Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan akadtam ki, hogy...

Jogosan akadtam ki, hogy ebben az esetben sem bírnak megülni (covid)?

Figyelt kérdés

Félve írom ki ezt a kérdést, de most szólok: elejétől végéig igaz.


3 családtagomon (nagybátyám + a szülei) is átment a covid. Egyikőjük bent fekszik a kórházban, lélegeztető gépen a covid osztályon több, mint egy hete. Ennek ellenére nagybátyám (és a felesége) eljár a gyerekével az idős, alapbetegséggel rendelkező nagyszüleimhez, mintha mi sem történt volna. Ettől eltekintve engem és anyát szidnak, hogy mi vagyunk a paranoidok, mi félünk, hogy el sem megyünk a nagyszülökhöz már egy éve (így tiszta a lelkiismeretük. Ott a telefon és Viber, így tartjuk a kapcsolatot).


Viszont! Nem bírta ki nagyapám, eljött ma locsolódni úgy, hogy nagybátyámmal folyamatosan érintkezik (aki átesett a covidon, előtte is egymás hátsójában voltak) és a gyerekkel is úgy, hogy sem én, sem anya nem vagyunk beoltva.


Anya “nem tudta megmondani” neki, hogy ne jöjjön be, hanem a tömbünk mögött, a szabad levegőn, maszkban, 15 perc alatt lezavarjuk ezt az egészet. Helyette feljött 1,5 órára.


Csak számomra nonszensz és érthetetlen ez? Velem van a baj?



2021. ápr. 5. 15:58
1 2
 1/15 anonim válasza:
74%
Nem, nem veled van a baj. Számomra is nonszensz
2021. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
Veled van a baj.
2021. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nincs veled baj, én covid osztályon vagyok most gyakorlaton, szerintem is borzasztó hogy milyen felelőtlenek tudnak lenni az emberek... Bemegyek a kórházba, haldoklók, védőruha, maszk, fegyelem, félelem... Kijövök és vígan bandáznak a kamaszok és nyalják egymást, mintha nem lenne 3. hullám... nem tudok nem dühös lenni hogy mi szívunk ezért, meg a sok ember aki elkapja... Értem hogy mindenki belefáradt az otthonlétbe, de akkor lehet jönni segíteni önkénteskedni... más meg beledöglik a pluszmunkába... Én a helyedben még azon kevésbé akadtam volna ki hogy nagypapád eljött, de ha a covidos nagybátyám látogatta volna őket, hát nem tudom melyikre lettem volna dühösebb, a nagyszüleidre akik nem vigyáznak magukra és nem látják be a veszélyt, vagy a veszélyeztető nagybátyádra... de ez van, majd csak vége lesz és remélhetőleg ti is meg a nagyszüleid is jól vagytok és nem kapjátok el.
2021. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

Neked van igazad én is bent dolgozom, sokszor sírva jövök haza, hol a tehetetlenségtől, hol a kimerültségtől. A sok felelőtlen buta ember miatt a vétlenek és az egészségügyi dolgozók szívnak.


Az ilyen emberek remélem, ha elkapják eszükbe se jut orvoshoz vagy kórházba menni, nem érdemelnek ellátást.

2021. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen jogosan akadtál ki. Én terhesen vagyok most itthon, mindenkinek megmondtam hogy hozzám csak tíz percre maszkban lehet jönni és kész. Hálistennek az én családom megértette, nem olyan fafejűek mint a tied. Sajnállak, de igyekezz erélyesebb lenni velük, ha ott bsszák a rezet órákig, tedd ki őket fél óra múlva ha nem akarnak menni és kész. Ez most nem a vendégeskedés ideje, nem tudom mit nem lehet felfogni ezen.
2021. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Én anyósnál nem hordom a maszkot, pedig terhes vagyok,de mindig távol állok tőlük és nincs puszi(mert kellemetlen rájuk szólni, hogy vegyék fel a maszkot mikor senki sem teszi),de cserébe egy évben ha kétszer találkozom velük, viszont most már előveszem a terhes kártyát és maszk lesz -.-" ja és mindenki megkapta az első oltást ezért mászkálnak egymáshoz, mintha már totál védettek lennének...

Férjem buszsofőr(éjszakás) és tudja, hogy vannak feketén működő diszkók, ahova mennek a kamaszok, plusz minden kapualjban házibuli stb., már most éjjel tele van a busz és nem dolgozni mennek, aztán jön a sírás, hogy hülyeség az oltás mert sok a halott, hát van egy tippem hogy ezért...

