Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van a férjnek?

Szerintetek igaza van a férjnek?

Figyelt kérdés
Volt már itt kérdés hogy a barátnőm 2-3 éve ment férjhez de most megakarja változtatni a nevét és fél elmondani a férjének.Beszélt a férjével de a férje azt mondta hülyeség, meghogy sok pénz az iratokat megcsináltatni, meghogyha már változtat akkor vegye vissza a leánykori nevét de keressen is egy ügyvédet és most nem nagyon szól a feleségéhez biztos megharagudott.
2021. márc. 11. 12:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
Mi közöd hozzá? Az ő dolguk. Amúgy én engedném a nőnek, ha úgy érezné, ezen múlik a boldogsága.
2021. márc. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 DeMoR ***** válasza:
44%
Miért akar nevet változtatni? (ez az infó nélkül nem igazán lehet ítélkezni)
2021. márc. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Bocsi de legjobb barátnőm és kinek mondja el ha nem nekem.
2021. márc. 11. 12:22
 4/26 A kérdező kommentje:
Mert a férje nevét vette fel és ha bemutatkozik valahol azt se tudják kicsoda.
2021. márc. 11. 12:23
 5/26 anonim ***** válasza:
57%
Én elsőre is el tudtam dönteni, hogy akarom-e viselni a férjem nevét, de a férjem biztosan megbántódna, ha aztán csak úgy eldobnám, vagy variálgatnám. Nekem se esne jól, ha hirtelen kitalálná, hogy már nem akarja hordani mondjuk a karikagyűrűt. Tuti az első kérdésem lenne, hogy megvan-e már, hogy ki miatt, vagy csak most áll neki keresni. Lehet lepontozni. Unalmában az ember nem gondolkodik ilyeneken.
2021. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 DeMoR ***** válasza:
55%

Akkor minek vette fel eleve? xd

Meg amúgy valami híresség a sima nevével vagy mi? :D


De okéé...

Őszintén, ha ettől boldogabb lesz, csinálja, de előre szólok, nem ez a baja. Szóval nem fog segíteni. Szerintem ez egy menekülés.

Remélem megmagyarázta rendesen a férjnek, hogy nem arról van szó, hogy szégyelne az ő nevével bemutatkozni.

Mindenesetre én kicsit mélyebbre ásnék a helyében miért is akar ő nevet változtatni. ^^

2021. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%

Amúgy miért nem mutatkozik be a keresztnevén?

Szerinted ki a fene emlékszik a másik teljes nevére?

Olyan nagy gond ez...

Ha én is a férjezett nevemen mutatkoznék be az elejére és végére sem emlékezne senki, mégsem a névváltoztatás ami az eszembe jut.

2021. márc. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%
Abban nincs igaza a férjnek, hogy a pénz miatt ne írassa át. Abban viszont mélységesen igaza van, hogy megbántódott! Egy dolog eleve nem felvenni a férjed nevét, és egészen már pár év után lekapartatni az irataidról. Nő vagyok, de én is nagyon ki lennék bukva.
2021. márc. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%

Meg nem tilthatja, hogy nevet változtasson de jogosan esik rosszul neki. Én pl. Meg sem kérdeztem, hogy mi a véleménye, mi legyen a nevem a házasság után, végülis én fogom viselni nem ő, ellenben ha a házasság után pár évvel benyögtem volna, hogy többet én né nem leszek, már jogosan merül fel benne, hogy mi történt, ami miatt eddig tetszett, most meg már hirtelen el akarom dobni.


A baratnőd pedig hiába Németh Lajosné, attól meg bemutatkozhat Kis Katiként.

2021. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Lehet hogy Némethné Kiss Kati akár lenni nem pedig Németh Lajosné. Azzal meg mi lenne a baj
2021. márc. 11. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!