Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök ti hogy kezelitek a...

Szülök ti hogy kezelitek a baleseteket?

Figyelt kérdés

( Nem szülő, hanem "gyerek" vagyok)

Például elesik a gyerek, beveri magát, sír stb...

Kiskoromban ha ez velem történt meg akkor folyton veszekedés volt, és most ugyan ez van a tesóimmal is... Szerintem nagyon nem normális hogy nem tudják a szüleim normálisan kezelni ezt.


2021. ápr. 5. 17:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
" Ilyenkor mindig a szüleim egymást hibáztatják tök feleslegesen, vagy a gyereket szidják feleslegesen.." Vagyis még mindig megijednek hogy baj lehetett volna. Hát, ezt átlagban az első gyereknél letudja az ember
2021. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egy olyan emlékem van, hogy 9 évesen bicajjal hülyéskedtem. Homok szóródott egy helyen a járdára, én meg szabályosan elrepültem a bicikliről. Könyéknél és vállnál kiszakadt a ruhám. Emlékszem, hazafelé sántikálva az volt a legnagyobb félelmem, mit kapok a tönkre tett ruhám miatt. Anyukám nem is foglalkozott a ruhával, csak az érdekelte, én hogy vagyok. Én meg úgy örültem ennek, hogy semmiségnek éreztem a sebeimet. :-)
2021. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
unokatesóm egyszer sírva ballagott haza velünk a strandról, mert hogy milyen mérges lesz rá az anyja hogy leégett. nem is értettem, mondam is neki hogy dehát nem neki fog fájni hanem neked. akkor még nem tudtam hogy vannak ilyen idióta szülők.
2021. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%
Ha valami komolyabb baleset ér egy gyereket akor elsősorban a szülőket veszik elő "gondatlan veszélyeztetés" miatt . Érthető ha picit kiakadnak egymásra, de a gyereket emiatt nem kellene tulzásba leszidni, hiszen meg lehet magyarázni neki és látja érzi mi történik vele ha nem figyel oda.
2021. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%
Egy keresztény konzervatív gyerek nem esik el ha hisz Istenben és elfogadja Jézus tanításait, mondták mindig a tanáraim a suliba. Innentől bármit elhiszek.
2021. ápr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagy volt a baj, akkor vittek dokihoz, de mivel anya ápolónő volt, így lényegében minden sérülést ellátott, és fel tudta mérni, mikor kell külső segítség.


Tutujgatás nem volt, sem gyógypuszi, megkérdezték, jól vagyok-e, megnyugtattak, hogy igen fáj, de elmúlik, és kesergés helyett inkább keressem meg a macskánkat. :)


Mikor az öcsém elesett, én is így kezeltem a szituációt, nem csináltam belőle tragédiát.


Nyilván, mikor megmondták, hogy ne másszak olyan magasra a fán, én meg csakazértis és persze leestem, na akkor cs.sztek le :D

2021. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
86%

Ami nagyon emlékezetes, hogy 8 éves koromban beleestem ruhástól a halastóba - hát persze, ki más ötünk közül, mint én -, kikászálódtam, első megjegyzésem: "Anyám megöl".


Nem ölt meg, hanem ő halt meg kb. a nevetéstől, mikor hazaérve meglátott még nedvesen csepegő hajjal és unokatesóm pulcsijában.

2021. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!