Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van a férjnek?

Szerintetek igaza van a férjnek?

Figyelt kérdés
Volt már itt kérdés hogy a barátnőm 2-3 éve ment férjhez de most megakarja változtatni a nevét és fél elmondani a férjének.Beszélt a férjével de a férje azt mondta hülyeség, meghogy sok pénz az iratokat megcsináltatni, meghogyha már változtat akkor vegye vissza a leánykori nevét de keressen is egy ügyvédet és most nem nagyon szól a feleségéhez biztos megharagudott.
2021. márc. 11. 12:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
33%

Igen, a kisebbségivel az élen.

De jó, akkor nem gyanús, ha hirtelen mégsem felel meg a férje neve. Csak majd a háta mögött mindenkinek az lesz. Mert valakinek nem terjed addig az agya, hogy bemutatkozáskor hozzátegye a névhez a keresztnevét, vagy azt, ahogyan szólíttatni akarja magát.

2021. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%

Ha annyira zavarja a férfit, akkor vegye fel ő a felesége nevét, aztán ugyanott vannak. Ja, hogy neki nagyon egyszerű, mert ugyanaz a neve, nem neki kellett papírokkal bajlódni, elmenni csomó helyre ügyintézni, új nevet megszokni stb.

Nálunk nem volt ilyen cécó, mert a feleségem nem vette fel a nevem, én sem az övét. Ha felvette volna, de később rájött volna, hogy neki ez így nem tetszik, mit bánom én, mit csinál vele, az ő neve, változtassa meg, én nem venném magamra.

Ha jó a kapcsolatunk, nekem meg van bizalmam magamban és bennünk, ez egyáltalán nem fog rosszul érinteni.

2021. márc. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
27%
De senkinek sem kell bajlódni a papírokkal, aki nem akar. Pont, mint nálatok, nem vette fel a neved, nincs probléma. De ha valaki úgy dönt, hogy felveszi a házastársa nevét, az gondolom, hogy belegondol, hogy neki akkor ezzel most lesz egy út az okmányirodába. Név miatt magyarázkodni meg felesleges, hiszen nem azt kérdezi senki, hogy valaki miért Gipsz Jakabné, hanem csak esetleg annyit kérdeznek meg tőle, hogy hogyan szólíthatják, ha mondjuk magától nem jut eszébe mondani. Kiss Erzsébet is lehet papíron Erzsébet, ha bemutatkozáskor nem lusta mondnai a neve után, hogy Böbi, oszt akkor nem fogják Erzsikézni. Gipsz Jakabné is odamodjhatja, hogy Juli és akkor senki sem fogja Jakabnénak hívni, mert attól ő még akkor is Juli marad, semmiféle identitása nem veszik el, csak a papírra nem azt írja. Tragédia, tényleg. Akinek meg ezen múlik, hogy Julinak érzi-e magát, ajánlanék egy alapos önvizsgálatot.
2021. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
33%

ėn xné y mariska lettem miutån fėrjhez mentem ,de attol mėg baråtaim tudjåk hogy mariska vagyok ,munkatársaim is,a håzi orvos is postás is.

de ha kiss mihályné vagyok akkor is az ismerösök,orvosom,poståsom,munkatårsaim,tudjåk hogy ėn julcsi,marcsi stb vagyok ės igy is hivnak .

ha meg új helyre megyek dolgozni ott ha nem jön átt bemutatkozåsnål hogy mi kereszt nevem akkor mondom hogy kis mihålynė vagyok rozi .

ėn 19 ėve vålasztotam ,egy fėrjezett nevet eszem ágåba sem volt megvåltoztatni igaz ha be mutatkozok bårhol tudni fogják keresztnevemet is .

2021. márc. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
63%
Jól van 24 jár a keksz.
2021. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Na, mi a helyzet?

Elváltak?

Van új neve?

2021. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!