Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan csesztetnek a munka...

Jogosan csesztetnek a munka miatt?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az főiskolát (gazdasági). Egy cégnék dolgozok, elég unalmas munkát. Fénymásolni, faxolni, csomagolni, Excel táblákat szerkeszteni és néha telefonálgatni. Igazából nem nagy kihívás, de nem is nehéz, nem is fárasztó, ilyen langyos állóvíz. A kollégák és a főnök viszont jófejek.

Kapok érte kb. 100.000 nettót.

Néhány barátom és ismerősöm viszont ezzel piszkálgat, hogy milyen semmi melóért (tényleg nem nehéz és nem is igényel nagy tudást és fáradtságot) ennyi pénzt kapok, illetve hogy szerintük feleslegesen vagyok itt, mert ebből a munkából semmit sem lehet tanulni, semmilyen tapasztalatot nem lehet szerezni.


Én viszont régebben dolgoztam kőkemény fizikai munkákon, építkezés, pakolás, raktári munkák, kevesebb pénzért.

És lehet nem túl hasznos nekem ez a meló hosszabb távon, de mégiscsak jobb egy klímás irodában lenni, kávét inni és beszélgetni a kollégákkal, mint dögmelegben a napon fémrudakat cipelni. Habár a mozgás kicsit hiányzik, elég monoton napi 8 órát a gép előtt ülni (este ezért lejárok futni és bringázni).


Szerintetek jól teszem, hogy itt dolgozom és nem keresek valami izgalmasabb, nagyobb kihívást jelentő melót?


2010. aug. 20. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülye lennél keresni!! Mit meg nem tenne más egy ilyen melóért!! Ott ne hagyd
2010. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod cserélhetünk, én egész nap tekercseket rakok fel 10 percenként a porban, zajban egy tampongyárban a gépsorra és a főnököm egy kötekedő fszfej akire senki sem számíthat ha problémája van és mindenki rühelli mert soha semmi sem jó neki.


És jaj annak aki miatt megáll a gépsor akár fél percre is.


szívom az acetont, a ragasztót egész nap.


tedd össze a két kezed hogy a gép előtt ülhetsz!

2010. aug. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amiert ezt csinalod , kozben kereshetsz valami olyan munkat amiben nagyobb a kihivas, de legalabb addig is csinalsz valamit. Kulonben is manapsag nagyon nehez munkat talalni, szoval egy nagyon konnyu melo egy szazasert szerintem nagyon jo. Persze ez csak az en velemenyem.
2010. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Itthon nem fogsz kihívást találni..


Minden komolyabb munkát vagy szakértelmet kivisznek innen külföldre, ha kihívást akarsz menj Németbe, vagy Amerikába


Utóbbiban már egy napot túlélni is kihívás, örülhetsz ha nem lőnek le az utcán, vagy azt gondoltad csupán vallásosságból imádkoznak vacsora előtt? :D

2010. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én is nagyon örülök ennek a melónak, és tudom is értékelni pont azért, mert előtte rengetegszer dolgoztam nyáron diákmunkákban iszonyatosan unalmas/fárasztó/nehéz melókban jóval kevesebb pénzekért.


Viszont kicsit úgy érzem, hogy talán most így főiskola után fiatalon kéne az embernek merészebbnek lennie, valami pörgősebb, nehezebb, izgalmasabb munkát találnia. Most lehet még talán esély bekerülni fiatalon egy nagy multihoz, és ott jó pozícióba kerülni az évek múlásával.

Szóval ez az én jelenlegi dilemmám.


Viszont az jó ötlet, hogy közben nézegessem azért, hogy milyen munkák vannak. Csak nem tudom meló mellett hogyan lehetne pl. eljárni állásinterjúkra.

2010. aug. 20. 21:51
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én úgy gondolom, hogy azt jól teszed hogy ott dolgozol, viszint azt nem teszed jól hogy megállsz egy diplománál..


Sztem örülj, hogy nincs rajtad felelősség és kapsz fizetést, és emellett a kényelem mellett másoddiplomázz, aztán phd vagy doktori.


Idődbe belefér, és bizonyára ebben találsz majd kihívást.


- tampongyáros -

2010. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék annak, ha ilyen "semmi" munkám lenne, egész tűrhető fizetésért... Ez a "kihívás-keresés" nekem sosem volt kenyerem. Mindig is annak örültem, ha nem volt kihívás a munkámban, mert nem szívott le agyilag a nap, és mellette képes voltam a szenvedélyeimnek hódolni...
2010. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem érdemes nehéz munkát vállalni mert nem becsülik meg sehol sem!


Papírokat szerezz!!


Szerinted mennyire elismert egy árokásó útszéli munkás aki egész nap a tűző napon lapátol?


Pedig nem mindenki tudná megcsinálni amit az..


Mégis a milliókat valami dagadt 4 nyelven beszélő 3 diplomás zsírpacni zsebeli be aki már a farkát sem találja meg a hatalmas bendőjétől..


És a beosztottjai derékig bújnak a seggébe ha bárhol megjelenik.

2010. aug. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
ha neked így jó, más hülyesége, irigysége miatt ne kavarj be magadnak, csináld nyugodtan ezt, szerencse az ilyesmi manapság.. amúgy én cserélnék veled :) nekem most nincs semmi, az előző helyen meg majdnem szétidegeltek :)
2010. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tudod,sokan manapság akkor is össze tennék a két kezüket,ha egyáltalán lenne hol dolgozniuk.Ezzel nem azt mondom,hogy állj meg itt,de azért becsüld is meg!Közben azért nézelődhetsz az álláspiacon.
2010. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!