Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szégyellem magam,...

Nagyon szégyellem magam, rossz ember vagyok, mert így gyászolom Őt?

Figyelt kérdés

Három hete halt meg nagymamim, aki nagyon-nagyon imádtam. Sajnos rosszindulatú daganata volt, nem lehetett mit tenni. Majdnem 3 évig szenvedett, mi ápoltuk sokáig, a végén már elviselhetetlen fájdalmai voltak. Nagyon szégyellem magamat, mert úgy érzem, gonosz vagyok és szívtelen:


-Amikor hívtak a kórházból, hogy meghalt, nem sírtam, stb, mindent tettem mintha semmi nem történt volna. Egy részben megkönnyebbülés is volt, mert már nem bírtuk nézni a szenvedését, megszakadt érte a szívünk! 21 éves vagyok, szinte mindent én intéztem, hivatalos dolgokat (hosszú a története...) ezért nem eshettem szét, amíg ezeket el nem intéztem.

- Az első héten még minden nap sírni támadt kedvem (én olyan vagyok, hogy nem szeretek mások előtt sírni) de utána már nem, olyan voltam mint máskor, leszámítva azt, hogy nincs jó kedvem. De nem sírok, és már kezdek egyre inkább visszazökkenni a régi kerékvágásba, azt leszámítva hogy Ő nincs velünk! De ez szerintem túl rövid idő..

(Csak a temetésen könnyeztem kicsit, de visszafogtam magamat, próbáltam erős lenni.)


Imádtam Őt, Vele értettem meg a legjobban magamat szinte és nagyon szerettem és most is szeretem! Szerintetek én gonosz ember vagyok a fent leírtak miatt???


Köszönöm előre is a válaszokat! 21/N


2010. aug. 20. 12:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy gonosz!! Te szereted a szíved mélyén! Nem muszáj kinyilvánitani
2010. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy az.

részvétem

2010. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Most miért lennél gonosz? Írod, hogy szereted, meg minden, akkormeg?!
2010. aug. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
100%

Mindenki úgy gyászol, ahogy neki a legmegfelelőbb...

Lehet kicsit később tudatosul benned teljesen, hogy Ő már nem létezik...Ettől ugyan miért lennél rossz ember?

És részvétem!

2010. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%

Dehogyis. Ne aggódj emiatt. Ha ilyesmi történik akkor azzal nem tudsz segíten, hogy látványosan gyászolsz.

Örülj neki, hogy könnyen túltetted magad rajta! Ne legyen bűntudatod azért mert nem vagy elég szomorú!

2010. aug. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Csak ugye a társadalom ezt valahogy méshogy "várja el" az embertől.
2010. aug. 20. 12:49
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen lelkiismeret furdalásod.


Mindenki másképp gyászol.


Nekem is halt meg közeli hozzátartozóm hosszú betegség után, és tudom mit jelent a megkönnyebülés érzése.


Nem túl rövid idö, mert ha minden menne tovább akkor most nem tetted volna fel ide ezt a kérdét. vagy is még mindig erösen benned van.


èn pl a nagymamám halála után évekkel kezdtem el vele álmodni, mindig pozitívat, még mindig szoktam vele álmodni.


Minél idösebb leszel annál erösebbek lesznek az érzések. ha pedig gyerekeszülsz minden érzékenyebb lesz.


21 évesen még egy tragédia filmet végig röhögtem, most meg a komédián is bögök 29 évesen. Ez a kor miatt van.


Mindenki másképp gyászol.

2010. aug. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Részvétem nagyidért.

Egyvalamit tudnod kell a gyászról. Te nagyon is jól gyászolsz,és elmondom miért. Olyankor,mikor meghal egy szerettünk nem őt sajnáljuk,hanem önmagunkat. Sokan azt mondják,miért hagyott minket itt,biztos nem is szeretett.

Te viszont érzed a súlyát annak,hogy neki itt már rossz volt,és megkönnyebbülés számára a halál.

Nem azt mondom,hogy nem kell sírni,de a gyászt mindenki másképp éli meg. Nekem még soha nem volt 'szerencsém" gyászolni,de eljön majd az idő. Láttam már gyászoló embereket,akik sírtak ríttak üvöltöttek kínjukban,de ez nem az igazi szeretet. A mély gyász a szívben van,és nem a világ felé mutatjuk.Ez a gyász a szeretet gyásza,és nem az önzőségé.

Minden jót!

2010. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Ebben nagyon magamra ismertem, amit írtál! Soha nem gondoltam arra, hogy milyen rossz nekem, hogy itthagyott, hanem hogy neki milyen rossz! Hogy nem ltáhat, amikor majd lediplomázok, férhez megyek, gyerekem születik!
2010. aug. 20. 12:54
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

részvétem!

társadalom? ugyanmár! én meg azt nem bírom, ha valaki a földre vágja magát, meg nagy jelenetet csinál, számomra az a riasztó viselkedés! kemény csaj vagy, a kezedbe vetted a dolgokat, intézkedtél....ezt nem lehet úgy ha mindenhol elájulsz és téged kell támogatni. Én se szeretek sírni mások előtt, ettől még vannak érzéseim!

2010. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!