Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy ezután már csak...

Félek, hogy ezután már csak rossz jöhet? Nem merek örülni semminek! Mit csináljak? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
33 éves vagyok, de már annyi rossz ért gyerekkoromban, hogy egy életre elég volt.Meghaltak a szüleim, egyedül maradtam 16 évesen, nem sokkal utána megtaláltam a párom, született egy fiunk, aki már 17. éves lesz, dolgozunk, van szép saját házunk, kocsink, hitelünk nincsen, de állandóan aggodalmaskodom.Olyan vagyok, mint egy paranoiás, nem tudok örülni semminek, mindenben a rosszat feltételezem, mindenkiben a rosszat látom, ez hogy akar átvágni, az hogy akar becsapni, van egy vállalkozásunk, oda már be sem járok, mert mindenkiről azt hiszem, hogy csak kárt akar csinálni.Szeretem az embereket, talán túl nyitott voltam mindig is, ez volt a baj, ezért vágtak át sokan.Felépítettem egy várat magam köré, amit nem engedek áttörni.Én vagyok a kemény üzletasszony, amúgy meg egy szeretetre vágyó nő.De nem merem az igazi arcomat mutatni, mert akkor megint csak az átverés marad.Ha bemegyek a céghez, látom, hogy megfagy a levegő, valamilyen szinten tartanak tőlem, de amúgy ez nem én vagyok.És mégis kell ez a képmutatás, mert a sok átvágást nem tudnám elviselni.Pedig ha tudnák bent, hogy hány emberért könyörögtem a férjemnek, hogy ne küldje el őket, pedig meg lett volna az ok, de az utolsó esélyt mindig én harcolom ki.És ezt senki sem tudja, azok az illetők sem, nem is akarom, hogy tudják, hogy ennek a karrierista nőnek szíve is van.Mert akkor megint sebezhető lennék.De ez egy álca.Én nem ilyen vagyok.Adjam ki magam?Mit csináljak?
2010. aug. 15. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ugyanígy vagyok!!! A válaszok engem is érdekelnének :)


21/L

2010. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

egyébként nálam olyan is van, hha boldog vagyok, félek h becsap a "mennykő" és történik vmi rossz.


Bár én elég régóta depis vagyok, nekem semmi se jön össze, se karrier, barátok, szinte semmi, a 4 fal között élem az életem.

2010. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Velemenyem szerint nem sikerult teljesen feldolgozni eleted negativ esemenyeit. Minden ember eseteben jelentkezik szerintem ez az erzes, de nem ennyire erosen, mint a te esetedben. En azt tanacsolnam, hogy keress meg egy terapeutat, o tudna segiteni neked!Batorsag:)

--Egy leendo pszichologus--

2010. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem is ez a helyzet, annyi rossz dolgon mentem már keresztül, hogy nem tudok megbízni emberekben, van körülöttem egy "ál fal" ugyanakkor szeretetre vágyom:S


Egyelőre még nem áll szándékomban lebontani vagy csak a megfelelő ember/embereknek...ehhez pedig idő kell. Nagyon kevesen ismernek csak igazán.


Úgy gondolom, hogyha a családoddal kiegyensúlyozottan, szeretetben élsz akkor nem szükséges lebontanod a faladat hiszen manapság tényleg sok az átverés. Csak arra figyelj, hogy lehetsz hideg, óvatos üzletasszony mindig legyél személyesen is kedves és mosolygós:)


L/18

2010. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne add ki magad!!!

Nincs értelme.

Nekem apukám alkoholista volt, ha tudnád, hányszor szerettem volna kiadni magam, de nem tettem. És a végén mindig igazam lett, eddig a férjemen kívül senki nem volt érdemes az őszinteségemre.

Nem a barátok és rokonok mennyisége számít, hanem az, hogy legalább egy ember legyen aki tisztán szeret.


Ha nagyon nem bírod már cérnával, keress fel egy pszichológust, nála a titok titok marad, fizetsz ugyan, de egy teljesen kívülálló embernek.

2010. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, add magad. Ébressz bizalmat a munkatársaidban. Legyél velük kedves de éreztesd, hogy a főnök Te vagy és nem érdemes Téged átvágni.Lehetsz attól még jó üzletasszony, hogy vajból van a szíved.

