Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez milyen fóbia? Kezelést...

Ez milyen fóbia? Kezelést igényel? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Az iskoláim befejezése után nem találtam munkát, amit hosszú távon bírtam volna fizikailag és szellemileg. Magáncégből elég jó jövedelmem származik, de nyomaszt, hogyha nem lenne a mostani munkám iránt kereslet, akkor hirtelen nem tudnám eltartani magamat és a gyerekemet.

Ha arra gondolok, hogy vissza kelljen mennem egy irodába felvételi elbeszélgetésre, vagy egy ilyen helyen alkalmazottként megállni a helyem olyan szívdobogás és szorongás tör rám, hogy szinte beleszédülök. Ha arra gondolok, hogy tanulnom kellene még valamit és visszaülni egy átképzésre az iskolapadba, szintén gyomorgörcsöt kapok. 39/N


2010. aug. 19. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Szociális fóbia
2010. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egy normális reakció, akkor, ha már rég voltál felvételi beszélgetésen, rég volt új munkahelyed. Én is megijednék még a gondolattól is. Ugye régen mások voltak az elvárások, akinek nincs tapasztalata az ilyen felvételi eljárásokban, nem követi az új szokásokat az bizony hátránnyal indul, és joggal van megijedve. Az első pár felvételi beszélgetés után elmúlik az érzés, mert belejön az ember. Szerintem nincs gond ezzel. Bár biztos sokan gondolják, hogy valami szorongásos betegséged van, de ne hidd el.
2010. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Szociális fóbia? A jó fenét....


Inkább: Ergaziofóbia, Ergofóbia — munkától, vagy inkább egy bizonyos aktivitástól, vagy funkció betöltésétől való félelem (például egy sebész félelme operáció végrehajtásától).


Vagy: Kainololofóbia — félelem mindentől, ami új.


Hamár fóbiákról beszélünk. De szerintem nem "fóbia", hanem "egyszer" szornongás az újrakezdés gonolatától...

2010. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Teljesen normális a reagálásod, nagyon sokan vagyunk így, akik egyszer már elvesztettük a talajt a lábunk alól. Kezelni nem kell, foglalkozni vele igen: sürgősen találj valami hobbit, ami kikapcsol, és lehetőleg a szabadban van. Nekem ilyen a kertészkedés vagy a lovaglás. Helyrehozza a túlspannolt idegrendszert. Ha viszont romlik a helyzet, valszeg egy orvos által felírt (!) nagyon enyhe szorongáscsökkentő pár hétig tartó szedése helyrehoz.
2010. aug. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

talán nincs más dolgod mint ezen parázni? :)


mi lesz ha... mi lesz ha kitör egy világháború, szerintem akkor már inkább ezen idegesítsd magad :)


egyébként pár dilibogyó lehet hogy helyre rakna :)


nem tudom embereknek miért kell olyannal foglalkozni ami nincs, és még csak kilátásban sincs. és még tenni se hajlandó ellene, csak sápítozik.

2010. aug. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Engem már az is megnyugtat, hogy talán nem szociális fóbia.

Köszi a válaszokat.

-----

talán nincs más dolgod mint ezen parázni? :) -re válasz:

Ez nem ilyen egyszerű, majd, ha egyedül rokonok nélkül kell felnevelned a gyerekedet akkor még rád is rád törhet valamiféle fóbia.

2010. aug. 19. 09:28
 7/9 A kérdező kommentje:

Vajon erre gyógymód van vagy gyógyszer?

El lehet dönteni valamilyen módszerrel, hogy a szorongásom normális mértékű-e?

Talán ez a legnehezebb kérdés, hiszen egy orvos sem érzi, hogy én mit érzek.

2010. aug. 19. 09:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Talán próbaképpen és gyakorlásként elmennél felvételi beszélgetésekre. Nem muszáj állást is váltani, de előfordulhat, hogy a jelenleginél jobbat találsz.
2010. aug. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves vagy, de a jelenlegi havi jövedelmem felét adnák csak egy irodában. Biztos pénz, de ez már eleve kevés lenne, nem tudnánk megélni. Már a korom miatt sem fogok karriert befutni irodai dolgozóként, még fiatalabb koromban sem bírtam a főnökök dilijét elviselni, a saját ügyfelekkel viszont jól boldogulok.

Talán tényleg nem vagyok fóbiás beteg csak hihetetlenül szorongok.

2010. aug. 19. 12:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!