Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt ilyen nálatok is már?

Volt ilyen nálatok is már?

Figyelt kérdés

Anyának lett egy jó barátnője,tök normális,kedves,én is bírom,de most már egy héten többször is eljön. Tényleg azt hív ide anya,akit akar,ő háza (is),de most konkrétan húsvét hétfőn is jön a családjával (eddig egyedül jött),és nem értem miért,mikor ez egy ünnep,és majd még úgyis jön. Meg most már 2 alkalommal nem ültem le hozzájuk beszélgetni,anya nem is tudom miért hívogat olyankor,nyilván én már valami baráttal vagy korosztályomban (19) lévő ismerőssel beszélgetnék,nem hozzám jön.


A legnagyobb zavaró tényező,hogy én már 2 hónapja nem járok sehová (mert előtte nyelviskolába jártam heti 2szer,legalább az jó volt),baráttal már nagyon régen találkoztam,de mind a korona miatt van,mert én is voltam egyszer koronás és nagyon rosszul éltem meg,ha a brit súlyosabb,akkor tuti kórház lenne részemről,és szerintem anya részéről is. Úgyhogy van eszem,és lecsökkentettem a kontaktaim csak családra,de hát így kb felesleges is,mert a nő mindig megy valahova,szóval ki tudja mikor szedi össze. Anya munkanélküli már jó ideje,ő is,úgyhogy persze támogatják,segítik egymást,de nem akarom,hogy ebből majd az legyen,hogy nem megyünk majd nélküle kirándulni stb.


Nálatok is volt ilyen? Hogy végződött,vagy még tart?


2021. ápr. 3. 10:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk nincs iyle,nem mászkálunk és nem is találkozunk sok mindenkivel,pont azért,amit te is mondtál.
2021. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jól is teszitek szerintem! Így max ha beszállna az ablakotokon,akkor tudnátok elkapni.
2021. ápr. 3. 10:23
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Mond meg az anyukádnak hogy heti egyszer jöhet hozzátok és kész,mert téged már nagyon zavar
2021. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

En is voltam már beteg, eléggé levágott, de szerencsére nem a legdurvabb volt, légzésemmel nem volt gond. Természetesen nem szeretném újra elkapni. Az óvintézkedéseket be kell tartani, csökkenteni a kontaktokat, de aki retteg, az tuti kórházba is kerül. Pszichés immunrendszer - sokat számít! Próbálj meg relaxálni.

Ami anyukád barátnőjét illeti, szerintem beszélgess el vele, úgy, ahogyan itt leírtad. Esetleg kérd meg, hogy legalább az udvaron legyetek. Egyébként sem kötelező odamenned jópofizni a barátnő családjához, ha nem szeretnél. Max ha nem érti meg anyud, mondd azt, hogy nem vagy jól.

2021. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos, ha anyád igényli a barátnője társaságát - és láthatóan igényli - akkor az ellen nem tudsz tenni semmit!

A barátnő családos látogatását is biztos anyád meghívása előzte meg, nem pedig bemondta magát ötödmagával, vagy ahányan vannak.

Te annyit tudsz tenni, hogy megmondod anyádnak, hogy te ebben nem veszel részt (vírus, vagy mert csak nincs hozzá kedved) ezért ne hívogasson oda, ha ott vannak.

Azt is elmondhatod neki, hogy lehet találkoznia a barátnőjével annak a lakásában is ha ennyire fontos neki a szoros kapcsolattartás, mert vegye figyelembe,hogy EGYELŐRE ez még a te otthonod is! ... amiben ha kényelmetlenné teszi számodra a tartózkodást, kénytelen leszel elköltözni. Ez talán hatni fog.

2021. ápr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Pszichés immunrendszer találtok meg jó valami marhaságot?
2021. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Mondd meg édesanyádnak, hogy pandémia van, és nem a legokosabb döntés most meghívni magatokhoz egy idegen családot, sem pedig az, hogy minden héten ott ül a barátnője nálatok! Már bocsánat, de anyukádnak nem szokása gondolkozni? A lánya majdnem kórházba került a vírus miatt, és még mindig odahozza hozzátok a vendégeit. Az eszem megáll, komolyan. Az ilyen emberek miatt terjed ez a vírus ennyire.

Azt is megértem, hogy alapjáraton zavar téged a barátnője. Az én anyukám is ezt csinálta a vírus előtt, folyton behozta a körmös vendégeit oda a nappaliba, és ott csinálta legalább egy óráig a körmüket, mi meg mozdulni nem mertünk, nehogy valamivel zavarjuk a vendéget. De én mondjuk meg is mondtam neki, hogy ez így nagyon nem okés, ha ezt folytatni akarja, akkor alakítson ki magának erre egy külön szobát.

2021. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére nálunk ilyen nem volt. Vagy lehet csak nem emlékszem.

De ez anyukád részéről nagyon nagy hülyeség, hogy oda hívja a egy barátnője családját (mert ha csak a barátnője menne, az nem lenne olyan nagy baj). Szerintem próbálj meg vele beszélni arról, hogy lehet, hogy elkapja/elkapjátok a koronát, hátha észhez tér.

2021. ápr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Nem pont ilyen, de hasonló szitu volt már nálunk is. Számomra a lakás az szigorúan privát szféra, ha csak 5 percre bejön valaki, akkor is alig várom, hogy kimenjen. :D

Na hát ez a nő nem csak 5 perceket volt itt, hanem fél napokat, és persze mindig akkor, mikor leginkább útban volt... konkrétan iskola után hazaérve nem tudtam elmenni a fürdőszobába, mert ott szépítkezett 1 órát... vagy ha a konyhába mentem volna ebédet csinálni, akkor ott tehénkedett... de olyan is volt, hogy arra jöttem haza, hogy a szobámban pakolászik meg egy szemeteszsákba dobálja bele a rajzaimat meg a technikaórás eszközeimet, merthogy ő úgy gondolta, hogy kitakarít nálam...

Talán pár hónapig bírtam idegekkel, aztán megmondtam, hogy ha még egyszer meglátom itt, akkor nem állok jót magamért. Többet nem jött... :D

Alapból is marha kellemetlen szerintem, ha valaki folyton a másiknál tanyázik, mert hetente-kéthetente egyszer még oké, de minden másnap... nincs saját otthona, vagy mi?

Az külön gáz, hogy Húsvétkor, egy családi ünnepen is áthívja anyukád, ráadásul az egész pereputtyával együtt... mi közük van hozzátok? Tán össze fognak házasodni anyáddal vagy mi ez a nagy közös ünneplés?

Most meg pláne nem kéne, sokan még a családtagjaikat sem merik meglátogatni a fertőzésveszély miatt, hozzátok meg oda fog csődülni egy egész családnyi plusz ember... ne haragudj, de anyukád se teljesen százas meg a barátnője sem. Én biztos, hogy ezt nem engedném.

2021. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%
De most akkor neked az a bajod, hogy anyukád barátkozik, te meg nem? A te döntésed, hogy nem. Az meg az övé, hogy igen. De a te döntéseid következményeit is neked kell viselned, nem neki.
2021. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!