Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkos szeretnék lenni...

Öngyilkos szeretnék lenni mert nem láttok más kiútat?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, öngyilkos szeretnék lenni. Egyszerűen nincs értelme az életemnek, eddigi életemben mindenki csak kihasznált. Tíz éve én foglalkozom idős nagymamámmal aki ma már 97 éves. Nem bírom tovább, miközben a testvérem a szüleim élték eddig is a nyugodt életüket. Nincs lehetőségem saját életre, nem én választottam ezt a helyzetet úgy alakították hogy nekik hasznos legyen anyagi megfontolásból. Igy már egy jó ideje azon gondolkozom hogy öngyilkos leszek hogy véget vessek ennek a szörnyű álomnak. Nem hiszem hogy az én életemben bármi jó is történhet 😰. Az elmúlt tíz évben alapvető dolgokhoz nem volt jogom minthogy elutazzak egy hétvégére bárhova, mert nem hagyhattam ott a nagymamám. Főztem, mostam, takarítottam, vasaltam, bevásároltam, orvost hívtam, mellette voltam miközben a többiek élték az életüket. Hiába írná bárki hogy menjek külön pénz, lakhatás, munkahely, nulla munkatapasztalat nélkül ez nem lehetséges igy csak a végső megoldás marad. Nincs semmien eltartási szerződésem a nagymamámmal.
2021. márc. 30. 23:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
97%
Idióta egy családod van hallod-e. Ez nem a te dolgod, lépj le.
2021. márc. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
25%
És a te szaros segged ki fogja így kitörölni?
2021. márc. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
47%

Szakma, végzettség, magánélet, kapcsolatok? Szerintem neked ezek közül leginkább egy társ hiányzik. Valamiért rád testálták öreganyád életének pesztrálását, ami szép dolog, de sajnos hagytad hogy megfosszanak a magánélet megélésétől.

Nem tanultál, vagy valamiért nem adatott meg neked egy alap lehetőség hogy kezdj magaddal valamit? Gimi után vagy mittudomén...


Mi lesz ha majd öreganyád elmegy? Milyen jövőképet szánnak neked? Van terved? Mert az öngyilkosság gyáva és végleges tervnek tűnik.

Lehet hogy a jelenlegi helyzeted kilátástalannak tartod, de ezen csak te magad tudsz változtatni. Faszid van/ volt?

Mert tapasztalatom szerint, azok a nők, akiknek hiányzik az életéből egy férfi, és ez hosszabb ideje tart, hajlamosak borúlátóan gondolkodni. A problémád mielőbb kezelned kell, mert már súlyos lelki sérüléseket okozott eddig is. Állj a sarkadra, beszélj a családoddal, és tegyél ez ellen valamit. Nem élheted más életét, bár segíthetsz hogy az idős rokoné jobb legyen. De ez sosem mehet a te életed rovására. Keress munkát, párt, célt, életet, és hagyd a hülyeséget az öngyilkossággal.

2021. márc. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó vagyok. Még annyit hogy mindenképp beszélj a családoddal, hogy segíthessenek a sötét gondolatok elűzésében! Tényleg szakadj le erről a témáról, mert nem megoldás.
2021. márc. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
97%

Szia!

Mielőtt bármit is tennél, ha komolyan elkezdesz ezen gondolkozni, előtte hívd fel ezt az ingyenesen hívható 24 órás számot: 116-123

Itt vannak további telefonszámok: [link]

Valamint egy oldal, amit kérlek olvass el: [link]


