Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkos szeretnék lenni...

Öngyilkos szeretnék lenni mert nem láttok más kiútat?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, öngyilkos szeretnék lenni. Egyszerűen nincs értelme az életemnek, eddigi életemben mindenki csak kihasznált. Tíz éve én foglalkozom idős nagymamámmal aki ma már 97 éves. Nem bírom tovább, miközben a testvérem a szüleim élték eddig is a nyugodt életüket. Nincs lehetőségem saját életre, nem én választottam ezt a helyzetet úgy alakították hogy nekik hasznos legyen anyagi megfontolásból. Igy már egy jó ideje azon gondolkozom hogy öngyilkos leszek hogy véget vessek ennek a szörnyű álomnak. Nem hiszem hogy az én életemben bármi jó is történhet 😰. Az elmúlt tíz évben alapvető dolgokhoz nem volt jogom minthogy elutazzak egy hétvégére bárhova, mert nem hagyhattam ott a nagymamám. Főztem, mostam, takarítottam, vasaltam, bevásároltam, orvost hívtam, mellette voltam miközben a többiek élték az életüket. Hiába írná bárki hogy menjek külön pénz, lakhatás, munkahely, nulla munkatapasztalat nélkül ez nem lehetséges igy csak a végső megoldás marad. Nincs semmien eltartási szerződésem a nagymamámmal.
2021. márc. 30. 23:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
48%
öreganyja mit csinált 30 évesen? Hát gyereket.
2021. márc. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%
Ne légy öngyilkos, a 97 éves nagyid csak nem fog túlélni.
2021. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Megy ám a lelkiterror!
2021. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
68%

Ami sok az sok. Nem az ongyilkossag neked a kiut, hanem szepen ujrakezdeni az eletet. Talalni munkahelyet, mamat betenni


Mamanak keresni egy idosek otthonat, hiszen te mar mentalis problemak es egyebek miatt nem tudod ot ellatni.


Szepen elmesz, irsz a csaladodnak egy szep hivatalos levelet, hogy nem tudod a mamat ellatni tovabb.


A mamatol bucsuzz el, es ne legyen buntudatod, hiszen ez igy nem elet.


Munkasszallo Mo-n, supermarketeket probald meg, kulfoldi munka szallassal, rengeteg lehetoseged van. Ne akarj mar elesni a boldogsagtol, meg a sok szep dologrol, ami meg varna rad.

2021. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek szívből!

Nem kapok ápolásit, nincsen saját jövedelmem. Nincs eltartási szerződésem sőt semmien szerződésem minden nagymamám nevén van.

Van egy diplomám vagyis lesz, ha idén sikerül befejeznem a jelenlegi távoktatásos rendszerben. Ha nem jött volna a karantén miatti távoktatás, talán soha nem tudtam volna befejezni az egyetemi képzést.

15: Köszönöm szépen a kedves szavakat! Lelkileg és testileg kimerültem, olyan vagyok mint egy bentlakásos háztartási alkalmazott. Úgy érzem mintha csak elmentek volna a húszas éveim mellettem, mint ha csak a peronon várok és mellettem elrohan a gyorsvonat.

Nincsenek nagy álmaim egy kis minilakás (albérlet) egy normális munkahely ahol ha lejár a munkaidőm hazamehetek és akár másnap reggelig is aludhatok mert nem szükséges valaki mellett éjjel-nappal ugrálnom. Nem jártam sok helyen, nem volt alkalmam.

2021. márc. 31. 13:48
 26/27 anonim válasza:
82%

Nincsenek nagy álmaid azt mondod. Nem baj az, általában mindenkinek teljesen egyszerű álmai vannak és azok megvalósíthatók. Írd le őket, kezdj el gondolkozni rajta és készíts egy tervet, hogy hogyan tudnád megvalósítani, írd le minnél részletesebben. Tűzz ki célokat, akár kis célokat is pl. mostantól minden vasárnap festek egy képet, szánok magamra egy órát, akármi, egyszerű kicsi, könnyen megvalósítható dolgok és ha elkezdesz rajtud dolgozni, megvalósítani a kis dolgokat, akkor szép lassan megváltoznak a dolgok, haladni fogsz a nagyobb célok felé és jobban fogod érezni magad.

Lesz diplomád. Ez már nagyon jó. Elkezdesz munkát keresni, előbb-utóbb valahova biztos felvesznek. Ha rögtön nem is álmaid munkahelyére, de kezdésnek bármi jó, aztán már tudsz majd továbblépni. Ha lesz munkád, elkezdhetsz félretenni, és kb. fél-1 év folyamatos munkaviszony után, már pl. vehetsz fel hitelt is, szóval nem kell évtizedeket várni arra, hogy összegyüljön a pénz. Szóval egyáltalán nem lehetetlen. Közben új emberekkel ismerkedsz, ha máshol nem a munkahelyeden, ami már eleve egy környezetváltozás lesz a jelenlegi helyzetedhez képest, úgyhogy rögtön jobban fogod magad érezni. Az a baj, hogy már jó ideje ugyan azt csinálod, kezdetnek már az is elég lenne, ha változtatnál a napi rutinokon. Kezd el pl. állás hirdetéseket nézegetni, mondjuk edzeni, sétálni egyet a szabadban, nyelvet tanulni, elmondani a családodnak, hogy kimerültél és néha segítsenek be stb. Tehát valamit, ami ha apróságokban is, de valami változást okoz és előre mozdítja a terveidet.


Ne add fel! És hidd el, az egyetlen biztos dolog, a változás. A dolgok nem maradnak ugyanolyanok. Képtelenség is lenne. A rossznapok és a jó napok váltják egymást. Ha te most rossznapokat élsz, akkor szükségszerűen, előbb vagy utóbb a jó napoknak kell következniük, csak ki kell várnod.

2021. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm 26-os, probálok törekedni arra hogy valami olyat is csináljak ami kellemes, örömet és célokat is biztosít. Megfogadom a tanácsokat amit írtatok itt. Nem számítottam ennyi kedves és segítő válaszra!
2021. ápr. 1. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!