Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apuka, miután barátnője...

Az apuka, miután barátnője lett és elköltözött otthonról, nagyon keveset keresi a gyerekeit (sokat dolgozik, kevés a szabadideje, és most az új nő teljesen elvette az eszét? többi lent

Figyelt kérdés
Ilyenkor érdemes megpróbálni beszélni vele, hogy mekkora fájdalmat okoz ezzel a gyerekeinek? Vagy úgysem fogja érdekelni, mert az orráig nem lát a nagy szerelemtől? Nagyon rossz érzés végignézni, ahogy délutánonként sírnak a gyerekeim az apjuk után. Van, akinek sikerült ráébreszteni a volt párját, hogy mekkora kárt okoz a gyerekei lelkében ezzel? Egyébként állítólag imádja a gyerekeit, és nagyszerű családapa volt, mielőtt becsajozott... Még annyit, hogy nem miattam nem jön, nem viselkedek sárkányként vele amiatt, hogy engem elhagyott. Tehát nem lehet arra fogni, hogy akadályozom, hogy láthassa a gyerekeit, sőt.
2021. febr. 24. 06:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"ahogy délutánonként sírnak a gyerekeim az apjuk után"


Minden délután? Mert eddig minden délután ment hozzátok az apuka? Most milyen gyakran jön hozzájuk, hetente, kéthetente?

2021. febr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%
Én 14-16 voltam, mikor keresztül mentem ezen. Akkor anyáék már vagy 7 éve elváltak, de azért néha néha beugrott hozzánk, főleg a gyerektartás miatt is. Aztán lett egy p*csa az életében (nem azért utáltam, mert apámmal volt, anyának is lett új kapcsolata, majd férje őt imádom; csak az a tipikus miss p*csa aki csak magának akarja, egyáltalán nem illett hozzá). Az első 1-1,5 hónapban még jött, aztán kitalálta, hogy már a gyerektartást SEM hozza el személyesen, mert az a barátnőjének nem tetszene (féltékeny volt anyára). Nem voltam kimondottan 'apás' lány (válás előtt se), azonban amikor hónapokig, majdnem egy évig nem láttam, azért hiányzott. Akkor volt az, hogy egy este kiborultam, sírva fakadtam és anyához bújva kérdeztem, hogy miért nem kellek a saját apámnak. Anya ezelőtt is próbált vele beszélni, hogy mégis csak én vagyok egyedüli gyereke, térjen már észhez...hatástalan volt. Miután sírtam, anya azzal vigasztalt, hogy ne sírjak, mindenki megkapja az élettől, és annyi mindenki van aki szeret engem. Aztán apától, miután több, mint egy évig nem keresett (ha én hívtam akkor le is rázott), megkérdezte, hogy akar-e egyáltalán engem, mert ő nem fogja nézni, hogy miatta sírjak, nem fogja hagyni, hogy tönkretegyen lelkileg, vagy szedje össze magát, vagy mondjon le rólam, nevelőapum majd a nevére vesz és akkor élheti boldogan az életét nélkülem (csak ne felejtse el, amikor senki nem lesz mellette, hogy ő dobott el magától). Na itt sikerült a büszkeségét megsérteni, észbe kapott kicsit, a rózsaszín köd is idővel elmúlt, szétmentek a bigével. Persze talált másikat, aki arra akarta rávenni, hogy ahhoz, hogy tiszta lappal kezdjenek, ahhoz apámnak a múltját el kell feledni (ami persze engem meg anyámat takart), csak itt már voltam elég nagy, hogy kiálltam magamért. A vicces része a dolognak, hogy ezt a második nőt elvette, de 3 év után most olyan boldogtalan, szinte menekül otthonról (hát hova máshova - hozzám)...szóval visszakapta az élettől...
2021. febr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez van, le kell nyelned, sajnos.


Hiába beszélsz vele, ő "nem hibás", stb. stb... Apám ugyanez, összejött a mostohámmal és onnantól kezdve ő, a két fia voltak a sláger, én meg nagy ívben leszrva (még mikor otthon éltem velük).


Ez van... nagyon szrul esett, de aztán, olyan 25-26 évesen leültem vele komolyan beszélni erről. Persze jól összevesztünk (makacs, mint egy öszvér), volt kiabálás rendesen, viszont azóta sokat javult a kapcsolatunk.


Ő szerintem fel sem fogta, mennyire fájt, hogy lényegében elhagyott az új punciért, de hát ez van.

Új lappal indítottunk.

2021. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges beszélned vele. Ő most nagyon szerelmes, a második fiatalságát éli, te meg a gyerekek pedig belerondítotok ebbe. Bármilyen finoman teszed neki szóvá, te leszel a rosszindulatú ex, aki nem hagyja őket békén.

Sovány vigasz, de hidd el, a gyerekek ezt nem fogják elfelejteni neki, és a jövőben le se fogják őt sz.rni. El fog jönni az az idő, amikor nagy szüksége lesz a gyerekei szeretetére, támogatására, ők meg majd beintenek neki.

2021. febr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!