Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az előzmények ismeretében...

Az előzmények ismeretében engednéd, hogy a lakásotokba beköltözzön 6 hónapra a férjed felnőtt gyereke?

Figyelt kérdés

Előzmények: pár éve a gyerek kizárólag internetezni akart hozzánk jönni, és alkalmanként, de előzetes bejelentkezés nélkül itt aludni (értsd betoppan hajnalban, éjjel, este és közli ott alszik - ilyenkor egyél drágám, beágyazok drágám stb.). Ennek azonban az édesanyja nagyon nem örült, mert ez a gyerek volt az ő kisgyerekének a "bébiszittere", meg elég szorosan fogta a mostohaapával együtt, hogy ha nem ért a gyerek haza 10-ig, akkor bezárták a lakásajtót belül a kulccsal és nem engedték be reggel 6-ig. Alhatott a kertben.

Őszinte leszek, nekem nem tetszett ez a váratlanul beállítás, meg hogy se a ki hol aludjon, mennyi étel van dolog. Azonban egyszer beszóltam, hogy az apjával normálisan beszéljen (lege..zte éppen). Emiatt megsértődött és többet nem jött, le is tiltott.

A testvérei egy időben velünk éltek, csak sajnos rájöttünk súlyos kábítószer és alkohol problémáik vannak (amit előtte jól titkoltak, de napi szinten együtt élve már nem lehetett nem észrevenni). Sokmindent próbáltunk, de szomorúan meg kellett válljunk a testvéreitől is, mert már a lakásunk és életünk épsége volt a tét.

1 éve ez a felnőtt gyerek írt az apjának, hogy hallotta miylen szörnyeteg vagyok miket csináltam a lakásunkban és szegény testvérei. Hozzátette, persze ő nem volt itt, de hát ki tudja mi igaz ezekből. (Csak kis kitérő: megköveteltem a takarítást, nem tűrtem a kábítószert a lakásban, se a fogyasztását a lakásban, nem voltam hajlandó x hónap utan utánuk a mocskot takarítani, és kiszolgalni őket (bevásárolni, főzni nekik). Dolgozó felnőttekről van szó!)

Nekem rosszul esett ez, hiszen úgy gondoltam senki nem szeretne egy drogtanyán, bűzben, szemétben élni és nézni tétlenül, hogy napi szinten részeg, beállt, belőtt valaki.


Nem sokkal később az apja megkérte ezt a gyerekét, hogy az egyik testvérével költözzön össze segítségképpen egy rövid időre. A gyerek kijelentette, na vele sose költözne össze, mert látta az anyjánál mit művelt (ott is kábszerezett, többször rendőrt hívtak rá (az anyja és a mostohaapja). Par hónapja a másik testvére is megszorult és akkor is a férjem segített, hogy lakjanak már együtt átmenetileg. 2 azaz kettő nap múlva kidobta a testvérét (mert balhézik, mata részeg, nem tart rendet, retkes).


Most úgy hozta az élet, hogy véletlen meghallottam egy hangos telefonbeszélgetésből, hogy ez a gyerek szeretne fél évre hozzank költözni. Persze személyesen nem jön, hogy ezt megbeszélje velünk, én továbbra is le vagyok tiltva nála, ráadásul úgy tudom ő se a rend és tisztaság mintaképe, és főzni is utál, szabadidejében számítógépezik.


Szívem szerint beintenék, hogy oldja meg, ahogy tudja a lakhatását, vagy legalább legyen szíves velem beszélgetni kicsit, hogy mégis szerinte nekem miért kellett volna a testvéreivel együtt élnem, ha ő maga kevesebbért kirakta vagy be se engedte az otthonába őket.

Tudom ez valahol kicsinyesség, csak 6 hónap hosszú idő, félek hogy mivel azon túl, amit leírtam csöppet se ismerem, mint embert, hogy nekem nem hiányzik ide egy újabb konfliktusforrás, ahol nekem kellene kerülgetni egy ismeretlen, idegen felnőttet, aki engem ugyanúgy isegennek tekint, de azért 1 éve még azt írkálta az apjanak, hogy én milyen voltam a testvéreivel, mikor itt laktak.


Mielőtt kérdezi valaki, igen tulajdonos vagyok lakásban.


Bevállalnátok? Ha igen feltétellel? Vagy csak 6 hónapig hunyjak szemet barmi felett, mondván minek kezdtem gyerekes pasassal?


2021. ápr. 10. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Röviden, NEM.
2021. ápr. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Fuh, itt valami jól felrement a nevelésben.

Amúgy nem engednem, hogy bekoltozzon, de bizonyos összeget megbeszelnem a férjemmel, hogy adjunk neki.

Így a lelkiismeret is tiszta, neki is van segítve, innenstol oldja meg.

