Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadtam ki, hogy...

Jogosan akadtam ki, hogy ebben az esetben sem bírnak megülni (covid)?

Figyelt kérdés

Félve írom ki ezt a kérdést, de most szólok: elejétől végéig igaz.


3 családtagomon (nagybátyám + a szülei) is átment a covid. Egyikőjük bent fekszik a kórházban, lélegeztető gépen a covid osztályon több, mint egy hete. Ennek ellenére nagybátyám (és a felesége) eljár a gyerekével az idős, alapbetegséggel rendelkező nagyszüleimhez, mintha mi sem történt volna. Ettől eltekintve engem és anyát szidnak, hogy mi vagyunk a paranoidok, mi félünk, hogy el sem megyünk a nagyszülökhöz már egy éve (így tiszta a lelkiismeretük. Ott a telefon és Viber, így tartjuk a kapcsolatot).


Viszont! Nem bírta ki nagyapám, eljött ma locsolódni úgy, hogy nagybátyámmal folyamatosan érintkezik (aki átesett a covidon, előtte is egymás hátsójában voltak) és a gyerekkel is úgy, hogy sem én, sem anya nem vagyunk beoltva.


Anya “nem tudta megmondani” neki, hogy ne jöjjön be, hanem a tömbünk mögött, a szabad levegőn, maszkban, 15 perc alatt lezavarjuk ezt az egészet. Helyette feljött 1,5 órára.


Csak számomra nonszensz és érthetetlen ez? Velem van a baj?



2021. ápr. 5. 15:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%
10: azért a heti egyszeri bevásárlás és a hét minden napján/a hét napjából 4-5-6 napon órákig tartózkodni időseknél, és olyanoknál, akik nincsenek beoltva, otthonról dolgoznak, csak heti 1x járnak bevásárolni, azt is a legrövidebb idő alatt letudva és ne adj Isten alapbetegséggel is rendelkeznek... Hát... Egy ilyen családhoz/párhoz/emberhez bemenni még egy órára is úgy, hogy az adott személy úgy éli világát, mintha nem is lenne vírus. Meredek... Ne mondd, hogy ez így rendben van és menjen mindenki mindenkihez
2021. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Áá mindenki azt hiszi c-vitaminnal letudva a védelem, kár hogy férjem kollégája is ezt hitte, plusz hogy ő sportol és az is elég,szegény most intenzíven van gépre kötve. Igen erősebb lesz az immunrendszer,de ez ellen lópikulát sem ér, ha így lenne, akkor nem lett volna belőle pandémia-.-"

Csak a maszk ad valamilyen védelmet, plusz kézmosás amikor az ember hazaér, meg semmi puszi, ölelés.

Családtagom kollégája a sebén keresztül kapta el a covidot(nagyon mély porcig érő sebe lett) és egy hét alatt meg is halt szegény :(

2021. ápr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21%

Szerinted azért élnek még ők, mert te véded őket azzal hogy nem találkozol velük?

Ha 5 évig lesz ez, addig nem találkozol velük?

Ők amúgy félnek vagy te félsz?

Ha ez évekig így lesz, addig nem látod őket?

Figyelj, attól mert halnak meg emberek, azért nem mindenki hal bele automatikusan aki elkapja. Rengetegen élnek még! Szerintem is van benned paranoia. Rendben, féltsed őket, de nem biztos hogy azzal tesz jót az ember ha egy idős embert magára hagy kovidra hivatkozva. S ha szüksége van segítségre? Viberen nem lehet segíteni tüzet rakni vagy akármi amihez személyes találkozó szükséges.

Szerintem valahol az embernek meg is van írva a sorsa. Lehet, hogy nem, de vannak furcsa esetek.


Én azt tudom, hogy én viszont találkozok nagyanyámmal meg apámmal is, anyámmal is, mindenkivel. Eddig senki nem mondta, hogy ne. Én is akarok és ők is. Nem félünk egymástól. Dolgozni is el kell mennem. Nem ülhetek itthon.


Pár családtagom már átesett amúgy ezen a kovidon. Meggyógyultak.


Unokatestvérem 30 évesen halt meg egy vérrög miatt 5 éve. Nem volt kevésbé fájdalmas, mint hogy kovidban hal meg valaki. 2 kisgyereket hagyott hátra. Testvére újra akarta éleszteni, de nem sikerült... :(

2021. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó ismerős átesett a covidon könnyedén túlesett rajta, de a brit mutánsba belehalt. Nem volt beteg és alig múlt 40. A Brit verzió teljesen más lefolyású.
2021. ápr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%
13: itt nem arról van szó, hogy MIATTA élnek, hanem ahhoz, hogy hozzájárul a kérdező és a hozzá hasonló mentalitású, felelősségteljes emberek, ahhoz, hogy ne kapják el a kedves nagyszülők és a hasonló durr bele Balázs idős a vírust
2021. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!