Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hallani mindig azt a...

Miért hallani mindig azt a hírekben, hogy mindig ölnek, közlekedési baleseteket okoznak, átvernek időseket?

Figyelt kérdés
Miért ilyen gyakori?
2020. júl. 1. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Mert ezekre a hírekre nagy a túlkapás. Ez jobban megmozgatja az embereket mint az egyéb politikai dolgok így ezeket mutogatják. Nyilván ahogy elmondják az sokszor közel se úgy történt, de a lényeg, hogy legalább van néző = van zsozsó
2020. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk az idös átverést nem tudom megérteni. Random felhívja valaki hogy pénz kell, ő kikapja a cihából és már adja is. Egy teljesen ismeretlen embernek.
2020. júl. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt én se értem XD
2020. júl. 1. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
A modern média ezekre az eseményekre tekint "eseményként". Tény, hogy ezek az eseménynek események, még pedig eléggé szomorú események egy halálos kimenetelű baleset - az érintettjeinek és az áldozatok szűk családi körének. De a többi ember jelentős hányadának már tele van a bucija azzal, hogy leül híreket nézni és a reklámokkal tele zsúfolt katyvasz lényegében egy "Kék fény". -A fiatal korosztálynak írom le, hogy a "Kék fény" egy bűnügyi magazin volt - nagyjából hasonló időterjedelemben, mint egy "hírek". Ma a "hírek" szinte kizárólag katasztrófákról, frissen kirobbant fegyveres konfliktusokról (és azok áldozatairól), az éppen hatalmat gyakorló állami gépezet "sikertörténeteiről" szól, - másról nemigen. Nem is nézem pontosan ezért, - inkább megnézek a neten egy 1970-es, 80-as, 90-es években készült filmet, amit nem b.sztak még tele számítógépes trükkökkel. -Lényegesen több, hitelesebb, értelmesebb, érdekfeszítőbb információval kötöm le magam így, mint egy "hírekkel". Nem én tettem tartalmatlanná a híreket, - viselje a média a következményeit (abban a formátumban, hogy esélyük sincs ezáltal a pofámba tolni 20 perc távlatában 15-ször ugyanazt a turhát, amit "reklámnak" neveznek. Leginkább az idegesít a gyakoriságon és az időterjedelmen túl, hogy következetesen hülyének, fogyatékosnak nézik az emberek tömegeit azzal, hogy 10 másodpercenként ugyanazzal a "reklámmal" bombázzák.) Következetesen, már csak AZÉRT SEM a hirdetések tartalmai alapján fogok vásárolni! Van most már olyan tv-csartorna is, amelyik a film alatt foglalja el a képernyő jelentős hányadát aktív reklámokkal, - azóta ezeket SEM nézem. -Időközönként futok egy kört, hogy leszoktak-e róla vagy sem, - aztán ha nem, megint hanyagolom egy hónapig. Erőszakra erőszak a válasz, - sajnálom!
2020. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez a társadalmunkat is bemutatja. Erre van igény, hogy ezt mutassák, bár szerintem elég félelemkeltő dolog, hogy csak erről szólnak a hírek, ugyanakkor igencsak kontraproduktív hatása is van.
2020. júl. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Inkább felkúrja az agyamat
2020. júl. 1. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Jó, akkor ne nézz híreket.
2020. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jlvan
2020. júl. 1. 22:57

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!