2021. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Úristen de zűrös család. Tehát ha jól értem az apjuk is a te lakásodban lakik és még neked kéne befogadni fél évre azt a gyereket? Én biztos nem vállalnám. Van anyuka, apuka, testvérkék, akárkik, oldják meg. Elég kihasználósan hangzik és neked ebből semmi jó nem származna. Pár hétre még esetleg (inkább ne, mert aztán nem tudod kirakni), de fél év teljesen kizárt ilyen előzmények után. Ne hagyd magad.
2021. ápr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14%
Letegezte az apját a gyereke, te meg beszoltal neki. Ez most komoly? Mégis, hogy kellene beszelnie vele? Bocs, de ez nagyon megragadt az egész szövegből. A párod gyerekének átmeneti segítségre van szüksége, nem számít mennyi idős bármikor kicsuszhat a lábunk alól a talaj, most bajban van kire számítson ha nem az apjára? Róla nem irtad, hogy iszik, kabszerezik ezért gondolom ő nem függő. Az, hogy anno megsajnalta a tesójat amiért kiraktatok, mégha érthető okból történt is, hogy ezt tettétek, megerthető hiszen van hogy az érzelmeink felulkerekednek rajtunk. Semmi olyan rosszat nem írtál róla, ami indokolná, hogy hagyjatok, hogy utcára keruljon. Az apja helyében én segitenem, hiszen az anyjára nem számíthat, hiszen írtad régen is csak pesztonkanak tartották szegényt. Maskor ha osszevesznek az apjával ne szolj bele, ez az ő dolguk.
2021. ápr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

4


Az lege*cizte lesz, nem letegezte

2021. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5-igen. Köszönöm a pontosítást.


4. Ő árusított drogot, de sikeresen túl van azon a korszakán. Csak átlagosan iszik, és cigizik. Az érzelmi részt értem, és azt is megszorult. Jól hangzik, hogy segíthetek rajta, emberség, empátia. Viszont ha pár éve a saját apjával úgy beszélt, ahogy és rám sértődött meg, mert szóltam érte, akkor vajon x év önálló kötetlen élet után, hogy reagál, ha véletlen szóvá tenném, picit csendesebben érjen haza vagy segítsen takarítani vagy egyszer nem találnám a bögrém és megkérdezném ki tette el? (És valljuk be családon belül is nehéz néha egy háztartásban mindig mosolyogni, kedveskedni, nemhogy ha kb. kollégiumi szinten egymásnak nem cimbijei 6 hónapig kell éljenek.)

Én sajnos ha nekem szólna egy g.cit, akkor ott raknám ki 1 pillanat alatt. Ha az apjának, akkor meg pillogjak szépen, mint aki rájuk bízza? (Lehet, csak korábban se ment.)

Köszönöm azért a véleményt, hasznos.

2021. ápr. 10. 23:11
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

#4, olvasni se tudsz. Vagy szöveget kipótolni fejben. Nem azt írta, hogy letegezte, legalább azt néznéd már meg jól ami elmondásod szerint megragad a szövegből!

Ezen a fórumon rákényszerül ilyen trükkökre az ember, különben nem engedi át az automata.

De majd én segítek, nekem jobb trükkjeim vannak: azt akarta írni, hogy LEGE.CIZTE. Azt mondta neki, hogy TE G.ECI.

Érted már, hen?


Egyébként én megmondanám a kedves csávónak, hogy ha ide meri hozni a züllött pereputtyát, nemhogy azokat, de őt se engedem be többet a lakásomba. Ilyen egyszerű.

Amúgy is, ahol a család többi része ilyen degenerált, ott sanszos, hogy a pasival sincs minden rendben, csak rajta még nem jött ki. Persze lehet, hogy nem is fog, de esély az van rá.

2021. ápr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es :-)

Közös az ingatlan.

2021. ápr. 10. 23:17
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Hú. Nem. Én sem. A te beleegyezésed nélkül nem jöhet oda lakni senki, ahogy te sem hozhatnád oda az exdealer unokahúgodat előre lathatóan kábé fél évre. Nem annyi lesz a 6 hónap sem, amúgy.

Adjatok neki kölcsön pénzt alb.re, nyugodtan bérelhet szobát valakinél, NEM nálatok, aztán majd megadja (vagy csak a felét, ami a te részed a közös büdzsétekből, ha az apja eltekint tőle), és akkor nem lett csöves belőle, de nálatok sem kelti a hangulatot. És ott muszáj lenne viselkednie, mert különben kivágják a lakótársak. Ez kompromisszum, mert nem grátisz lakhatás és nincs all inclusive ellátás sem, de cserébe neki nem kell veled szóbaállnia, neked meg nem kell fél évig kerülgetned egy sunyi, megbízhatatlan, ám öntelt hólyagot. Viszont pénzbe kerül, ez igaz.

De nekem ennyit megérne a házasságom (ha jó), a nyugalmam meg a dupláját is.

2021. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Felejtős, nem jöhetne, vagy akkor eladnám a részemet, és lelépnék, de örökre.
2021. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!