Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak mi élünk ilyen rossz...

Csak mi élünk ilyen rossz anyagi körülmények között?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. 2 húgommal és a szüleimmel élek. Apa és anya mindketten dolgoznak. Apa, ha túlórázik kb. 200e ft-ot, anya pedig majdnem 70e ft-ot kap havonta mellette még jár a családi pótlék is- ami 15e ft.- mert még húgaimmal együtt mindhárman tanulunk. DE MÉGSEM ELÉG! Anya kb. hónap elején 3-adikán megkapja a családit, addíg kihúzzuk valahogyan 7-dikéig, akkor kap fizetést. Abból a 70e ft-ból szinte mindet (jóval többet) fel kéne adni a számlákra. Na de valamiből meg is kell élni. Apa 13-dikán kap pénzt, amiből az előző havi elmaradt számlákat, a családon belüli tartozásokat tisztázzák. És akkor még valamiből éljünk meg a következő hónapig. Nagyon nehéz.

Azt szeretném tudni, hogy van még valaki ilyen helyzetben ?!


2010. aug. 18. 22:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Én csak anyukámmal lakom, én tanulok, ő 100 000-et keres, plusz 22000 a gyerektartás. Szerencsére hitel nincs, szűkösen,de megvagyunk.
2010. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
88%

MI ENNEK A FELÉBŐL ÉLÜNK! :(

Mégsem panaszkodunk... Abból, hogy magunkat sajnáltatjuk, nem fogunk jobban élni.

2010. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%
Nemár emberek! Hitegetitek magatokat azzal, hogy nem vagytok nagyravágyóak, pedig igenis azok vagytok! Nekem mindig azt tanították a szüleim, hogy ha valamire nincs pénzem, azt ne vegyem meg, ergo addig nyújtózzak, míg a takaróm ér. Ezért nem volt soha hitelünk, ha akartunk valamit, összespóroltuk rá a pénzt. Most írhatjátok, hogy sokból, de nem. Havi 200 ezer körül, de általában alatta, 4-en élünk belőle, úgy, hogy fával fűtünk, és a víz köbmétere 15 ezer forint lesz lassan. Csak megtanultunk spórolni. A legtöbben azt hiszik magukról, hogy tudnak spórolni, mert a 30 forinttal olcsóbb sört veszik meg, de igazán úgy lehet spórolni, ha el akarsz érni valamit, hogy nem veszel sört. Szóval ennyi a véleményem, a kérdésre már egy előző kommentben válaszoltam.
2010. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

22:59 - Abban egyetértek, hogy van indokolatlan hitel, de a lakáshitel sokaknál létkérdés. A szüleim idejében még úgy hívták, hogy "részletre vették meg a lakást", nekik se volt akkoriban annyi pénzük egy összegben, még támogatással együtt se, hogy egy összegben ki tudják fizetni. 1 szobából kezdték az életüket munkásszállón, mikor én már úton voltam, akkor közölték velük, hogy "oda nem születhet gyerek", akkor kaptak egy szolgálati lakást (akkor még volt ilyen) a vasúttól apám vasutas dolgozó révén, ami olyan vizes és penészes volt, hogy folyton beteg voltam, onnan költözni kellett, ha nem akarták, hogy az egészségem tönkremenjen már gyerekként, 4 éves voltam, amikor a mostani lakásunkba költöztünk, amire kaptak valamennyi támogatást, de 22 évig fizették részletben. Ők mindketten szegény családból származnak, apámék gyerekként még a penészes kenyeret is megették, ha nem jutott másra.

Igen, van indokolatlan hitel, ilyenek a bevásárlókártyák, hitelkártyák... az autó hitel, ha nem saját céges autó, ami leírható, apám mindig használt autót vesz, újra nem futná, másra kell a pénz, de a lakáshitel teljesen más kategória, arra sajnos nekem is szükségem lesz.

2010. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Van, sokan ennél rosszabbul jártak...

Apám másfél évig nem dolgozott, fél millás magas kamatú adósságot halmozott fel. Egyetemet nem tudják fizetni, diákhitelt kell felvennem, de mivel azt nem utalják október előtt, szomszédtól kellett kölcsönkérni, hogy a jegyzeteket megvehessem. Ruhám szinte csak használt van, évente egy új nadrágot + 1 pár cipőt, csizmát veszek, húst, zöldséget, ilyesmit falusi rokonok adnak. Nem tudom, mi lenne, ha ők nem lennének.

De nem panaszkodom, mert tudom, hogy vannak, akik még rosszabb helyzetben vannak.

2010. aug. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz? Nézz bele egyszer a Joshiba, ott az sms csíkon ha egy nap nem olvasol százszor nálatok ezerszer rosszabb keresetű emberekről hát akkor sehol.
2010. aug. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

22:59

Én is ebben a nehezebb helyzetben tanultam meg spórolni.

Most már látom, hogy régebben mennyit költöttünk feleslegesen, mert egyszerűen volt. Pedig nem luxusdolgokról beszélek. Na, akkor kellett volna félretenni.

Most viszont mindenen meg kell fogni a pénzt. Amiken néha megmosolyogtam anyukámat, már nincs kedvem nevetni.

2010. aug. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten élünk most éppen én vagyok munkanélküli, a párom 200 körül kap. A számláink 80 ezer és úgy, hogy csak a kocsi hitelünk van és az 34 000 ft. Sajnos a közüzemi díjak egyszerűen nevetségesen magasak. DE!!!!

100 ezer marad egy hónapra.A kaján annyi pénzt spóroltunk meg azzal, hogy én főzök mindennap itthon, hogy még nyaralni is elmegyünk külföldre. Ha munkám lesz , ugyanígy fogom csinálni, ha kell éjfélig főzök, de így 3 hónap alatt költöttem kajára 30 000 ezret. Meg lehet csinálni, csak vissza kell fogni azt, hogy marhaságokra, meg műkajákra költsünk. Nem vettünk Mcdonaldsos kaját,sem péksütit reggelire, se felesleges nassolnivalót.

2010. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 19. 11:16
 30/36 anonim ***** válasza:
81%

"Havi 600-ból már nagyon jól meglehet élni! Csak nem kell márkás cuccokat vásárolni,külföldön nyaralni stb. Abból 3 főre nem kell spórolni."


Mielőtt ítélkezni kezdünk, és leszólni a másikat bele kéne gondolni, hogy nem ugyanazok a kiadásaink. Ha vállalkozásod van, annak komoly anyagi vonzata van. Tudom miről beszélek. Bizony még milliós havi bevétel mellett is előfordulhat, hogy kifutsz hónap végén. De persze ezt senki nem hiszi el.

2010. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!