Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nekem soha nem vesz...

Anyám nekem soha nem vesz semmit, csak a tesómnak. Megváltoztathatom vhogy a helyzetet?

Figyelt kérdés

Az van,h anyám nekem soha nem vesz semmit. De tesómnak mindig. Pedig aztán nem vagyunk szegények,h csak rá jusson pénz,átlagosan jól élünk.

Nekem minden dolgomat saját pénzből kell megvennem,tesómnak nem. Ha kérek pénzt tőle vmire,akkor azt mondja h van pénzem vegyem meg abból.

Zsebpénzt nem kapunk se én ,se tesóm. Nekem diákmunkákból,meg a mamától ünnepekre kapott pénz van. Diák munkázni se mindig tudok menni,a pénzem rohamosan fogy és csak azt látom h tesóm kinyitja a száját h kéne egy cipő,akkor már kapja is pénzt rá. Baromi idegesítő.

Ha szóvá teszem akkor aza válasza anyámnak,h mert tesómnak nincs pénze. Jah,mert ő nem jár utánna adiákmelónak mint én. Én ha nem hívnak,akkor 2 naponta megyek be az irodába h lehet e menni dolgozni. Meg tesóm ha kap mamától pénzt akkor egyből elkölti.

Ha nagy ritkán nekem is vesz vmit anya,mint pl: most iskolatáskát(már 6 éve megvolt-de most tönkrement)akkor az a szülinapi-vagy egyéb ünnepre kapott ajándékom. 2 hét múlva lesz a szülinapom,és kaptam egy iskolatáskát. Igen,ám de tesómnak nem lesz mostanába se szülinapja,se névnapja és ő is kapott csak úgy egy táskát.

Annyira unom már h én soha semmit nem kapok,mert van pénzem vegyem meg abból,ha meg kapok akkor az az a ajándékom. Nem értem mivel több nálam a tesóm. A suliba egész jól teljesítek 4,2 az átlagom,itthon kivezsem én is a részem a házimunkából,és mégis ez van.

Apával hiába beszélek,a családba anya hordja a nadrágot.

Én egyébként 16 vagyok,tesóm meg 17


2010. aug. 21. 17:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Fogadok te lány vagy, a testvéred meg fiú.

Az anyák az egyik nemhez húznak, általában a fiúhoz.

Nálunk anyukám imádja a totál pofátlan és lusta fiútestvéremet.

2010. aug. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Tesod fiu?
2010. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, amit most írok a 16 éves fejeddel a hajadra kenheted, de sokkal talpraesettebb leszel mint a tesód. És ezzel te leszel több, nem ő. Egyébként anyukádnak elmondtad már amit ide leírtál? Az egészet? Hogy neked azért van pénzed mert dolgozol érte?


Amúgy van még egy rossz hírem: Ha a tesód nagyon megszokja ezt 10 év múlva tőled fogja kérni a pénzt.

2010. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Az enyém jól összeveszett velem, mert nem voltam hajlandó havonta rendszeresen pénzt adni neki, azon az alapon, hogy nekem most éppen jól megy.
2010. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

ne azt mond anyudnak hogy tesód miért, te meg miért nem, hanem mondd hogy nincs pénzed, munkát meg nem adtak, de akarsz egy cipőt, vagy táskát..

amúgy nem olyan rossz neked

2010. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagymama a kis nyugdijából még hetven évesen is támogatta a "kicsi fiacskáját: mész innya?" Anyámék laktak vele együtt, anyut soha nem becsülte semmire, mert "csak lyány". De amikor nagyon beteg lett, akkor én vettem át a gondozását és símán kirúgtam a bácsikámat, amikor jött pénzt koldulni. Anyu soha nem mert ellenkezni vele, de amikor panaszkodott rám, azt mondta a nagyinak: a te unokád, olyan, mint te vagy. De én soha nem kivételeztem a fiammal, egyformán neveltük őket.
2010. aug. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

mind ketten lányok vagyunk.


Utálomazt is mikor veszeka sajéát pénzemből vmi felsőt,tesóm meg szó nélkül felveszi és mikor szóvá teszem,akkor anyám engem csesz le h milyen irigy és önző testvér vagyok. Én dolgoztam meg azért a ruháért,idegesít h ő semmit se tett és pofátlanul felveszi.


Anyának mondtam h tesóm is mehetne dolgozni,de azt mondja h "dehát őt nem hívják,és kell nekia cipő" vagy akármi. És? nekem is kell a cipő,m,ega ruha mégse veszi meg!

Egyszer nem volt kedvem menni melozni(szórólapozás),és halotta mikor a telefonba mondtam a csajnak h ma nem megyek,akkor meg trehány,lusta voltam,aki azt akarja h mindent anya meg apa vegyen meg neki

2010. aug. 21. 17:50
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég furcsa, mert az anyukák az egyik nemet szeretik jobban általában, vagy a kisebb gyereket babusgatják jobban.

Lehet, hogy te véletlenül csak becsusszat terhességből vagy, bocs a csúnya szóért, és ezért nem szeret annyira.

2010. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

nah ezt nevezik kivételezésnek,mikor az anyuka a 2gyerek közül csak az egyiket szereti.

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de lehet hogy a tesód tervbe volt véve,te meg nem,és így téged nem szeret annyira.=/

Sajnos ilyen a mai világ.

De te csak tarts ki,belőled lesz igazi felnőtt,aki nem fog rászorulni másokra.

Hajrá,kitartás.

Már csak két év.:)

2010. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim azért güriznek, hogy legalább havonta egyszer tudjanak adni egy kis pénzt (kb. 1000Ft-ot) és tisztára ki vannak borulva, hogy nem tudnak többet adni, hogy legalább normális ruhát tudjunk venni... A belüket kidolgozzák szerencsétlenek, a te anyád meg itt köcsögösködik... Becsülöm a szülimet azért, hogy Ők nem ilyenek velem és a nővéremmel, még akkor is, ha traktorban zötykölődve meg padlót sikálva keresik meg a kenyérre valót. De ez is csak azért van, mert a mi családunk mindig is szegény volt, így anno megfizethetetlen volt a taníttatás. 13/L
2010. aug. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!