Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkos szeretnék lenni...

Öngyilkos szeretnék lenni mert nem láttok más kiútat?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, öngyilkos szeretnék lenni. Egyszerűen nincs értelme az életemnek, eddigi életemben mindenki csak kihasznált. Tíz éve én foglalkozom idős nagymamámmal aki ma már 97 éves. Nem bírom tovább, miközben a testvérem a szüleim élték eddig is a nyugodt életüket. Nincs lehetőségem saját életre, nem én választottam ezt a helyzetet úgy alakították hogy nekik hasznos legyen anyagi megfontolásból. Igy már egy jó ideje azon gondolkozom hogy öngyilkos leszek hogy véget vessek ennek a szörnyű álomnak. Nem hiszem hogy az én életemben bármi jó is történhet 😰. Az elmúlt tíz évben alapvető dolgokhoz nem volt jogom minthogy elutazzak egy hétvégére bárhova, mert nem hagyhattam ott a nagymamám. Főztem, mostam, takarítottam, vasaltam, bevásároltam, orvost hívtam, mellette voltam miközben a többiek élték az életüket. Hiába írná bárki hogy menjek külön pénz, lakhatás, munkahely, nulla munkatapasztalat nélkül ez nem lehetséges igy csak a végső megoldás marad. Nincs semmien eltartási szerződésem a nagymamámmal.
2021. márc. 30. 23:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudsz felvenni hozzá valakit?

Az öngyilkosság nem megoldás. Mindig van valami más kiút. Ne add fel!

2021. márc. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%
Találj egy célt. Keress másik munkát, költözz el legyen valami változatosság.
2021. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
Vallalkozz!
2021. márc. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem tudok, mert a pénzével engem számoltatnak el a szüleim és nem elég a fizetett segítségre a nyugdíja és amilyen nehéz a természete és amilyen sok gond van vele nem vállalnák el kevés pénzzel.
2021. márc. 30. 23:37
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
Igen? És miből élsz? Ne mondd, hogy az ő nyugdíjából! És mért nem nyitottad ki a szádat 10 év alatt? Nem te választottad a saját életedet? Nanananananana! Te most provokálsz? Amúgy meg mi a kérdés? Mert hogy te úgymond öngyilkos akarsz lenni, az nem kérdés, hanem kijelentés. Mit kezdjünk vele?
2021. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nincs tőkém, munkaviszony hiányában kölcsönt nem kapok. Miből igy?
2021. márc. 30. 23:39
 7/27 A kérdező kommentje:
A nyugdíjából ami magasabb mint az átlagnyugdíj mondjuk egy jobb budapesti fizetés.
2021. márc. 30. 23:40
 8/27 anonim válasza:
81%
Próbáltad már még kérni a többieket, hogy segítsenek be? Mivel igazából a magyar törvények szerint a gyereknek és nem az unokának ez a kötelessége. Ha nemet mondani, akkor megemlíteném, hogy én ötletek azt tanultam, hogy ez nem a gyerek, hanem az unoka felelőssége.
2021. márc. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Öreganyád nem él örökké. Utána hogyan tovább?
2021. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Szép gesztus, s főképp emberségre vall, amit véghez viszel a nagymamáddal kapcsolatban. Viszont, s lehet, hogy most durva lesz amit mondok, de erre találták ki az idős otthonokat. Valóban eldobnád az életedet, s honnan tudod, hogy akkor jobb lenne utána? Tudod létezik olyan, hogy karma. Nekem is voltak mélypontjaim az életemben, tönkrement a vállalkozásom, elvesztettem a házamat, otthagyott a párom, s mégis itt vagyok, s boldog vagyok.
2021. márc. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!