Amúgy jogosan akadsz ki, nagybátyád felelőtlen, nagyszülőd meg azt hiszi ha a háborút túlélte akkor ezt is, legközelebb nyugodtan kísérjétek a kertbe őket, ma amúgy is jó idő volt simán lehetett volna.

2021. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

Ha nagybátyád (ill. bárki más) átesett a covidon, akkor védettséget szerzett. Ez a védettség az oltáshoz hasonló, csak bizonytalan, mennyi ideig tart (bár egyelőre az oltásnál is inkább csak saccolni lehet). 3-6 hónapig valószínűleg kitart, bár függ attól is, mennyi ellenanyag termelődött akkor bennük. A védettség vonatkozik a jelenleg szinte egyeduralkodó brit mutánsra. Kétséges, hogy vonatkozik-e az itt-ott megjelent dél-afrikai ill. brazil mutánsokra. Szerencsére e két utóbbi (még?) nem terjedt el.


A másik pedig, hogy írtad, egy éve nem találkoztatok a nagyszüleiddel. Tavaly nyáron nem volt indokolt, hogy kerüljétek őket. Augusztus végétől ismét fölerősödött a járvány, onnantól érthető, hogy nem mentetek, ha egyébként ők nem szorulnak segítségre. Ha igen, akkor maszkban el lehetett volna menni akkor is megtenni, amit muszáj, csak a társasági együttlétet kellett kerülni.


Nagyszüleid be vannak-e oltva? Ha igen, akkor nagypapád nem veszélyeztette saját magát azzal, hogy anyukádat eljött meglocsolni (abból kiindulva, hogy ti esetleg pont fertőzöttek vagytok). Anyukádat és téged minimális mértékben veszélyeztetett (ha pont előtte megfertőződött volna és pont még nem irtotta ki védett szervezete a vírusokat).

Ha nagyszüleid nincsenek beoltva, akkor legfontosabb kérdésem az: miért nem? Rokonságomban a 65 év felettiek már mind megkapták a második oltást is, sőt, egyre több 65 év alatti ismerősöm is megkapta, vagy legalább egyet megkapott (köztük olyan is, aki se nem eü. dolgozó, se nem tanár).


Summa summarum: nagypapád ill. anyukád viselkedését akkor helyteleníteném, ha a nagypapa nincs beoltva, ill. ha anyukádnak vagy neked olyan alapbetegségetek van, ami miatt veszélyeztetett csoportba tartoztok.


Ítélkezni viszont nem akarok fölötted. A mi rokonságunkban is érzékeny téma ez, és amíg vissza nem szorul a járvány, én tiszteletben tartom mindenki félelmét (magamat nem féltem, át is estem rajta + be is vagyok oltva).

2021. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3: "ha a covidos nagybátyám látogatta volna őket, hát nem tudom melyikre lettem volna dühösebb"


Egy pillanat!

A fertőzése alatt látogatta őket?

Akkor ki sem volt szabad mozdulnia otthonról!


Én úgy értettem a kérdező leírását, hogy a fertőzése elmúltával ment hozzájuk.

Azt én is hajmeresztőnek tartom, ha fertőzött ember nem tartja be a karantén szabályokat, pláne, hogy látogatja a rokonait.

2021. ápr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó először is ismerősöm túlélte a sima covidot és egyből belehalt a brit mutánsba, mondták is a dokik hogy ez a vírus után védett dolog úgy ahogy van kukába való elmélet. A másik az első oltás még nem ad védelmet az csak a második oltás után ad teljes védelmet, de cserébe tökéletes hordozó lesz belőle, na már most kérdező családja meg tuti nincs beoltva innentől kezdve tahó volt a nagybácsi és tudatlan a nagypapa, mert így háztól házig viszik a vírust. Mert az oltás nem írtja ki a vírust csak az oltott nem hal bele, de simán hordozó lesz... Gyakori tévedés hogy azt hiszik akinek akár egy oltása is van az 1. Totál védett ( pedig attól még beteg lesz csak nem hal bele) 2. Nem fog oltás/ covid után fertőzni....
2021. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Túlzásba viszed. Lehetsz elővigyázatos az által is, hogy kerülöd a tömeget, szedsz C és D vitamint és betartod a tisztálkodási ajánlásokat.

Egy éve nem látogatni családtagokat nonszensz. Sokkal nagyobb esélyed van neked és nekik is a boltban összeszedni valami betegséget, mint egymást megfertőzni.

Nagy böjtje lesz még ennek az egész szituációnak a társadalomra nézve, ennyire nem szabad elvadulni egymástól...

2021. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!