Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Milyen szülő...

Mit csináljak? Milyen szülő az ilyen? (a többi lent, kicsit hosszúra sikeredett)

Figyelt kérdés

Nem vagyok valami jó tanuló, de mindig próbálom magamból kihozni a legjobbat ami nálam kb. 3,5-3,6os átlag. Ebben az évben sajnos megbuktam matekból. Készülök a pótvizsgára, minden nap 1-2 órát tanulok rá. Egész nyáron összesen négyszer kéredzkedtem el, hogy találkozhassak a barátaimmal. Nem kell rosszra gondolni, nem iszunk, nem járunk diszkóba meg ilyenek és négyünk közül is csak kettő cigizik, de ők már évek óta. Tegnap is menni szerettem volna, mentünk volna múzeumba mert van egy kiállítás ami érdekel minket. Apám ezt úgy fogta fel, mintha azt kérdeztem volna, hogy elmehetek-e belőni magam. Azt mondta, hogy most már elég volt. A legutóbbi tali volt a legutolsó ebben az évben. Majd ha felmutatok valamit, akkor mehetek. Hiába mondtam neki, hogy tényleg ez az utolsó, jövő héten pótvizsga, szóval utána tovább készülök rá. Ekkor elkezdett kiabálni, hogy persze nekem minden előrébb való mint a tanulás. Nem látja, hogy én tanulok is?? Sőt néha még őt is megkértem, hogy segítsen. Azzal zárta le a vitát, hogy majd ha leérettségiztem (hogyha sikerül a vizsga ebben az évben) akkor felőle oda és akkor megyek ahova akarok. És ezt nála tényleg szó szerint kell venni. Tavaly félévben sajnos csak 2,6os átlagot sikerült összehoznom, akkor is eltiltott mindentől. Amikor az egyik osztálytársam átjött segíteni tanulni az év végi nagy dogákra akkor is kb. 2 óra múlva lehívott és mondta, hogy most már zavarjam haza, mert ha nem akkor ő fogja. Ez olyan rossz! Mert én ráadásul (szerintem pont ettől) eléggé zárkózott vagyok, de akiket tényleg a barátaimnak mondhatok velük teljesen nyitott vagyok, és számíthatok rájuk bármi van.

A volt barátnőmmel is apám miatt lett vége egy 8 hónapos kapcsolatnak. Már 18 vagyok, elmennék itthonról, lenne hely, de apám ezt sem engedné. Osztáy kirándulás helyett nagy nehezen elengedett egy barátommal 3 napra a Balatonra, de ott megbetegedtem és felhívtam, hogy majd csak két nap múlva megyek haza. Ekkor megvádolt azzal, hogy biztos olyan részeg vagyok minden nap, hogy nem tudok haza mászni. Ezt külön kikértem magamnak, nem iszok alkoholt,egyszerűen nem bírom már a szagát sem. Szóval a Balaton 6 óra vonat út onnan ahol lakunk és nem szerettem volna hányingerrel és lázasan vonatozni ennyit. De ezt ő nem volt képes felfogni. Másnap este beállított, hogy szedjem össze a cuccaimat, be a kocsiba és megyünk haza. Nem volt erőm tiltakozni ellene. Aztán hazafelé többször is meg kellett állni, mert nagyon rosszul lettem, hánytam majdnem egész úton. Akkor meg az volt a baja. :S Tegnap veszekedés közben mondtam, hogy ha akarnék elmehetnék innen máshová lakni. A válasza szó szerint ez volt:"Amíg én élek, addig ki nem teszed innen a lábad b*meg!" Anyukám meg ilyenkor csak vonogatja a vállát.:( Amúgy apám teljesen normális ember, vagyis nem iszik, nincsen semmilyen káros szenvedélye. Azóta lett ilyen mióta középiskolába járok.:S Mit csináljak?