Nézz szét a világban és máris rájössz mennyi örülni valód van. Saját céged van, míg másnak munkája sincsen. Van egy egészséges gyereked, míg más csak álmodozhat róla stb...Ha tényleg egy várat építesz magad köré akkor annak a falai között is fogod élni az életed elzárkózva mindenkitől, amit nyilván nem szeretnél. Építs inkább egy hidat közted és az alkalmazottaid közé.

Ha meg valami rossz fog veled történni, akkor az így is úgy is bekövetkezik, akár rágod magad rajta akár nem.Élheted az életed örökös rettegés nélkül is.:)

2010. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ez a kőszívű asszonyság nem én vagyok.Ha beérek a telepre, a portás látom, hogy haptákba vágja magát, és úgy nyitja ki a kaput a kocsimnak.És ez zavar, de nem tudok szólni, mert azt feltételezem, hogy ha nem lennék ilyen távolságtartó, akkor csak átvernének, pedig nem is tudja, hogy én duplázom meg havonta az étkezési hozzájárulását, stb.Gondolom, hogy miket beszélnek rólam, és még sem tudom kiadni az igazi énemet.Pedig ez képmutatás!
2010. aug. 15. 18:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető, hogy ilyen vagy, és sajnos azt kell mondanom, igazad van, a világ így működik: ha gyenge vagy, eltaposnak, átvernek.

Én 21 éves vagyok csak, de én már ilyen vagyok, mindenki "jégkirálynőnek" tart, azt mondják tele vagyok tüskékkel, és a helyzeten ront a fekete humorom, irónikusan látom sokszor a dolgokat. Ellenben nyíltan megmondom a véleményem, és mindenki tudja, mihez kell tartania magát bizonyos esetekben.

Örülni tudok, de csak bizonyos ideig, utána keresek valami hibát. Nem jó, de tudok belőle előnyt is kovácsolni.


Ezek után jogtalanul tanácsolom azt, hogy néha kedveskedj nekik apróságokkal, és nem ajándékokra gondolok, hanem egy kedves elszólás, vagy ha valamiért sürgősen távoznia kell (pl. rosszul van a gyermeke, beteg valamelyik szülő), akkor X alkalommal elengedheted pl. fél órával előbb, hidd el, ők is meglepődnének. :)

2010. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, az ajándékok.Én magam megyek el minden karácsonykor vásárolni, és én tartom eszemben a névnapokat.Karácsony, az nálunk +1 havi fizu, és még amit gondolok, hogy tudják használni.De fogalmuk sincsen róla, hogy ez az az én szelem.Megszoktam, hogy inkognitóban maradok.A névnapokat megint én intézem, buli, kaja, pia, reggelig, én is szívesen mennék, de nem akarok hagyni támadási felületet.Egy évben egyszer elvisszük az összes dolgozót egy céges buliba, most Abádszalókon voltunk, ilyenkor jöhet mindenki családtagja, szállást, étkezést, utazást mi fizetünk, de még ott sem tudtam elengedni magam.Változnom kellene...
2010. aug. 15. 19:42
 10/11 sorella válasza:
Én a lehető legnehezebb opciót tudom javasolni: legyen egy határ. Ha teszem azt, kiharcol egy újabb esélyt, én a helyében értesíteném az illetőt: én intézkedtem, és kiérdemelte a bizalmamat. Viszont még egy baki és repül. Egyet értek a többiekkel: Ez az egész a maga gyerekkorából ered. !!!El kell azt fogadni és "fátylat borítani rá".!!! Maga 33 évesen sem találta meg "önmagát". Az élet tele lesz becsapásokkal, átverésekkel. Ha teszem azt, "kiadja" önmagát és éppen akkor átverik akkor megint a kemény üzletasszony lesz? Mert ez az átverés előbb utóbb be fog következtetni. Egy mosoly egy érintés, egy felköszöntés sokat jelent az embereknek. Nem kell feladnia az üzletasszonyt, és az igazi énjét sem. Csak meg kell találni azt a bizonyos középutat.
2010. aug. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!