Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mond ilyeneket egy anya...

Miért mond ilyeneket egy anya a gyerekének?

Figyelt kérdés

anyám állandóan ilyeneket mond, hogy én egy senki vagyok, meg hogy nyomorék vagyok és még sorolhatnám. Mindenért én vagyok a hibás, állandóan csak ezeket mondja, hogy: rohadj meg, takarodj, nyomorék vagy, te egy senki vagy. Meg azt mondja mostanság, hogy szellemi fogyatékos vagyok.

Dolgozok, a pénzt odaadom az utolsó fillérig, nem dohányzok, nem iszok, nem járok bulizni sem, itthon segítek, amiben csak tudok. Érettségizett ember vagyok és van egy szakmám is. Miért mond ilyeneket? Miért bánt állandóan? Sokszor gyomorideggel ébredek, de van, hogy napközben is gyomoridegem van a félelemtől, hogy mikor mit fog rám mondani, már aludni sem tudok nyugodtan.

20/F.


2010. aug. 18. 13:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
én csak azt nem értem, hogy felnőtt kereső emberek, miért a gyakorikérdéseken panaszkodnak (aztán persze úgyse tesznek semmit) ahelyett, hogy gyűjtetnének egy kis bátorságot és örömtelibb kapcsolatok után néznének, mert a kor meg a fizetés is megvan hozzá.
2010. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Abban a pilanatban költöznék el otthonról, hogy még egy ilyet meghallok.

Felnőtt, kereső ember vagy, meg tudsz állni a lábadon!

2010. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad a béka segge alá degradálni a kimondhatatlanul rossz és gonosz anyád által. Elvész minden önbizalmad. Állj a saját lábadra. Próbáld ki, mire vagy képes. Meglátod, milyen érzés nyugodtan, beosztással élni nélküle.
2010. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Az én anyám is ilyen volt és azért mert irigy.

Ő 16 évesen terhes lett egy nem kívánt gyerekkel majd elvált 2* is,depressziós,nincs élete.

Ha nálad más a helyzet akkor simán csak beteg,nem komplett.

2010. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Szia!


20 évesen simán elköltözhetnél otthonról. Ha nem adsz pénzt, nem ad enni? És? Edd meg amit találsz otthon, magának biztos főz, edd meg azt.Vagy vegyél a közelben valami főtt ételt.

Nagyszülőkkel, apukáddal mivan?

Egyébként tényleg van valami visszamaradottságod, vagy csak úgy mondja?:S Bocsi a kérdésért, csak mert így a költözés kissé bonyolultabb.

Ne add neki a pénzt, költözz el abból, albérletbe pl.Ott nyugodtan élhetsz.

2010. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ne idegesísd magad miatta ha ilyen rossz az élete, hogy nem tud mást csak téged b@sztatni akkor megérdemli hogy leszard.. És miért adod neki a pénzt? Ha ilyen szemét veled szerintem ne adj neki semmit. Meg amúgy is te dolgoztál azért a pénzért nem ő. Költözz el ha tudsz.
2010. aug. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

bútorozz össze a haverokkal valami olcsóbb albiba. főzni is meg lehet tanulni egyszerű ételeket, vagy be tudsz fizetni vmi menzára.

hagyd ott anyádat, mert csak hátráltat a boldogulásban...

2010. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

A miértre sajnos nincs válasz, bár én is keresem mióta ifjúságvédőként dolgozom!

Az ilyen esetben kihasználhatod nagykorúságodat, és nézz szembe a tényekkel, hogy sajnos ez addig jobb nem lesz, míg az anyuka rá nem döbben, hogy a bánásmódjának a következménye mi lesz/lett.


Ajánlanám Neked, hogy ezt hívd fel:

ORSZÁGOS KRÍZISKEZELŐ ÉS INFORMÁCIÓS TELEFONSZOLGÁLAT (OKIT)

(a családon belüli erőszak következtében beállt válság azonnali kezelésére)

Tel. 06 80 20 55 20 (a nap 24 órájában mindenhonnan, minden telefonról hívható ingyenes telefonszám)

E-mail : okit@szmi.hu

Honlap : www.krizistelefon.hu

Levelezési cím: 1391 Budapest, Pf. 244.


vagy írj nekik. Diszkréten kezelik a helyzetet és találnak megoldást. Hivatalosan, amit leírtál ide az már családon belüli erőszak része, hiszen a megfélemlítés, zsarolás, fenyegetés, ezek már ebbe a kategóriába tartoznak. Te inkább a megfélemlítésre hivatkozhatsz, meg a lekezelő bánásmódra! Hívd őket bátran nem szégyen, és kapsz segítséget!!! Kitartást!

2010. aug. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
"Azért teszi ezt veled mert hagyod!" ->ezzel a hozzászólással értek egyet. Költözz el, nincs haverod, vagy rokonod, barát, barátnő, nagyszülő... ideiglenes megoldásként, aztán alnérlet... sok megoldás van, a kezdő lépés nehéz, de ennél még a hajléktalanság is jobb... jó ez most erős volt belátom, de 20 évesen, felnőtt emberként a sarkadra kell állni, nem engedheted, hogy terrorizáljon. Ha ő tartana el s nem lenne más lehetőséged, akkor azt mondanám tűrj még kicsit, de így azt kell mondjam, MENEKÜLJ!!! Addig, míg nem lesz valami betegséged, gyomorfekély, vagy bármi, hagyd ott, éljen úgy ahogy akar, ideje elkezdened az önálló életed, alakítsd úgy ahogy te akarod.
2010. aug. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hát anyud elég fura, de 20 éves dolgozó ember vagy költöz el vagy csak aludni járj haza és ne add neki a fizud fizesd te a számlákat, vegyél magadnak kaját. Szakadj el töle érzelmileg mert teljesen tönkre mész.
2010. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!