Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Elnézést, ha nagyon zavaros lesz az egész.

Szóval belenéztem a testvérem üzeneteibe. Tudom, hogy nem kellett volna, és egy sz@r ember vagyok. Volt egy érzésem, és ez úgy látszik, hogy be is igazolódott. Kb havonta kétszer a barátnőinél alszik (4-en vannak barátnők), néha ők is jönnek ide. Szóval az üzenetekben olyanokat olvastam, hogy isznak, ráadásul füveznek is. Nem vagyok ebben jártas, de elvileg valami sütibe (brownie) rakták/fogják rakni. Csak annyi állt az üzenetben, hogy februárban. Azóta volt már ott, szerintem akkor csinálhatták. 16 éves. 16 évesen ilyeneket csinál. Pálinka biztos volt a bulin, a többi piáról nem tudok többet.

Most mit tegyek? A szüleim eltiltották a barátnőitől kb. másfél hete (nem szeretnék belemenni, hogy miért). Így arra gondoltam, hogy nem mondom el most. Ha újra találkozni akar velük, és végül elengednék, akkor mutatok meg mindent. Viszont olvastam egy olyat is, hogy ha nem fogják elengedni március másodikán (szerintem valami szülinap lehet akkor) hozzájuk, akkor ki fog szökni. Az emeleten van a szobája, enyém pont a lépcső mellett a földszinten, szóval el tudnám csípni, bár nem hiszem, hogy tényleg megtenné, csak mondja.

Várjak egy kicsit, és tényleg csak akkor mondjam el, ha nem képes elfogadni, hogy el van tiltva a barátaitól?


2021. febr. 14. 16:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
63%
Ez az infó egy kicsit kevés azért. Azon kívül hogy szokott bulizni a barátnőivel milyen ember? Nálunk gimiben ilyen idősen már sokan buliztak minden második hétvégén (és elárulom, ott sem csak pia volt) és mindenki vitte valamire, senki nem lett egy züllött semmirekellő. A fű körül meg itthon elég furcsa elképzelések mennek, gondolom azért mert a mai középkorúak számára még nem volt ilyen elérhető, de nem mondható drognak. Esetleg gateway drognak, de sokan ezt is megkérdőjelezik. (Nyilván sok helyen nem hiába legális.) Szóval ha a húgod egyébként tudja hol a határ, nem bulizik minden héten, a tanulmányait nem hanyagolja el és úgy általánosságban nem csak elhanyagolja magát, akkor én személy szerint nem látok ezzel problémát.
2021. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

1. Nem vallanám be, hogy beleolvastam a telefonjába (már miért nem kódolta le...)

2. Aznap este azért figyelnék, és ha úgy alakul, "véletlenül" belebotlanék a folyosón. Nem hagynám ellógni.

2021. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%

én is füveztem és ittam a barátaimma 16 évesen. Olyan buliban is voltam, ahol nem csak lányok voltak (micsoda illetlenség, mi?). Mégis egész normális lettem (ok, még csak 23 vagyok, de nem sok választ el egy jó diplomától és van egy jó munkahelyem is, szóval amennyit lehetett már kezdtem az életemmel, legalábbis elégedett vagyok ennyivel)

Mindenki kikapcsolódik valahogy. Tizenévesen szerintem tök normális, hogy iszogat a barátaival néha (azért amit írtál nem úgy hangzik mintha alkoholista lenne és minden nap matajrészegre innák le magukat), és nyilván érdekli egy-egy drog is. Ameddig "csak" olyan enyhét próbál, mint a fű, és csak olyan társasgban amit ismer, és akikben megbízik, addigg nincs gond.

A kérdés inkább az hogy ezen kívül milyen a testvéred? Megbízható? Jó a kapcsolatotok? Jó a kapcsolata a szüleitekkel? A sulit/hobbijait/sportot/bármit komolyan vesz?

2021. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Viszonylag jó a kapcsolatunk. Kb. 13-14 éves koráig nagyon kötődtünk egymáshoz, viszont azóta van, hogy napokig csak 1-2 mondatot beszélünk, aztán mikor unatkozik esténként, akkor dumálunk kicsit (mindig nekem kell mesélnem valamit). Eddig kitűnő tanuló volt. Tavaly év végén viszont 4 négyese lett, most félévkor 6.

Nem sportol, sokat gépezik (r6).

2021. febr. 14. 17:33
 15/23 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha az a bajod, hogy már nem lógtok együtt annyit, akkor beszélj vele és mondd meg, hogy szeretnél te is programokat vele. Viszont kamasz. Csinál az ember ilyenkor buta dolgokat, néha isznak, kipróbálták a füvet, ez azért előfordul. Ha viszont elkezded neki osztani az észt vagy beköpni irigységből, akkor borítékolhatod, hogy úgy elrontod a kapcsolatot, hogy utána se lesz már rád kíváncsi. Szerintem nem éri meg.
2021. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

11.

40 éves 2 gyerekes anya vagyok, amikor 16 éves voltam, nemhogy hozzá jutottunk, hanem az volt a divat inkább, mint az alkohol. Volt jó pár érdekes buli, ja inkább jó sok. Jelentem, normális életem van és mindent elértem az életben.

2021. febr. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#15

Nem, nem az a bajom, válaszoltam az előző válaszolónak. :D

Én csak féltem őt. 2 évvel vagyok idősebb, de eszembe nem jutott volna füvezni, az alkohol pedig konkrétan méreg.

De úgy látszik, hogy ez normálisnak számít a tinik körében, ezt nem tudtam.

2021. febr. 14. 19:30
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha 14 lennél, akkor megérteném ezt, de te akkor idősebb vagy. Akkor pedig vagy álszent vagy neked azért maradt ki, mert nem volt kivel. Normális, hogy néha ilyen történik. Semmi baja sem lesz. Attól a pár négyestől sem a félévijében. Lazulj le egy kicsit te is, mert most úgy viselkedsz, írsz itt, mintha valami 50-es anyuka lennél, akinek fogalma sincs a fiatalokról. Te milyen voltál az ő korában, hogy ennyire nem vagy képben?
2021. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Voltak(/vannak) barátaim, elég sok, viszont nem értem, hogy miért lenne kötelező egy tininek drogozni. Nagyon sokszor aludtam a barátnőimnél, volt hogy nyáron két hétig otthon se voltam, drog és pia nélkül is jól éreztük magunkat. :D Nem hiszem el, hogy mostmár az a gond, ha egy tinédzser nem bulizni jár minden nap.

De azt nem értem, hogy miért kell most engem beállítani rossznak. Válaszoltam a kérdésre, hogy milyen jegyei vannak, mert kérdezték. Nekem is volt olyan bizim, amibe egy négyes belecsúszott, senkit nem érdekelt. Azt is leírtam, hogy én ezt nem tudtam, de mostmár tisztában vagyok azzal, hogy a fű/alkohol nem nagy szám manapság. Szerintem semmi rosszat nem írtam, egyszerűen nem tudtam.

2021. febr. 14. 20:55
 20/23 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy kötelező. A stílussal van a baj. Ha hiszed, ha nem, ebben a sztoriban te vagy az, aki nem szimpatikus. Nyilván nem kell megdícsérni, hogy iszogat meg kipróbálta a füvet, de annyira rá sem kell erre feszülni. Túltolod, de semmi baj.
2021. febr. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!