Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak mi élünk ilyen rossz...

Csak mi élünk ilyen rossz anyagi körülmények között?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 2 húgommal és a szüleimmel élek. Apa és anya mindketten dolgoznak. Apa, ha túlórázik kb. 200e ft-ot, anya pedig majdnem 70e ft-ot kap havonta mellette még jár a családi pótlék is- ami 15e ft.- mert még húgaimmal együtt mindhárman tanulunk. DE MÉGSEM ELÉG! Anya kb. hónap elején 3-adikán megkapja a családit, addíg kihúzzuk valahogyan 7-dikéig, akkor kap fizetést. Abból a 70e ft-ból szinte mindet (jóval többet) fel kéne adni a számlákra. Na de valamiből meg is kell élni. Apa 13-dikán kap pénzt, amiből az előző havi elmaradt számlákat, a családon belüli tartozásokat tisztázzák. És akkor még valamiből éljünk meg a következő hónapig. Nagyon nehéz.

Azt szeretném tudni, hogy van még valaki ilyen helyzetben ?!


2010. aug. 18. 22:11
1 2 3 4
 11/36 Harrr ***** válasza:
68%

Villanytűzhelynél, villanybojlernél, 4 tagú családnál, 15-20 ezer forintos villanyszámla könnyen összejön... Átlag víz számla 5-10 ezer ft.


Hamar összejön a 70ezer, ha van kártyatartozásod, hiteled, plusz internet, telefonszámlák, ha gázzal fűtesz akkor a nyári/téli átalány, a tv, stb.

2010. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
89%

Mi is kb ugyanennyiből éltünk. Nagyon utáltam, ezért már gimi végén is, és most egyetem mellett folyamatosan dolgozom. Így a szüleimnek rám gyakorlatiloag nem kell költeni, csak néha, mondjuk átlag havonta 5000, amit elviszek.

Mondjuk így se lett sokkal jobb nekik, úgy látom, pedig azért vállaltam be az egészet, ami pedig nem egyszerű tanulás mellett, hogy ne legyenek anyagi gondjaik szegényeknek...

2010. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
80%
Nyugi, másnak se könnyű. Nálunk kb. 100ezer megy el rezsire, ebben minden benne van a fűtéstől az interneten keresztül panelprogramig, de a havi bevásárlások nem. A bérletet utazáshoz már néhány éve apám év végi túlórapénzéből és esetleges bónuszfizetésből vesszük egész évre, egyszerre nagy költség, de még így is olcsóbb, mint ha havonta vennénk meg. Csak 2-en vagyunk testvérek, de már nem jár utánunk CS.P. Tavaly novemberben fizették ki a szüleim a lakástörlesztés utolsó részletét (anyu most lesz 51, apám 58 éves). Anyu pedagógus, ha egyedül maradna, önmagát nem tudná fenntartani ebben a lakásban, pedig csak egy kis panel. Én már magam fizetem a főiskolán felüli tanulásomat, öcsémet viszont még nem tudom, hogy lesz, mert soha még diákmunkát sem dolgozott.
2010. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%

22:18! Havi 600 ezerből nem tudtok megélni? Ahhoz azért már kell egy kis tehetség...


Amúgy T. kérdező! Nagyon sok családban a szülők minimálbérért dolgoznak (60-60 ezer forint) ha dolgoznak egyáltalán. Sajnos egyre több lesz ebben az országban a szegény.

2010. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
89%

Megnyugtatlak, Magyarországon mintegy nyolcmillióan élnek vagy veletek egy szinten, vagy rosszabbul. Merthogy édesapád a nettó 200-ával igen-igen jól keres.

Amit tudtok tenni, hogy ott fogjátok meg a pénzt, ahol csak tudjátok: luxuskiadások lefaragása, rezsi visszafogása (nem kell pl. hogy télen is 25 fok legyen a lakásban), olcsóbb, egyszerűbb ételek. Ennyit tudtok tenni. Manapság mindenkinek nehezebb, mint pár éve.

2010. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Családi pótlék 3 gyereknél gyerekenként 16.000 Ft = 48 e.

Mi négyen vagyunk, valamivel kevesebből élünk, mint Ti.

Nehezen jövünk ki,de hitel miatt 150 e. elmegy számlákra.

Szóval szerintem ki kellene jönnötök belőle.

2010. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, ők 3-an vannak tesók, a szüleiket viszonylag fiatalon temették el betegségben (talán még 20 éves se volt a 2 fiatalabb), vidéken éltek, el kellett adniuk az ottani lakást, hogy elköltözzenek valahova, ahol van számukra munka is. Felköltöztek Pest-közelbe (nem is Pestre), de hitelt kellett felvenniük lakáshoz, aminek a törlesztése a válságban közel duplájára emelkedett, éppenhogy megélnek, de ehhez arra van szükség, hogy a főállás mellé még egy mellékállást is fenntartsanak.
2010. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
98%
én 18éves vagyok, apám 80-at anyám körülbelül 70-et kap pénzhez..a lakásunk leégett pár éve, azóta vettünk fel hitelt és még 15évig kell fizetni+rezsi satöbbi befizetnivaló(kocsi,telefon..)együtt többe kerül mint amennyit keresnek, így nagyimtól kapjuk kajára a pénzünket..szóval ti még jól is éltek aránylag
2010. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
53%
havi 300 ezer nem elég semmire. Mire kifizetjük a csekkeket,törlesztés alig maradt vmi. És akkor még azt nem is mondtam,hogy a számlán rajta kell hagyni egybizonyos összeget,hogy onnan is tudjanak vonni. Ez a pénz semmire nem elég. Nem vagyok nagyravágyóak de néha jól esne egy kis apróság vagy mondjuk ha megakarok magamnak venni valamit akkor nem arra gondolni,hogy úrísten de akkor mennyi marad? :( szomorú :( :S
2010. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
83%
Mi 160ból élünk meg 4-en egy kutya és egy macska mellett. Na ezt kapd ki.
2010. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!