Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kereshetném fel édesapám?

Hogyan kereshetném fel édesapám?

Figyelt kérdés

Nem is feltétlenül apámra vagyok kíváncsi. 2 éves koromban elhagyott minket bár nem volt baj. Egy szóval rossz ember volt. Ezt nem csak anyum bizonyítja. Anyum mondta hogy van 2 testvérem apai ágról. Húgom/nővérem nem tudom csak annyit hogy lányok. Apámról csak az érdekel hogy mi van vele. Változott-e valamit, mi lett belőle... A testvéreimmel meg ki tudja... A nevén kívül semmit nem tudom. Hogyan kereshetném meg őt/őket?


Előre is köszönöm.


2021. márc. 24. 21:40
 1/10 anonim válasza:
85%
Tudom klisésnek tűnhet de Facebookon is elkezdhetnéd ha más nincs. Más különben okmányirodában is megpróbálhatnád, hogy esetleg benne van e a rendszerbe, hol él, stb..
2021. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Esetleg a rendőrség? Hátha tud segíteni.
2021. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
95%

2#

Aha a rendőrség…

Szerintem te zárd be mára a böngésződet…

2021. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
#3 Miért?
2021. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

A rendőrség nem foglalkozik ilyenekkel, nem a hatáskörük.

Okmányirodán át el lehet indulni, mivel közvetlen rokonod az apád, így kiadhatják az információt.

És bár ez off, de miért érdekel apád, ha téged le se sz.rt két éves korod óta? Én inkább elfelejteném, és olyan emberekkel venném körbe, akiknek fontos vagyok... A biológiai kötődés édes kevés.

2021. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
74%

#5

Igazad lehet de tudtommal(lehet hogy nem így van) a rendőrség köteles vmi féle tájékoztatást adni. Ez lehet pl hogy okmanyirodaban kell keresni

2021. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
76%

4#

Mert azért vegyék az apját és a lányait nyilvántartásba, majd adjanak ki rájuk körözést, mert a kérdező keresi őket… :D


Ez nem így működik és a rendőrség nem egy tudakozó!

Nincs nyilvántartva mindenki náluk… Maximum ha volt valami ügyük, de ha volt is nem fognak senkinek, senkiről információt kiadni… :D

Ők kérhetek, kaphatnak információt konkrétan mindenhonnan, még innen is, de adni nem fognak senkinek.

2021. márc. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amit tehetsz: kapcsolatfelvételi eljárást kezdeményezhetsz édesapád felé a Kormányablakon keresztül. A hivatalban tudnak adni hozzá kitöltendő űrlapot.

Remélhetőleg tudod az édesapád nevén túl valamelyik további adatát: születési hely és idő, édesanyja leánykori neve, vagy korábbi bejelentett lakhelye. Ezeket, vagy ezekből legalább kettőt fel kell tüntetned az űrlapon, mert csak így tudnak rákeresni. Különösen akkor fontos hogy minél több, ha gyakori névről van szó, amivel akár egy napon többen is születhettek, akik e nevet kapták.

Az adatokat nem adják ki a kérelmezőnek, hanem az általa megírt, kapcsolatfelvevő levelet juttatják el a célszemélyhez, és onnantól az ő dolga, hogy a kapcsolatkeresővel fel kívánja-e venni a kapcsolatot, vagy sem. Joga van eldönteni ezt. Ezért úgy kell megfogalmazni a levelet, hogy ne érezze ezt tehernek, felelősségnek, stb.

A Féltestvérek esetében ugyanez a helyzet. Amennyiben mindhárman viselik ugyanazt a vezetéknevet, könnyebb a családi kapcsolatot feltételezhetőnek venni (mert indoklást kell írni a kérelemhez), de a legalább két személyes adat náluk is nélkülözhetetlen.


Végezetül ennek van eljárási költsége, 3500 ft. Sajnos ezt akkor is be kell fizetni, ha a személy beazonosításához nem elégséges a közölt adat, így érdemes nagyon pontos adatokat írni a kérelem űrlapba.


Sok sikert!

2021. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálom az okmányirodát.
2021. márc. 25. 12:13
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem is feltétlenül apámra vagyok kíváncsi"


"csak az érdekel hogy mi van vele"


Ember...

2021. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!