Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak mi élünk ilyen rossz...

Csak mi élünk ilyen rossz anyagi körülmények között?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 2 húgommal és a szüleimmel élek. Apa és anya mindketten dolgoznak. Apa, ha túlórázik kb. 200e ft-ot, anya pedig majdnem 70e ft-ot kap havonta mellette még jár a családi pótlék is- ami 15e ft.- mert még húgaimmal együtt mindhárman tanulunk. DE MÉGSEM ELÉG! Anya kb. hónap elején 3-adikán megkapja a családit, addíg kihúzzuk valahogyan 7-dikéig, akkor kap fizetést. Abból a 70e ft-ból szinte mindet (jóval többet) fel kéne adni a számlákra. Na de valamiből meg is kell élni. Apa 13-dikán kap pénzt, amiből az előző havi elmaradt számlákat, a családon belüli tartozásokat tisztázzák. És akkor még valamiből éljünk meg a következő hónapig. Nagyon nehéz.

Azt szeretném tudni, hogy van még valaki ilyen helyzetben ?!


2010. aug. 18. 22:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. 110.000 forintból élünk 4-en. Anyu, 2 tesóm és én. Van hitel, 30.000 forint, a számlák + a kaja. Hónap végén sokszor enni sincs mit, még se panaszkodom. Ruhát utoljára júniusba kaptam, azt is a mamámtól, hogy mégis legyen 1 gatyám. Pedig hidd el, tudnám mire költeni a pénzt, ha lenne...
2010. aug. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
81%
A 11:41-esnek igaza van, aki ezt nem látja át, nem tudja. És az irigy emberek semmit nem látnak át, csak mást lesnek. Ahol nagyobb a befektetés mondjuk vállalkozásoknál ott a kiadás is sokkalta nagyobb és a bukás, na az is ezerszer nagyobb. És mindenki arra költi a pénzét amire akarja. Ha külföldi utazásra akar menni menjen oda, megdolgozott a pénzéért, azt tesz vele amit jónak lát.
2010. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%

Én 78 e ft-ot és + 6000 étkezési utalványt kapok, és 20 e gyerektartást.

A párom kb 120 e ft-ot keres. Két egyetemista gyerekünk van, meg egy középiskolás.

A fűtés melegvíz gáz villany áram az 36+5+5+9 e=55e ft.

Net, mobil, tv, telefon, autó, benzin (luxus) 40 e ft.

A többi a gyerekeké, kaja, szórakozás, ruha, javítás, gyógyszer.

Szerintem elég jól élünk. Nem osztjátok be jól a pénzt, ha ennyire nehéznek érzed, több mint 300 ezer forintból ki kellene jönnötök.

Mi nem költünk hülyeségekre, felesleges dolgokra a háztartásban. De elmegyünk fesztiválozni, nyaralni, veszünk divatos, márkás ruhát(akción) könyvet is.Viszont nem pazarolunk, ahol lehet, takarékoskodunk.3*16 e. ft=48 ezer forint csak 3-7-ig elég??? napi 12 ezer ft-ot költötök? Ennyiből egy hónapra ki kéne hozni a konyhát! Vegyetek lisztet, krumplit, répát, olajat, tésztát, hagymát, ezek olcsóak, és főzzetek!


Nézd át forintra a bevételeket, kiadásokat, és osszd be te! Szerintem valahol elfolyik a pénz. Ennyiből, takarékosan, de szépen kéne élni, plusszkiadásra is kellene jutnia.

Akár másold ide milyen számlák vannak, és beosztjuk.


Azt sejtem a sok tartozás a baj. Egyszer meg kéne állni, kispórolni, hoyg ne legyen elmaradt számla, tartozás, és onnan jó lenne. A konyhán, tisztítószeren lehet spórolni, de a vízzel villannyal fűtéssel is muszáj, hogy utolérnétek magatokat. Mondjátok le ami nem kell: pl elég lesz most 3 tv csatorna 300 ft-ért, s majd visszaveszitek ha futja többre.

Nehéz egy gyereknek vagy fiatalnak nélkülözni. De szerintem ennyi pénzből sokkal többet ki lehet hozni!!!

2010. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
16 fejenként a családi pótlék, az 48 ezer összesen. Anyukámnak ennyi a nyugdíja!
2010. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

A 200 ezer az jó kereset. Soknak a szülője fele ennyit keres, vag yannyit sem. Jobban kell beosztanotok. Mindig el kell tenni fizetéskor a10%-át. Ahhoz nem szabad nyúlni.

A maradékból MINDEN számlát be kell fizetni, vagy eltenni rá, ha még nem ért oda. Aztán a biztos kiadásra eltenni:pl. szeptember: tankönyv. Ami ezután marad, azt elosztod hetekre, beteszed a heti borítékra. Ebből vehettek kaját, kifizetitek a szerelőt, stb.A következő borítékból nem szabad előre kicsenni. Ki kell jönni ebből! Bármi történjék.Ha marad benne, az a legjobb. A félre tett 10 % elég lesz jövőre nyaralásra, vagy fogsorra, vagy biciklire. Ha kell.

Legyen otthon pár olcsó élelmiszer, bab, tészta, krumpli, zsír, szegényebb napokon sem éhezünk!

Segíts nekik beosztani!Jobban kell beosztani. Ez a pénz elég nektek!


Ha

2010. aug. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:
A mi egyedüli bevételünk az én fizum, 70 e, és havi 150-et fizetünk lakáshitelre+rezsire, mégsem panaszkodom! Kaja is mindig van, játék a gyereknek ha nagyon vágyik rá! Ja és hárman vagyunk. Ügyeskedünk, ezért van még tető a fejünk felett, meg kaja a pofánkban! El sem tudom képzelni milyen jó lehet ha nem havi 200 ezres hiány van!
2010. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!