Szerintem az, hogy ide írtál azt jeleni, hogy igazából nem az életednek akarsz véget vetni, csak nagyon el vagy keseredve. Nekem is vannak mélyebb pillanataim. Épp a napokban én is nagyon elkeseredtem. 30 éves vagy ez eleve egy olyan időszak, amikor hirtelen sok mindenen elkezdesz gondolkodni. Én 32 lettem nemrég és nekem is volt egy mélyebb pillanatom a napokban, amikor azon gondolkoztam, hogy van-e egyáltalán bármi értelme is annak, mait eddig csináltam és tart-e egyáltalán valahová az életem? Meg hasonlók. Én is gondoskodtam az idős nagymamámról sokat, rám is rám is testálták sokszor ezt a feladatot, és ez egyáltalán nem könnyű. Úgyhogy azt hiszem megtudom érteni, hogy miről beszélsz. Jelenleg is úgy érzem, hogy nem találom a helyem rendesen, de én nem adom fel a reményt. Elárulok valamit. Igazából még fiatal vagy, akár holnaptól újrakezdheted az egész életedet a nulláról is. (Elég arra gondolni, hogy a nagymamád majdnem 100 éves, ahhoz mi a 30? Ráadásul csak szólok, hogy pl. Albert Schweitzer 30 évesen kezdte el az orvosi tanulmányait. Ha nem tudod ki ő, keress rá.) Lehet, hogy most minden kilátástalannak tűnik, de igazából a dolgok gyorsan megtudnak változni. Egyik-napról a másikra találkozol valakivel, találsz egy munkát, szembejön egy lehetőség amire nem is gondoltál és ennyi, az élteted teljesen más fordultatot vesz. Nekem az a tapasztalatom, hogy az igazán nagy fordulatok sokszor hirtelen történnek. Ha most feladod, esélyt sem adsz magadnak, hogy a dolgok jobbra forduljanak. Én tegnap tudod mit csináltam? Elkezdtem összeírni, gondolkodás nélkül, hogy mire vágyok, mit szeretnék, elérni, csinálni még az életben. Minden félét pl. még sosem láttam élőben pandát, sosem jártam Kínában, sosem korcsojáztam, szeretnék megtanulni japánul stb. Neked is ezt tanácsolom. Írj egy listát. Gondold végig mit szeretnél. És tudod mi volt az érdekes? Mikor leírtam és átnéztem rájöttem, hogy egyik sem lehetetlen. Panda van a Bécsi állatkertben, Kínába lehet találni olcsóbb utakat is, csak meg kell szervezni, nyelvet is tanulhatok stb. Ha készítek egy tervet és elkezdem keresni a megoldásokat, akkor bármelyiket megtudom valósítani. Talán nem most. Talán időbe telik, új munkát kell találnom, spórolnom és időt és energiát fektetni a tanulásba, de nem lehetetlen! Amíg élünk, bármit megtanulhatunk, fejlődhetünk és bármi megtörténhet. A halál nem old meg semmit, csak véglegesíti a problémát és az esélyt is elveszi, hogy változzon a helyzet. Te láttad már a kínai Nagy falat? És a piramisokat? Mert én még nem. Nézz meg pl. egy utazós videót és rájössz, hogy a világ hatalmas, annyiféle dolog van benne és még annyi mindent tehetsz és láthatsz. Most ezt talán nem látod, de őszintén remélem, hogy megfogod látni és élni, hogy változzanak a dolgok és hálás és boldog leszel, hogy hajlandó voltál kivárni.

2021. márc. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%
Kérlek gondold át, ne tedd!
2021. márc. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
85%

Kezdj el munkát keresni és közben állásinterjúk idejére vegyél fel nagyi nyugdíjából egy nővért. Sajnos ezt meg kell lépned, különben ott állsz nagyi nélkül, pénz nélkül, munka nélkül. Ha a családod lenéz akkor is lépd meg, max munkás szállásos munkát válassz, de legalább szabad leszel.

Ha munka terén tanácstalan vagy akkor szerintem idősgondozás területén már van tapasztalatod max végezz el valami tanfolyamot,okj-t hogy hivatalosan is űzhesd. Még így is nagyobb szabadságod lesz.

2021. márc. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon gyorsan köss eltartásit a nagymamáddal! Ha nem jön össze, akkor gyűjts bizonyítékokat, tanúkat, készíts fényképeket, videókat arról, hogy te gondozod a nagymamádat. Szerintem minden jogod megvan ahhoz, hogy te örökölj utána, mert nagyon sok áldozatot hoztál. Érdemes megpróbálni, hogy a fiatalságodból rááldozott tíz év ne vesszen kárba. Ha nem jön össze, akkor nincs más megoldás, mint hogy elmenekülj. Muszáj lesz, amennyire tudsz, pár hónapig valamennyi pénzt félrerakni. A munkádért ez jár neked. Aztán lépj le! Az öngyilkosság nem megoldás. Fiatal vagy, előtted az élet, lehetsz boldog és szabad.
2021. márc. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
95%

Akárhogy is nézzük, egy 97 évesnek már meg vannak számlálva a napjai.

Maximálisan egyetértek a 18-assal, a jövőd, illetve a lakásod biztosítása legyen a célod!

És akkor majd visszanézve, gyakorlatilag 10 éven keresztül ez volt a "munkád", ahogy másnak meg más és még a lakását is megkapod.

Ha ápolásira vagy bejelentve, az munkaviszonynak számít és a TB-d is rendezve van ezáltal.

Tudom, hogy nehéz, én 12 évig csináltam az alzheimeres, agyvérzéses tehetetlen apámmal, de te már a finisben vagy, semmiképp ne add fel, csak rendezd a jövődet!

2021. márc. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
15%
Csináljuk együtt.
2021. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!