Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha 16 évesen még...

Normális, ha 16 évesen még nem érzem magam készen a felnőtté váláshoz?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elgondolkodtam azon, hogy 1,5 év múlva nagykorú leszek, 2 év múlva egyetemre megyek, dolgoznom is kell majd, de én még el sem tudom képzelni, hogy önállóan gondoskodjam magamról. Mármint pl. főzni tudok, meg mindig én mosogatok itthon, rendben tartom a szobámat stb, de akkor is 1,5 év alatt nem lehet úgy megváltozni. Félek, hogy majd semmirekellő leszek. Még gyereknek érzem magam, nem tudom elképzelni, hogy 18 évesen már felnőtt legyek. Nagyon nagy baj ez? Mit tehetek ellene? Kezdjek el magamról gondoskodni (mármint mindig főzzek magamra, meg fizessem be a csekkeket, vásároljak be stb)?
2010. aug. 20. 01:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
nem éppen ha elköltözöl, csak amikor nem lesz apu vagy anyu kéznél és saját magad kell megold a problémádat, akkor tudni fogod mi a helyes út és szerintem bármit megteszel hogy elérd a célod.
2010. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Jézus idejében az számított felnőttnek aki betöltötte a 30. életévét.
2010. aug. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!