Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Járnom kellene dolgozni?

Járnom kellene dolgozni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és apámmal mentem dolgozni egy pár napot de a főnök azt mondta hogy még járhatok hozzá dolgozni de annyira nem szükséges nekem a pénz apám az jár rendszeresen dolgozni mert ő neki muszáj ha hazamegyek akkor szoktam tanulni.Apám kőműves én segédmunkásnak mentem,szerintetek nekem kellene járni dolgozni ha nincs szükségem a pénzre?Apámnak szüksége van rá
2021. márc. 26. 21:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Meg az is rossz nekem hogy apámnak muszáj járni én nekem meg nem én akkor megyek ha kedvem van de neki ha van kedve ha nincs
2021. márc. 26. 21:29
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy mód van rá, akkor inkább ne dolgozz,hanem tanulj, hogy később továbbtanulhass, és ne kelljen segédmunkával beérned, hanem azzal foglalkozhass, amivel igazán szeretnél.
2021. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó igen tanulok mellette de az a baj hogy apámat sajnálom kicsit hogy ő neki akkor is menni kell ha nincs kedve nekem meg amikor nincs kedvem akkor nem megyek
2021. márc. 26. 21:43
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ne sajnáld ez az élet rendje óvoda iskola munka. Téged sem fog senki sajnálni ha majd dolgozni fogok. Jó szívű vagy ès ez jó. Nem sok mindenkitől hallom vagy olvasom azt hogy sajnálja a szülő apját hogy dolgozik egy nagyon jó szívű segítő kèsz lány vagy. De igen tanulnod kell hogy legyen szakmád aztán teis szèpen elhejezkedsz dolgozni ès már 16vagy nemsoká felnőt 2èv aztán vár a munka
2021. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
75%

Igazából szerintem, hogy ha belefér az idődbe, és megbeszéled a szülőkkel, akkor ha szeretnél dolgozhatsz valamennyit iskolai szünetekben,jogszabályilag törvényes. Ha tetszett ott a segédmunka, vagy kicsit csak úgy segítenél apukádnak benne az szerintem nem rossz, vagy akár diákszövetkezeten keresztül valami részidős/alkalmi munkák is vannak, ami akár jó tapasztalat is lehet a jövőben.


Mindenképp egyetértek viszont az előttem szólókkal abban, hogy elsőnek inkább a tanulás legyen fontosabb.

2021. márc. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
A legtöbb felnőtt beszokott járni a munkahelyére akkor is ha nincs kedve .
2021. márc. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Tanuld ki jól a kőműves szakmát, néha menj el szerintem melózni, nem árt :) Gondolom te is tudod milyen jól keresnek a kőművesek.
2021. márc. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ha a tanulas rovására nem megy, akk menjel. Lehet most nem kell a pénz, de kesobb jol jöhet es örülni fogsz neki hogy van
2021. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

Elsősorban valóban a tanulás a legfontosabb. És azért, (bár tudom nem helyes megemlítenem), de apud nem csak magára dolgozik, tehát ez a nincs kedve, akkor is megy szöveg nekem unszimpatikus. Mert ugye ha nem menne, akkor nem tudná fizetni a rezsit pl, te pedig nem tudnál villany mellett olvasni. Persze alap, hogy ezeket előteremti neked, hisz a gyermeke vagy.

Esetleg abban is tudsz segíteni, ha mondjuk van valami, amit szívesen meg vennél, viszont tudod, hogy nagyon leapasztaná a családi kasszát, de nem is létfontosságú, akkor erre gyűjthetnél pénzt magadnak egy kis munkával. Így nem terheled a vágyaiddal a szüleidet. Mégegyszer írom, nehogy félre értsd, nem az ebédedet, vedd meg belőle, de ha pl te szeretnél egy 20000 Ft os cipőt, a szüleid pedig csak 10et tudnak rá szánni, akkor munkával ki tudod pótolni azt az összeget.

2021. márc. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Tanulj jól, neked most ez a legfontosabb feladatod, a főállásod.

Ezen felül HA van kedved, dolgozhatsz nyári szünetben pl vagy akkor, ha szeretnél valami drága dolgot csak úgy extraként (mobil, laptop, nagyon márkás ruha stb).

A felnőtt élet munkával jár, de ha belegondolsz, neked is kell tanulnod, iskolába menned akkor is, ha nincs kedved. Ez az élet rendje. De jószívű vagy, hogy így gondolsz apukádra.

2021. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!