2010. aug. 21. 12:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

sztem nagyon gáz ha vki megbukik. és sajátmagadnak köszönheted. mert ha annyira akrnál vmit akkor szakitasz rá több idöt.

viszont az télleg gáz h 18 vagy és igy tiltanak, de lehet szüleid szemszögéböl nézve ez azért van, mert te nem tettél meg mindent azért h összekaparj egy kettest.

örüljél, h az érettségi 2es 20%tol van meg. matekbol elég ha az elsö részt megirod tök jora ott ugyis gatyi feladatok vannak.

másrészt ha szüleiset ennyire zavarja az h megbuktál, akkor mér nem fogadnak melléd egy matek tanárt. nem szégyen az nekem is, igaz a bátyjám mert ö ful okos matekbol de heti 2xer mindig egy másfélorát matekoztunk és soem volt ilyen problémám.

sztem szedd össze magad és tanulj 1 kicsit jobban.

most még nem értékeled h középsulis vgay, de jidd el érettségi után nagyon visszavágynál oda. tapasztalat.

2010. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
12:50 - Öcsémnek egyetemen nem ment a matek, anyu felajánlotta, hogy hív mellé tanárt, aki segít neki felkészülni a vizsgára, egyszer nekem is kellett, pedig én alapvetően jó vagyok matekból, és öcsém visszautasította a segítséget, és a matek miatt nem sikerült az éve, csak költségtérítésesen mehetne tovább.
2010. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12:50 vagyok. én sem voltam rossz matekbol de mindig elfogadtam a segitségét mindig 4es voltam belöle, ráadásul ha véletlen irtam 1 ötöst akkor meg én voltam a hülye stréber.:/sosem voltam kitünö 4.2-4.3 voltam de mindig megkaptam h uristen. hát meglehett nézni h tavaly kiket vettek fel egyetemre föiskolára az osztályombol rajtam kivül, 1ember volt akit államira vettek fel a többiek nem érték el az államilag támogatott szintet igy vagy mehett fizetösre ha birták fizetni v mehettek dolgozni.

sajnálom h igy alakuld az öcséddel!=( de ha megnézed egy egyetemen 60-70%tól van kettes, mennyivel nehezbb azt elérni. lehet ha elfogadta vna a segitséget akkor meg lett vna neki.

marad a suliban?

2010. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem marad, úgy döntött, ha elfogadja, persze, meglett volna neki, meg ha nem délig alszik, hanem készül rendesen. Neki most "kényelmesebb" az, hogy elmegy ablakot mosni meg heti 2 napot tanulni.
2010. aug. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mit csinálj?Szedd össze magad.

Össze vissza írsz.

Elöszőr beadod,hogy milyen f.asza gyerek vagy(a 3,5 különben kevés),aztán kiderül,hogy megbuktál,sőt már félévkor teli voltál kettessel.

Nem írtad,hogy dolgoztál nyáron...

nem dolgozol,nem tanulsz,örülj,hogy apád próbál embert faragni belőled...

Egyszerűen hazudozó vagy.

Ja az is elég hihetetlen,hogy betegen a haver nyakán akarsz maradni.Normális ember ilyenkor hazamegy,hogy ne rontsa el más nyaralását.

2010. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző tudod sokan még betegen is inkább az utácán szomszédban vanak,mint otthon sajnos.
2010. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"Kedves" 10.57es! Nem vagyok hazudozó! Ne jelents ki ilyeneket amíg nem élted át éveken keresztül, amiket én. Igaz, ebből amit leírtam nem sokat tudhattál meg a minden napjaimból, de próbáld meg elképzelni, hogy édesapád olyan szigorúan fog, hogy egy fél órára sem enged ki a házatok elé beszélgetni a barátaiddal. Amúgy mentem volna dolgozni, jelentkeztem nem egy diák szövetkezethez, de nem tudtak munkát adni.

A többi hozzászólónak köszönöm a tanácsokat.

2010. aug. 23. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!