Ki mit tehetne?

Figyelt kérdés

A férjem hónapokig nem fürdik, nem mos hajat. Bárki szól neki emiatt, akkor sem. Ráadásul sokat alkoholizál is. Otthon van, rokkantnyugdíjas. Bipoláris depressziója van, szed rá gyógyszert (nem sokat ér neki, ahogy viselkedik). Időnként dührohamai is vannak. Ha bekerül a pszichiátriára, onnét mindig megszökik. Sorozatos rendőrségi ügyei is vannak.

Nemrég elhagytam, mert így képtelenség élni vele.


2021. márc. 24. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Most igazából mi a kérdés? Jól tetted hogy elhagytad, én sem tudtam volna hosszútávon egy ilyen emberrel élni.
2021. márc. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom a helyzeteket, nem lehet könnyű neked.


Én megértem,hogy ott hagytad,mert így te magad is tönkremész. Nincs családja vagy valaki,aki figyelne rá? Mert azért egy ilyen embert nem túl biztonságos egyedül hagyni

2021. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1/1 Hogy lehetne segíteni rajta, ez a kérdésem lényege. Mégis egy ember.
2021. márc. 24. 10:53
 4/14 A kérdező kommentje:
2/3 A szülei próbálták irányítani, de hiába. Makacs. A pszichiátriáról hogy-hogy megszökhet? A felelősség a pszichiátriáé onnantól, hogy bekerül oda.
2021. márc. 24. 10:55
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

"A pszichiátriáról hogy-hogy megszökhet? A felelősség a pszichiátriáé onnantól, hogy bekerül oda."


Téves. Saját felelősségre bármikor távozhat. Max ha zárt osztályra kerül, mert közveszélyes, akkor nem engedik el.

2021. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
A "honapokig nem furdik" resznel mar egyertelmu lett volna hogy hagyd ott, de minden mondattal csak rosszabb lett😃
2021. márc. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Figyelj felnott ember nem kell a sarkaban lenni allandoan. Ha igy viselkedik akkor igy jart. Nem varhatja el hogy ramenjen az egesz eleted a hulyesegeire.
2021. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
5/7 A viselkedése mielőtt mentő beviszi eléggé közveszélyes. Ha nem az lenne, nem vinné be a mentő. A pszichiátria nem azonos egy belgyógyászati ellátással, hogy ha elszökik hát elszökik és ennyi.
2021. márc. 24. 11:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A pszichiátria nem azonos egy belgyógyászati ellátással, hogy ha elszökik hát elszökik és ennyi."


De, bizony hogy azonos, ha nem a zartosztalyon van. Hogy abban a pillanatban, amikor a mentő elviszi milyen állapotban van az nem nagyon van kapcsolatban azzal, hogy egyébként milyen. A szakorvos elbírálja, hogy közveszélyes e. Ha még tud szokni, akkor nyilván nem

2021. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
"mégis egy ember"- igen. ÉS TE IS! Segíteni CSAK azon lehet, aki maga is akarja. Hát ő ugy látszik nem akarja.
2021. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!