, mikor Neked menni fog, Tesódnak meg nem... tudom csúnya dolog, de ennyi kárpótlás jár majd Neked. És szép dolog lenne, ha akkor se vetnéd majd meg őket... de hát Te tudod :)

Nálunk is ez van amúgy, van egy 18 éves nővérem, de ő még meg sem próbált munkát keresni, nem az, hogy őt nem hívták... mintha ezt én írtam volna :D De most örülök hogy látom, hogy nem vagyok egyesül, és nem velem van a baj, nem csak én vagyok "önző és irigy testvér". Bocs az offért, de ezt meg kellett írnom...

2010. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egy ismerős családnál a kisebbik fiú a kedvenc, a bátyja már felnőtt (húsz éves), kiszedte s nagyanyjából, mi ennek az oka. Vele megesett az anyja, az apja nem volt biztos benne, hogy ő az apa, ezért utálja. Az anyja meg azért, mert "miatta" kellett abbahagynia az egyetemet. Most elmegy külföldre, nem tűri tovább azt, hogy elszedik a pénzét, legyen a kisebbnek is. És azt mondja, soha ne várjanak tőle semmit a szülei, majd tartsa el őket a kedvencük, aki lusta alak.
2010. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!