Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza van a férjnek?

Szerintetek igaza van a férjnek?

Figyelt kérdés
Volt már itt kérdés hogy a barátnőm 2-3 éve ment férjhez de most megakarja változtatni a nevét és fél elmondani a férjének.Beszélt a férjével de a férje azt mondta hülyeség, meghogy sok pénz az iratokat megcsináltatni, meghogyha már változtat akkor vegye vissza a leánykori nevét de keressen is egy ügyvédet és most nem nagyon szól a feleségéhez biztos megharagudott.
2021. márc. 11. 12:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy írtam, az égvilágon semmi. Én pl. Kötőjeles vagyok, sosem lennék né, mindenki úgy viseli ahogy neki tetszik ez egyértelmű .

Ettől függetlenül eshet a férjnek rosszul, ezt kell megérteni és meg beszélniük, nekik kettőjüknek.

2021. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
Hát, hogy ha az akar lenni, akkor mi a búbánatért nem azt vette fel eleve? Ehhez azért nem kell a legélesebb késnek lenni a fiókban. Nem lehet úgy bemutatkozni, hogy "Némethné, Kati"? Tudod, ahogy amúgy azok is csinálják egyébként, akik Némethné Kiss Katik. Micsoda problémái vannak egyeseknek...
2021. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Vannak olyan dolgok amit az emberek megbánnak
2021. márc. 11. 13:01
 14/26 Andizsuzsi ***** válasza:
64%
Én változtattam házassági nevet, a férjem nem sértődött meg, miért is tette volna? Én sem vártam el tőle, hogy az én nevemet viselje és nem tekint a tulajdonának, akire rá kell ragasztani a címkét, hogy mindenki tudja, hogy az övé. Szerintem ez az önmagukban bizonytalan férfiak sajátossága. Elmondtam, hogy miért nem volt jó választás úgy felvenni a nevemet, ahogy és mit szeretnék. Tudomásul vette, azóta is élünk boldogan.
2021. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
73%
Nem egy névre kell kivetíteni a kisebbségi komplexust. A névválasztás saját döntés. Ha a férj mellett lett ez baj, akkor a baj a férjjel magával, nem a nevével van. Egy névváltoztatás pedig ezeket a problémákat nem oldja meg. De hajrá.
2021. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert van egy hivatalos neve, még nem jelenti, hogy úgy is kell bemutatkozni... Egy random kitalált nevét is mondhatna akár.. a hivatalos papírokon ez kell legyen és kész.
2021. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%

Jézus ezek a válaszok... Remélem cipőt se vesztek újat, ha később kiderül, hogy mégse olyan kényelmes. Tök jó hogy itt mindenki jövőbe látó.

Amúgy ha a kedves férj azzal fenyegeti, hogy elválik, ha megváltoztatja a nevét, akkor névváltoztatástól függetlenül el kellene válni. Biztos k_rvára szereti a nejét, ha azon múlik a házassága, hogy mi van a személyigazolvanyára írva.

2021. márc. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#17 már megbánta hogy kiirtam a kérdést :D szörnyű válaszok jönnek
2021. márc. 11. 13:42
 19/26 anonim ***** válasza:
26%
De azért, mert más meg tud hozni egy egyszerű döntést? Vagy azért, mert bajt sejttet, ha hirtelen változtatni akar? Vagy, mert nem egészséges egy név miatt azt gondolni, hogy címke, meg tulajdon, főleg, hogy szabad döntés egyébként? Vagy ha a néven kell keverni, akkor fáj belegondolni, hogy esetleg mélyebb probléma van az ellenérzések mögött? Vagy, mert tényleg érthetetlen, hogy valakinek miért számít valami, ami igazából csak papíron van leírva?
2021. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%

De b+... Miért "sejtetne bajt", hogy ha valaki változtatni akar? Ti pont ugyan olyanok vagytok mint 5 vagy 10 évvel ezelőtt? Akkor ennyi erővel mondjuk aki új frizurát vágat, vagy más színre festi a haját, az mind félredug? Akkor írjuk át az összes fodrászat nevét bordélyra. Vagy a frizura választás bonyolult döntésnek számít?

Írta valaki a gyűrűt is, ezt sem értem. Hordta valameddig, mert úgy illik, vagy tényleg szerette volna, de egyszerűen nem bírja megszokni, zavarja. Mi ezzel a gond? Inkább szenvedjen, csak lássa a pénztáros csaj a teszkóban, meg a 71525. idegen akárki, hogy "foglalt"?


Elkéne menni dokihoz, segítene feloldani ezt a rengeteg bizonytalanságot és komplexust.

2021. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!