Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apuka, miután barátnője...

Az apuka, miután barátnője lett és elköltözött otthonról, nagyon keveset keresi a gyerekeit (sokat dolgozik, kevés a szabadideje, és most az új nő teljesen elvette az eszét? többi lent

Figyelt kérdés
Ilyenkor érdemes megpróbálni beszélni vele, hogy mekkora fájdalmat okoz ezzel a gyerekeinek? Vagy úgysem fogja érdekelni, mert az orráig nem lát a nagy szerelemtől? Nagyon rossz érzés végignézni, ahogy délutánonként sírnak a gyerekeim az apjuk után. Van, akinek sikerült ráébreszteni a volt párját, hogy mekkora kárt okoz a gyerekei lelkében ezzel? Egyébként állítólag imádja a gyerekeit, és nagyszerű családapa volt, mielőtt becsajozott... Még annyit, hogy nem miattam nem jön, nem viselkedek sárkányként vele amiatt, hogy engem elhagyott. Tehát nem lehet arra fogni, hogy akadályozom, hogy láthassa a gyerekeit, sőt.
2021. febr. 24. 06:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Te annyit tudsz tenni hogy közlöd vele hogy bármikor elviheti a gyerekeket amikor szeretné, csak beszéljétek meg előre. Nyilván neki a munka meg az új párja fontosabb, ezt el kell fogadnod, de ez még nem jelenti alap esetben hogy ha van ideje nem akarja látni a gyerekeit. A gyerekeknek pedig neked kell elmagyarázni hogy az apukájuk már nem él veletek, új családja van, de amint lesz ideje keresni fogja őket. Talán ez lenne a legegyszerűbb mindenkinek, aztán az idő majd alakítja a dolgokat. Van ahol későbn mikor rendeződik a helyzet az apa többször keresi a gyerekeket és van olyan ahol idővel teljesen eltűnik. Sajnos mindkét opcióval számolnod kell
2021. febr. 24. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak ennyiről biztosítanám, hogy elviheti a gyerekeket néha, ha akarja. De sajnos az én apám se látott tovább a rózsaszín ködön, teljesen elfelejtett minket. Felhívtam a szülinapján, és hallottam, hogy le akar rázni, mert a nővel akar lenni, és persze a nő is tesz róla, hogy ne akarjon velünk beszélni. Bár már felnőttem, de azért szomorú.
2021. febr. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg az új párja az oka. Viszont ha magától nem keresi őket, kár erőltetni.
2021. febr. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg felesleges erőltetni, az élet majd úgyis rendet tesz előbb vagy utóbb.
2021. febr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom eddig sem ő volt az apák gyöngye. Attól, hogy ő vagy a környezete ezt állítja róla, nem válik azzá.

A gyerekek mennyi idősek? Egy kicsinél (gondolom erről van szó) a legegyszerűbb, ha kitöltöd a délutánokat, kevésbé fog feltűnni nekik, hogy egyikőtök hiányzik. A másik, hogy amikor az apjukról beszélgettek, te ne kezdj el sírni, ne mondj olyanokat, hogy most ez milyen rossz nekik. Apa elköltözött és pont. Nem fog visszajönni, nem fog visszaköltözni, majd néha eljön látogatóba (példáként lehet mondani a nagyit, akit szintén szeretünk, de nem él velünk). A kicsik reakciója a reakciód tükre.

Ha nem sikerül javítani a helyzeten keress fel gyerek pszichológust, oviban-iskolában egyaránt szokott lenni.

2021. febr. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Ne tedd! Legyen büszkeséget szánalmas dolog erőltetni!


Én is majd belehaltak de nem tettem semmit hidd el többet er ha büszke vagy és felemelt fejjel tovább mész mint aki kétségbe esve sír rí a gyerekkel takarózva.


Sok erőt :)

2021. febr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, mintha csak rólunk írtad volna, dettó ez a helyzet.Januárban költözött el.

Sosem fogja felfogni mekkora kárt okoz a gyerek lelkében. Mondtam bármikor jöhet érte, viszi ha van ideje...

A lelkileg összetört gyereket meg nekem kell " összeraknom".

A szívem szakad meg érte.

Amikor ezt szóba hoztam, a válasz: majd megszokja..

Amúgy innentől bármiért fogsz szólni, azt azért teszed mert bunkó, vagy féltékeny vagy.

Sosem fogják megérteni, hogy már épp leszarod és csak a gyerek érdekeit nézed.

2021. febr. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
De a gyereknek nem az az érdeke hogy az apja kényszerből foglalkozzon vele szerintem
2021. febr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

6ost irtam , aki lepontozott megírná miért ?

Szerintetek jobb Erőltetni hivogatni menni utána? Ez szánalmas kategória ha valaki így tesz azt éri el kötelező rosszként fogja kezelni a gyereket amit “ le kell tudni”

És ezt a gyerek is érzi ha vele van, ez nem jó megoldás.

2021. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Azért ilyenkor az is kibukik, hogy kinek is szültek gyereket? Ezt annyi időn keresztül nem látták előre? Mindegyikük mintaapa volt, aztán a válás után 180-at vettek és hirtelen már nem akarták látni a gyereket?

Ezt egész egyszerűen nem hiszem el.

Az inkább valószínű, hogy 1-2 év kapcsolat után máris jött a gyerek, szóval meg se ismerték egymást rendesen. Rózsaszín köd, ugye.

Amint komolyra fordult a dolog, előjött az igazi énjük.

A gyerek érdekében előbb együtt kell élni néhány évet, kiismerni a másikat, csak utána gyereket vállalni.

2021. febr. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!