Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha 16 évesen még...

Normális, ha 16 évesen még nem érzem magam készen a felnőtté váláshoz?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben elgondolkodtam azon, hogy 1,5 év múlva nagykorú leszek, 2 év múlva egyetemre megyek, dolgoznom is kell majd, de én még el sem tudom képzelni, hogy önállóan gondoskodjam magamról. Mármint pl. főzni tudok, meg mindig én mosogatok itthon, rendben tartom a szobámat stb, de akkor is 1,5 év alatt nem lehet úgy megváltozni. Félek, hogy majd semmirekellő leszek. Még gyereknek érzem magam, nem tudom elképzelni, hogy 18 évesen már felnőtt legyek. Nagyon nagy baj ez? Mit tehetek ellene? Kezdjek el magamról gondoskodni (mármint mindig főzzek magamra, meg fizessem be a csekkeket, vásároljak be stb)?
2010. aug. 20. 01:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*felnőtté válásra
2010. aug. 20. 01:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi én 19lesze, egyetemre megyek ősszel (bár nem kell hozzá albérletbe mennem) és még mindig nem érzem magam felnőttnek, tehát no para!;)
2010. aug. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
20/L vagyok, és most éppen egyetemista. Mindezek ellenére még mindig nem akarok és nem is tudok felnőni. Van párom, eljárok bulizni, stb de én még mindig anyu kicsi lánya vagyok. Van, hogy vele alszok, vagy mesét nézek, vagy játszok a gépen vagy ilyenek. Mamával tésztát sütünk, mint 10 évesen. Szinte semmi házi munkát nem csinálok, kivéve ha anyu megkér. Mindemellett nagyon komolyan gondolkodom, de úgy gondolom, hogy az én felnőtt korom 25 felett fog kezdődni.
2010. aug. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én 18 leszek ősszel és én sem érzem késznek magam erre
2010. aug. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vízjég válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, és már az elismerésre méltó, hogy ezt itt leírtad. Én húszéves múltam, fiú vagyok (nem írom azt, hogy férfi), és én csak mostanában érzem azt, hogy kezdek komolyabban gondolkodni a világ dolgairól, komolyabban viselkedni. A nagykorúság határa nem esik egybe a felnőtté váláséval. Vannak országok, államok, ahol a nagykorúság határa 21 év. Az életkorokat tekintve is a felnőttkor kb. 22- és 60-éves kor között van.
2010. aug. 20. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, ne aggódj.

Különben hidd el, 1 év alatt is rengeteget lehet változni!

Én pl. ugyanolyan voltam 12-13-14-15 évesen... aztán hirtelen megkomolyodtam. Onnantól kezdve (érzem is magamon) rengeteget komolyodtam és változtam.

21 leszek. Olyan 3-4 alkalommal egy évben mindig visszatekintek és mindig rájövök, hogy milyen sokat tanultam megint stb.

Bocs, hogy nehezen érthetően írok, de elég álmos vagyok.


Na szóval én már dolgozom. Komolynak tartom magam, társaimnál mindenképpen, de a 40esek szerint is elég intelligens vagyok.

Ennek ellenére rengetegszer érzem magam gyereknek és olyankor elbizonytalanodom.

De ez valahogy mindig elmúlik amikor belefogok a munkába. Tehát lényegében mindig helyt tudok állni, olyankor már másra figyelek, és nem aggódom.

Szerintem ne aggódj te sem, amikor oda kerül a sor meg fogsz tudni birkózni a dologgal.


Én pl. azt nem tudom még most sem elképzelni, hogy autót vezessek. Szeretnék, de szerintem veszélyes lenne még nekem, amilyen szeles vagyok. :P :(


Ja és én nem tudok főzni egyáltalán, mosogatni is utálok (nme is szoktam) mosni is csak bajosan sikerül és a takarításra se nagyon jut időm. Szóval te nálam előbbre vagy :) Viszont el kell mondanom mégsem volt sosem gondom ebből, valahogy mindig sikerül megoldani a dolgokat.


Amúgy én nagyon kis mama kedvence voltam, mindent anyám intézett helyettem. Ha gáz volt rögtön a telefonért nyúltam és sipákoltam anyámnak.

Aztán ketten laktunk barátnőmmel egy ideig és egyik napról a másikra felnőtt lettem és mindent tudtam, egyedül oldottam meg a problémákat.

Ezzel azt akartam mondani, hogy ha belekerülsz a helyzetbe úgyis fogod tudni mit kell tenned. Ennek ellenére gyakorolhatsz, vásárolj be, vedd ki jobban a részed a teendőkből. Biztos nem fog ártani :)

2010. aug. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt csak egy szó van, ha ráleszel kényszerülve, hamar felnőtté válsz.
2010. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ne aggódj teljesen normális! Én még tavaly is így voltam vele! Most 22 vagyok, férjhez mentem és furcsa módon most terhességem alatt fordult velem a világ. Rengeteg házimunkát csinálok, amiket ezelött sosem, megtanultam beosztani a pénzt, hivatalos ügyeket intézni stb. Ezeket mindig anyu csinálta, de mostmár valamiért nem tudom elviselni ha az én dolgaimat valaki más csinálja meg. Kifejlödött a kötelességtudat.

Nálad is ki fog, lehet te is késön érö típus leszel, de ezért senki nem ítélhet el hiszen nem vagyunk egyformák!:)

22/L 36 hetes

2010. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Remélem, menni fog majd. A velem egykorúak többsége még nálam is gyerekesebb, szóval lehet, hogy feleslegesen aggódom.

Utolsó előtti válaszoló, mit jelent az, hogy rá leszek kényszerülve? Pl. ha elköltözöm?

2010. aug. 20. 10:15
 10/12 anonim ***** válasza:

Normális nyugi. Úgyis ki fog alakulni az egész, hogy milyen leszel, egyre több minden "zúdúl" a nyakadba és meg kell vele küzdeni, a végén már észre sem veszed és rutinná válnak a felnőtt dolgok. :)

Nem baj, ha neki állsz "gyakorolni", én sajnos már 15 éves korom óta ezt csinálom, mert anyum meghalt és apám nem egy mintapéldány. Mértékkel vedd ki a részed mindenből, és belefogsz jönni, nem olyan félelmetes ez azért. :)

20/L

2010. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!