Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bocsi, kicsit hosszú lesz.


25 éves vagyok, már öt éve nem élek otthon, de jó a kapcsolatom a családdal.

Van egy öcsém, aki két évvel fiatalabb nálam. Sajnos születése óta enyhén szellemi fogyatékos, ami nála azt jelenti, hogy úgy ellátja magát, hogy fürdik, beszél, mindent megért, kommunikál, főzni is tud, de pl. a számolással alapvető gondjai voltak mindig is és vannak, pl. kétszámjegyű szám összeadásához fejben minimum 5 perc kell neki, de papíron le tudja jól vezetni. Így a pénzzel sincs igazán tisztában, szokott vásárolni, de azt mindig bankkártyával.

Meg pl. a föodrajzi ismereteivel vannak nagy bajok, most kiderült, hogy nem tudja internet nélkül megmondani, merre van a Felvidék. Autizmus nincs.

Ő még a szüleinkkel lakik, kb. nulla az esély rá, hogy valaha elköltözik.

Öcsémet a szüleink eddig próbálták minél tovább iskolában tartani, mert a sulit mindig nagyon szerette. Szakközépbe járt eddig, van három szakmája, de egyikben sem dolgozott még, egyszer nyolc hónapig volt takarító egy kávézóban.

A szakközépben jól is teljesít, és most az egyik tanára arra bíztatja, hogy estin tegye le az érettségit. Erre a szüleink is bátorítják. Engem is megkérdeztek, én viszont nem ajánlom a dolgot, erre most én vagyok a gonosz...

Nem ajánlom, mert: 1. öcsém a főzésben, sütésben otthon van, ezzel legalább meg lehetne valamit próbálni. 2. Az érettségi arra van kitalálva, hogy továbbtanuljon az ember utána fősulin vagy egyetemen, ami öcsémnél az említettek miatt nem játszik. 3. Az érettségi, ha nem is olyan nehéz, mint pl. 40 évvel ezelőtt, azért nem egyszerű dolog, sok stressz, sok tanulás, több tárgy, és nem annyi, hogy megfőzöl 3 fogást vagy sütsz egy tortát (nem leszólásból mondom ezt).


Plusz öcsém gyógyszert szed epillepsziára, évek óta rohammentes, de ki tudja... És ennek sem tenne jót az érettélségis stressz. Meg nagyon a szokások rabja, pl. minden este Éjjel-nappal Budapest. Sok tanulás mellett mennyire férne mindig bele...

És hát a matematika, nem lesz idő arra, hogy egy összeadással perceket eltöltsön az érettségi azon részében, ahol nem lehet számológépet használni.


Ezeket a családnak is elmondtam, de ők tömik az öcsém fejét azzal, hogy mekkora buli az érettségi... Nagymamám, aki szintén velük él, meg egyenesen azt vágta a fejemhez, hogy én az öcsémet valami agynélküli baromnak tartom...


2021. febr. 3. 17:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Én kívánom a legjobban, hogy ne legyen igazam!


Az amúgy hogy jött le egyeseknek, hogy féltékeny vagyok az öcsémre?

2021. febr. 4. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!