Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mit tanácsolnátok?

Mit tegyek? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

44 éves 4 gyermekes anya vagyok.

A lányom,aki 22 éves(de sem kinézetre,sem viselkedésre nem néz ki 17-nél többnek),nagyon csúnyán átvert.Kiderült,hogy Thai box edzésekre jár.

Mivel egyetemre fog járni,kifizettük az albérletet már júniustól,és mint megtudtam azóta jár edzésre,mióta felköltözött.

Mindig nagyon jó viszonyban voltunk,1 éve hozta fel,hogy szeretne erre járni,de lebeszéltem róla.

Hétvégenként hazajött,és többször észrevettem az ütéseket,sebeket rajta,de mindig a kézilabdára hivatkozott.Megelégeltem a dolgot.Aztán elkezdtem kicsit nyomozni utána,és kiderült a dolog.

Hogy mondjam meg neki,hogy mindent tudok(kutattam a cuccai közt,telefonálgattam stb.)?És mit tehetnék,hogy ezt abbahagyja?Kicsi törékeny szép lány...Nagyon féltem,mert ismerem ezt a sportot,tudom mennyire kegyetlen.

Tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm!


2010. aug. 19. 22:37
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!

Tényleg sokat segítettek!

2010. aug. 19. 23:26
 22/30 anonim ***** válasza:
69%

én is thai boxoltam egy ideig, és hozzánk is jártak az edzésre lányok. igaz ők nem voltak éppen szépek, na de ez mellékes. a lényeg, hogy általában egymással gyakoroltak, vagy ha fiúkkal akkor nyilván vigyáztunk rájuk, hogy ne essen bajuk. valóban elég kemény sport, de mivel egy magyarország, ezért itt nem vernek senkit agyon edzésen, legalábbis lányokat nem. igaz nekem két helyen törött el a bordám edzésen, de én fiú vagyok, az más. ha olvastál valamiféle halálozási rátát akkor az valószínüleg thaiföldre vonatkozik ahol azért teljesen más szinten űzik a sportot, én nem tudok olyanról, hogy valaki edzésen meghalt volna. nem beszélve arról, hogy a legveszélyesebb könyöktechnikát nem tanítják kezdőknek.

szerintem nem kell félni, nem lesz baja, de a térd-sípcsont-alkar az bizony liluni-barnulni-zöldülni fog sajna :)

örülj annak, hogy törékeny szép lány és hogy még okos is.

mit nem adtam volna akkor, ha összefutok edzésen egy ilyen csajjal :D

22f

2010. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
66%

A lányod felnőtt, én inkább örülnék, hogy sportol valamit, nem úgy, mint sok korabeli (köztük sajnos én magam is). Az egyik barátnőm is thai boxol, és nagyon irigylem, hogy van ehhez energiája, kitartása. Régebben egy duci csaj volt, most olyan gyönyörű sportos teste van, hogy ihaj.

Pár lila folttól nem lesz baja, ha nem bírná, akkor úgyis abbahagyná.

És amúgy meg egy felnőtt nő holmija között kutakodni, nyomozni utána eléggé... hát hogy is mondjam, szemét dolog. Nyilván azért nem mondta el, mert tudta, hogy ügyet csinálsz belőle. Ez az ő élete, a saját döntése. Még mindig jobb sokkal, mintha mondjuk bázisugrana, na az tényleg veszélyes.

2010. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
75%

22 évesen miért akarod megszabni, mit csinálhat? Ő próbált őszinte lenni, de te "lebeszélted". Most mondjam azt, hogy úgy kell? Minden esetre amit műveltél, az meg gusztustalan. Attól, hogy fizeted az albérletet, nem várhatod el, hogy azt csinálja, amit te akarsz. Ez nem szeretet, kár erre hivatkoznod. Ha igazán szereted, azt akarod, ami szerinte jó neki, nem azt, ami szerinted jó. Ezt gondold át. A te életedet éld te, ő meg élje a sajátját - feltéve, hogy nem akarod, hogy zakkant huszon/harmincéves legyen belőle, akinek fogalma sincs, ki ő és mit akar.

33 nő, tapasztalatból (sajnos)

2010. aug. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

23,56 vagyok: a tanács lemaradt: mélyen hallgass a nyomozgatásról, és "gondold magad" a thai boxot illetően. Hirtelen "engedd meg neki", hogy járjon.


(Bár azt pl. nem értem, hogy ha szept-ben kezdődik a suli, miért költözött oda már jún-ban, ez nem igazán szokás.)

2010. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Az albérletet mindössze azért hoztam fel,mert már beiratkozott a thai boxra és azért akart minél hamarabb felköltözni.De én akkor ezt még nem tudtam.A kérdésemből pedig kiderül,hogy szégyenlem is magam amiért kutattam utána,és nem tudom,hogy mondjam meg neki.

Még egyszer köszönöm,a 22 éves fiú rendesen megnyugtatott.

2010. aug. 20. 00:12
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
ÚÚÚÚÚÚRISTEEEEEEEEEEEEEEEN, ilyenkor tök szerencsésnek érzem magam anyu miatt:D
2010. aug. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, túlparázod a dolgot! Inkább örülj neki, hogy ilyen karakán, belevaló lányod van, büszke lehetnél rá! A pasik is tuti, h felnéznek rá ezért, nem gondolod komolyan, hogy majd összeverik az edzésen!!?? -.- Még annyi, hogy majdnem egyidős vagyok a lányoddal, és én a fitnesst kezdtem el másfél éve. Nekem is vannak gondok a gerincemmel, laza az ízületrendszerem, és emellett az orvosok nem ajánlják a súlyzózást, gondolhatod az én anyukám is mit össze hisztizett... Szoktak is fájdalmaim lenni emiatt, de nem érdekel, mert enélkül nem lenne teljes az életem! Nagyon depressziós lennék ha nem csinálhatnám! Gondolom te is az szeretnéd, hogy a lányod boldog legyen, ne foszd meg ettől! Ha pedig esetleg sok lesz neki, azt érezni fogja, és akkor abbahagyja!
2010. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el, es orulj Neki, hogy ilyen gyermeked van, Aki tanul es mellette sportol.

A mai embereknek az egeszsegi problemaja abbol ered, hogy nem mozognak eleget.

2010. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
34%

Hát ez nagyon gáz :D Szerintem nem a te életed, nem neked kell eldönteni, hogy mit sportoljon. És azt sem, hogy mennyi idős szinten áll agyilag. Gondolom arra képes, hogy eldöntse, hogy túl törékeny-e ehhez. Ne tedd magad nevetségessé, semmi közöd nincs hozzá, hogy mit sportol.


Amúgy meg ahhoz h "csúnyán átvert" csak annyit fűznék hozzá, hogy nem lett volna oka titkolózni, ha nem vagy ilyen hülye...

2010. aug. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!