Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szégyellem magam,...

Nagyon szégyellem magam, rossz ember vagyok, mert így gyászolom Őt?

Figyelt kérdés

Három hete halt meg nagymamim, aki nagyon-nagyon imádtam. Sajnos rosszindulatú daganata volt, nem lehetett mit tenni. Majdnem 3 évig szenvedett, mi ápoltuk sokáig, a végén már elviselhetetlen fájdalmai voltak. Nagyon szégyellem magamat, mert úgy érzem, gonosz vagyok és szívtelen:


-Amikor hívtak a kórházból, hogy meghalt, nem sírtam, stb, mindent tettem mintha semmi nem történt volna. Egy részben megkönnyebbülés is volt, mert már nem bírtuk nézni a szenvedését, megszakadt érte a szívünk! 21 éves vagyok, szinte mindent én intéztem, hivatalos dolgokat (hosszú a története...) ezért nem eshettem szét, amíg ezeket el nem intéztem.

- Az első héten még minden nap sírni támadt kedvem (én olyan vagyok, hogy nem szeretek mások előtt sírni) de utána már nem, olyan voltam mint máskor, leszámítva azt, hogy nincs jó kedvem. De nem sírok, és már kezdek egyre inkább visszazökkenni a régi kerékvágásba, azt leszámítva hogy Ő nincs velünk! De ez szerintem túl rövid idő..

(Csak a temetésen könnyeztem kicsit, de visszafogtam magamat, próbáltam erős lenni.)


Imádtam Őt, Vele értettem meg a legjobban magamat szinte és nagyon szerettem és most is szeretem! Szerintetek én gonosz ember vagyok a fent leírtak miatt???


Köszönöm előre is a válaszokat! 21/N


2010. aug. 20. 12:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, nem kell azzal foglalkozni, ki hogyan ítél meg, mindenki máshogy éli át a különböző érzelmeket.


Az én nagyim is nagyon beteg szegény, neki is daganatai vannak, hasnyáldaganatok és a tüdejében is van :( A mája sem működik, szegényem teljesen besárgult már, de konkrétan mindene :(

De abban a helyzetben én biztosan nem fogom tudni visszatartani a könnyeimet, ahogyan Te tetted, nem akarok erős lenni, és biztosan képtelen leszek visszafogni magamat :(

2010. aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Tudod nekem szerintem az is benne van, hogy "volt időm" felkészülni rá lélekben, még ha akkor valószerűtlennek is tűnt a dolog, hogy megtörtént!
2010. aug. 20. 13:02
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Januárban halt meg a Papám, mondhatni ennél rosszabb dolog nem is történhetett volna velem. Én pl. elköszönni sem tudtam Tőle, pedig annyi mindent tett értem és a családomért. Nagyon szerettem őt, hirtelen jött a halála. Én is csak pár napig sírtam, azt is itthon egyedül a szobámban. A temetésen próbáltam tartani magam, de sajnos nem ment, ott is eléggé sírtam. Mindezek ellenére ugyanúgy fáj, még ma is. Nagyon hiányzik és nekem az elmúlt hónapokban volt pár pozitív változás az életemben és nagyon sajnálom, hogy ő már ennek nem lehet részese. Pont este jutott eszembe, hogy míg én és Bátyám kicsik voltunk, egy csomószor levitt minket horgászni és hogy mennyire szerettük az ilyen kirándulós, kikapcsolódós programokat vele. Aztán rájöttem, hogy ugyanúgy felnőtt fejjel is le lehetett volna menni vele horgászni, ő ugyanúgy eljött volna velünk, más kérdés, hogy nekünk a hétvége már más jellegű elfoglaltságokból állnak, nem pont a horgászásból... most viszont mindent odaadnék, ha legalább még egyszer vele horgászhatnék, vagy csak szimplán vele lennék. Így jobban belegondolva, gyermekkorom egyik legszebb pillanatait Vele és Mamával éltem át. Bárcsak megtudtam volna köszönni azt a sok jót amit értünk tett...
2010. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
...Egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak: NEM, nem vagy rossz ember. Mindenki máshogy gyászol. A gyász nem a könnyek mennyiségében mérhető.
2010. aug. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon.
2010. aug. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem napra pontosan két éve halt meg a dédim. Icipici korom óta imádtam vele lenni, mindig ökörködtünk beszélgettünk. Bekerült a kórházba szívritmus zavarral, és rákban halt meg. Mindene rákos lett.

Én sem tudtam sírni, sőt aznap este tüzijátékra mentünk a haverokkal, mondhatni "jól éreztem magam" de közben arra gondoltam hogy az én Mamikám végre nem szenved és vigyáz már rám. A mai napig hiányzik mindannyiunknak, a temetésén sírtam csak, akkor fogtam fel, hogy nincs többé. Azóta is nagyon nagyon hiányzik :(

Tehát nem vagy egyedül aki könnyek nélkül tud gyászolni,ez normális. Szívből jövő.

Részvétem. :(

2010. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

én tény hogy ki voltam borulva mikor mamám meghalt 7 évvel ezelőtt de nem tartott sokáig...pedig imádtam...és a mai napig eszembe jut elszontyolódom,hogy miért nem lehet itt velem és láthatja azt akivé lettem...

nem gond, hogy igy gyászolsz, nem jelent semmit...hisz szeretted és szereted a mai napig...ne érdekeljen a társadalmi elvárás...csak saját magad...

részvétem:(

2010. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo dehogzis vagz gonosy,esyedbe ne jusson.En tudom miert van ey igy,tulajdonkeppen,mert mar felkeszultel ay elveszitesere ugymond,ay agyad mar tudta,hogy elfogod ot vesziteni,emiatt nem kell,hogy lelki furdalasod legyen.Enis ugyanigy voltam a legedesebb nagyimmal a vilagon.Enyem is beteg lett 4eve,es mi apoltuk anyuval strokeja volt,nem tudta ellatni magat.en angliaba koltoztem,es a mamim tavaly januarban meghalt.decemberben jol megszeretgettem,puszilgattam akkor mar a korhazban volt,emlekszem a kis integetesere,nem latszott rajta,hogy ne lenne jol,mosolygott,bar beszelni nem tudott,en mondtam neki szeretlek mamikam.es fura modon nem is tudtam mit kezdeni a halalaval,ugzmond konnyen vettem,alig sirtam,talan azert mert akkor nekem is sok gondom volt,vagy talan mert mar a lelkem melyen ereztem hamarosan eltavozik ay elok sorabol.Oszinte reszvetem. 21 eves lany
2010. aug. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Őszinte részvétem.

Egyáltalán nem vagy gonosz, csupán az történt, hogy még a halála előtt feldolgoztad a halálát, hiszen nagyon hosszú ideig betegeskedett, így már lelkileg felkészültél arra, ami megtörtént.

Az, hogy nem sírsz érte sokat, azzal nincs semmi gond, én is imádtam a nagypapámat, de mikor meghalt, ugyanígy voltam, mint most te.

Nem az gyászol helyesen, aki 1 évig feketébe jár, és úton-útfélen sajnáltatja magát, meg minden emberrel, akivel találkozik, sír, ez inkább csak az önsajnáltatás, és a látszat.

Mindenki a maga szívében tudja a saját bánatát.

2010. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Részvét!

Nem vagy gonosz..sok ember magába roskad egy ember elvesztése után..pedig ha tudná,hogy ez nem jelenti azt,hogy megkell tőle válni..mert az emlékei örökké veled lesznek..:) és nagyon jó mindig visszaemlékezni a régi szép időkre!

2010. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!