Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? El merjem kérni...

Mit tegyek? El merjem kérni tőlük?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves diák vagyok, és a nyári fizetésemről van szó. Még júliusban kértem 10.000 forintot ruhára, azzal a címszóval, hogy a fizetésemből visszaadom. Most viszont kérdeztem, hogy akkor visszaadhatom-e a pénzt, erre a reakció az volt somolyogva, hogy "a ruháztatás a szülő feladata", de konkrét választ nem kaptam. Természetesen ha kérik, odaadom a pénzt, de nem tagadom, jól jönne, ha az is kéznél lenne. (apukám számlájára érkezik egyébként a fizetésem) Szerintetek elkérhetem tőlük? Valamiért nem tudatosul bennem az, hogy az az én keresetem, és bűntudatom van, hogy el akarom kérni.
2010. aug. 16. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Tízezer forintal kevesebbet kérj mint amennyi pénzt szereztél, így olyan mintha te fizetted volna a ruháidat, és a fizetésed is megkapod
2010. aug. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kicsi diàk szerintem még mindenben a szüleidnek kellene gondoskodni rólad.Ne kérd tõlük,gondolom apukàd oda fogja adni magàtól is,legalàbbis igy lenne a helyes.
2010. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj emiatt... ha azt mondták, hogy az ő feladatuk, és nem vagytok megszorulva, akkor talán nincs szükségük arra a 10ezerre :D
2010. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Épp ez a gondom, hogy annyira nem állunk jól anyagilag, de évente egyszer fordul elő olyan, hogy elmegyek vásárolni. Akkor majd meglátom, ha nem adja oda apukám, akkor sem történik semmi :)
2010. aug. 16. 21:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Tehát igazából egy részét már elkértem, de tizenvalahányezer forintot hagytam a számlán, direkt emiatt. Sosem csinálnának olyat, hogy nem adják oda, csak nekem van kicsit lelkiismeret-furdalásom.
2010. aug. 16. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aranyos vagy,sok ilyen kellene belõled!Ha most nem adjàk oda,biztosan késõbb megkapod.
2010. aug. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adják oda, szerintem csak félreteszik neked. :)

Tudtad, hogy nagyon jó fej gyerek vagy?!


(A húgom 10-20 ezreket lop!!! minden hónapban apukám rokkantnyugdíjából és még le is tagadja :( Nem is tudjuk rábizonyítani, mert hogy?!) Na és persze vissza sem adja és nyári munkára sem volt hajlandó menni :(

2010. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tök rendes Töled, meglátod, ha nem kéred el, akkor is a jövöben számíthatsz majd a szüleidre, ha szükséged van valamire, jó lesz a kapcsolatotok, ez sokkal fontosabb, majd meglátod!
2010. aug. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyszerű a hozzáállásod, tartsd meg ezt a jó szokásod, és bármit elérhetsz az életben. Mindent elvehetnek tőled, de a tisztességed-becsületed soha. Hidd el, így hiteles ember lesz belőled. Amúgy én is dolgozom 18 éves korom óta egyetem mellett, és nagyon jó érzés, hogy nem szorulok rá a szülőkre. Sokkal több embernek kéne így hozzáállnia az élethez...


22/F

2010. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!