Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalt, hazudott. Azért még...

Megcsalt, hazudott. Azért még hihetek neki?

Figyelt kérdés
16 év után,először a párom "bebolondult".Állítása szerint csak 1 csók és 2 puszi volt közte és munkatársa között.Lebuktattam mert egy sms-t bennemaradt a telójába.Megbeszéltük,elfogadtam,hogy mindenki követ el hibákat.Kértem,hogy mondja el,mit érez a nő iránt.Azt mondta semmit,csak ez a dolog izgalmas volt neki,kis színt vitt az életébe.Próbáltam elhinni bár én ezt nem így érzem,így minden nap kutatok a dolgai között.Azóta többször lebukott (sms-ek,hívások).Kérdőre vontam,azt mondta,hogy tényleg csak engem szeret és nem feküdt le a nővel csak bántja és idegesíti az a dolog,hogy a nő nem igazán akar vele szóba állni a csók után,és ezt akarja a csajjal megbeszélni.Mondtam neki,hogy jó,menjél,tisztázd a dolgaidat,kivárom mi lesz a vége.Állítólag megbeszélték,hogy nem folytatnak semmit mert az az 1 csók csak egy rossz döntés volt.Most ott tartunk,hogy a párom,a sorozatos lebukásai után állítólag írt a csajnak,hogy nincs több sms mert én féltékeny vagyok.Nem tudok már hinni neki pedig nagyon szeretnék.Be akarja nekem beszélni,hogy csak barátként áll a csaj mellett és segíteni akar neki a problémáiban.Tegnap szeretkeztünk,más volt mint szokott.Lehet,hogy csak bebeszélem magamnak?Hogy jöhetnék rá,hogy folytatja-e?Mert a telefonját már tuti 10-szer leellenőrzi mielött hazaér!Nem tudom mit tegyek,üvöltözzek vagy várjam ki míg lenyugszik?Nem akarom elhagyni,szeretem de tudni akarom ,hogy lefeküdt-e vele és mit érez iránta!
2010. aug. 20. 09:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
32%

ez a jöhet a lepontozás....hm....

szerintem semmiképp nem a válás az első mozdulat, beszélni kell, ami nem azt jelenti h elmondja h szerinte nem hibázott, te meg h szerinted igen.....ne azért maradj mert nem tudsz elmenni, mert ilyen alapon bármit megtehet, úgyse mész el és ez korántsem egy élhető élet! Amit már korábban felvetettek ha ő mondja h lépni akar akkor mi van?....

2010. aug. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%

Az élet - visszanézve - nagyon rövid. Ifjan - nagyon hosszúnak tűnik, és valóban sok minden belefér. Sok öröm és sok bánat, és sok derekas küzdelem.

A házsaság szerintem, mindenek előtt szövetség. A család érdekében. A gyermekek érdekében. Beletartozik a hűség, ami a férfiak számára sok esetben elég nehéz.

Láttam megmentett házasságot néhányat, amikor a férj félrelépett. S a feleség tűzön, vízen keresztül megtett mindent, hogy együtt maradjanak - és visszaállt a harmónia.

Mindegyik esetben a feleség figyelme volt a lényeg - minden erejével és energiájával férjére koncentrálta. Megkereste a közös elfoglaltság lehetőségét, és nem tágított.

Néha ilyen apró trükkök is jól jönnek: az egyik családnál a férj a hálószobán kívül, a nappaliban szokott elaludni, a tévére hivatkozva. A feleség bevitte a tévét a hálószobába. Most feledkezzünk meg az elektromos szmogról.

A másik férj szenvedélyes vadász volt, a feleség kispuskát kért karácsonyra a Jézuskától.

Jómódú házaspárnál a vitorlázás volt a férj szenvedélye, feleség javaslatára vásároltak hajót, ahol feleség lett a háziasszony.

Egyik feleség hobbiját, a festést emelte olyan színvonalra, hogy kivívta vele férje elismerését.

Aztán láttam elengedni férjeket, mert a férfi már nem kellett az asszonynak. Nem érdekelte. A családban ilyenkor létrejön a káosz. Minden felborul, és véres verejtékkel el kell végezni a világ területi újrafelosztását. Mindenki sérül, a gyermekek leginkább - őket maguk alá temetik a romok.

Jön az új férj, az "új apuka", pedig hát ilyesmi nincsen. A gyermekek nevelése továbbra is a szülők feladata. De hát mire jó az új házastárs? "Eltarthatom őket, de bele nem szólhatok nevelésükbe", mert könnyen elhangzik, hogy "te nem vagy az apám". Az elégedetlenség, ami jogos, konfliktusokat szül, mert hát a gyermek szemmel láthatóan rossz irányba megy (persze, hogy arra, sérült lelkével), és nem bír vele anyja, mégsem vehet rész a nevelésben.

Ez a szép új világ.

Ami ma óriási probléma, arra tíz év múltán alig emlékszünk. Kimutatták, hogy az ember úgy monogám, hogy monogám kapcsolatok egymásutánja az élet. Alig-alig létezik ötven-hatvanévi hűség. Ezt jobb elfogadni, de azt is tudni kell, hogy a nyitott házasságok mindig kudarccal végződnek. Meg kell találni tehát a középutat. Aki hűtlenkedik, az igenis, tagadja le. Nehogy felesége vállán sírva könnyítsen lelkiismeretén. A hűtlenség vétek. Aki elköveti, cipelje súlyát. Egyedül. És ez viszont érvényes az asszonyokra is. Mert azért nem kell azt gondolni, hogy csak a férfiak hűtlenek. Csupán arról van szó, hogy az asszonyok ügyesebbek általában. S a férfiak magabiztosabbak, nekik még az öregedés sem árt, ezért gyanútlanabbak, kevésbé féltékenyek, mert, mint előző hozzászólásomban már említettem, a féltékenység nem más, mint az önbecsülés hiánya.

2010. aug. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Leila3 ***** válasza:
25%
Szerintem minnél előbb lépj ki ebből a kapcsolatból,semmi értelme már vele lenne,meg sem érdemel téged. Elég nagy gond,ha melletted másra volt szüksége.
2010. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!