Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülök ti hogy kezelitek a...

Szülök ti hogy kezelitek a baleseteket?

Figyelt kérdés

( Nem szülő, hanem "gyerek" vagyok)

Például elesik a gyerek, beveri magát, sír stb...

Kiskoromban ha ez velem történt meg akkor folyton veszekedés volt, és most ugyan ez van a tesóimmal is... Szerintem nagyon nem normális hogy nem tudják a szüleim normálisan kezelni ezt.


2021. ápr. 5. 17:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem igazán értem hogy kéne kezelni.. a négy éves keresztfiam közli hogy hoppá, elestem, feláll és megy tovább. Ha a gyerek azért esik el, sérül meg mert még pici, és másra volt bízva aki cseszett vigyázni rá, hát én is veszekednék az illetővel.
2021. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Az enyémek nem szoktak sírni, csak odajönnek, hogy "itt fáj". Adok rá egy gyógypuszit és már nem fáj. :-)
2021. ápr. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
5%
Leszidom, hogy miért esett el, nézzen oda a lába elé, és a többi. Szituáció függő, de legalább megtanulja belőle, hogy körültekintőbb legyen.
2021. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
én ezt maximum olyan helyzetben tudnám megérteni pl amikor a szülő többször figyelmeztette a gyereket, hogy vigyázzon (és a gyerek is olyan korú már hogy felfogja), mégis megtörténik. vagy ha a gyerek csakazértis elesik és összekoszolja magát. de pl egy botlásért mi értelme leteremteni??? az nem történik szándékosan
2021. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem botlásokra gondolok, komolyabb esésekre. Ilyenkor mindig a szüleim egymást hibáztatják tök feleslegesen, vagy a gyereket szidják feleslegesen... Mert az hogy elesett biciklivel pl nem hinném hogy az ő hibája lenne.
2021. ápr. 5. 17:50
 6/17 anonim ***** válasza:
15%
Hát kinek a hibája? A szomszéd lökte fel? Az út ment ki alóla?
2021. ápr. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem otthagytak. Fel kellett kelnem, stb.

Ha "komolyabban" sérültem, persze lekezelték, de nem volt tutujgatás, gyógypuszi, stb. "Úgy kell neked, miért nem nézel a lábad alá".

...és felnőttem, nem sokkolódtam jobban.

...és bizony, figyelmesebb voltam.

f/50

2021. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálam nem volt semmi különös. Bár én nem nagyon estem pofára a szüleim előtt. Egyszer elrepültem a hintával együtt, mert beletört a csavar a falba, ott nagyon megijedtünk, mert a hátamra estem. Egyszer-kétszer biciklivel estem nagyot, de odajött apukám és felsegített. Nyugtatva voltam, nem leszidva. Ezzel csak gátlásokat raknak a gyerekbe.

Ha meg olyan dolog történt, hogy értem kellett jönni, abból sem volt nagy gáz, megoldottuk - orrtörésgyanú, bokatörés... Még csak azt se mondták, hogy hagyjam abba a sportolást (hála az égnek)

Meg nyilván voltak kisebb esések, horzsolások, de azzal sem volt semmi.

2021. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálom, hogy a szüleid ezt így kezelik. Normálisnak nem normális, de nem vagy vele egyedül. Amikor osztálykiránduláson egy rossz lépés (nem verekedés, nem részegség, nem hülyeség - egy rossz lépés) miatt kifordult a bokám, és műtét lett a vége, az én apám is magából kikelve ordítozott. Hogy én hogy képzelem, hogy neki problémát okozok... Az, hogy 13 éves voltam, féltem a műtéttől, egyedül éreztem magam, és egyáltalán nem voltam hibás, nem érdekelte. Csak hogy NEKI problémát okoztam. Egy hét kórház után anyám megjegyezte, hogy "megcsappant ez a gyerek" (gye kórházi koszt, meg a fájdalom miatt enni se nagyon volt kedvem), az volt rá a válasz, hogy "ugyan már, csak a nagy p.ofája meg az öntudata csappant meg". Hozzáteszem, ritka csendes, visszahúzódó gyerek voltam, és soha nem szóltam vissza. Sajnos ez van, azok az emberek, akinek abszolút nem való egy gyerek, nem lesznek automatikusan terméketlenek.
2021. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen esetekből kell tanulni, adjon egy motivációt, hogy ilyenek ne legyetek! Akikkel pedig ilyen történik, azoknak a legjobbakat!
2021. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!