Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ki a hibás?

Szerintetek ki a hibás?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok és a családommal nem beszélek a nőügyeimről, úgyérzem,hogy ez teljesen magánügy,viszont pl. a nővérem mindent megbeszél a szüleinkel,én viszont nem is bízok bennük annyira,hogy erről beszéljek nekik. Anyukámat meg mintha sértené,hogy én nem beszélek erről neki.Most én vagyok a hibás emiatt? Nem én tehetek róla,hogy nem tudok megbízni bennük szerintem,hanem ők. Szerintetek?
2010. aug. 15. 17:56
 1/6 Harrr ***** válasza:
100%

Én se beszélem ezeket az ügyeket meg senkivel a családból, az öcsém viszont igen.


Nem tudom ki a hibás, ha van egyáltalán olyan. Ne foglalkozz vele :D

2010. aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukáddal nem is,de apukáddal beszélhetnél róla. Lehet,hogy hasznos tanácsokat tudna adni neked.
2010. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sztem senki sem hibás. Embere válogatja, hogy mennyire szereti vki beavatni az ilyen-olyan dolgaiba a környezetében élőket. Én pl. úgy, hogy anyában teljesen megbízom (apában ilyen tekintetben nem, mert bála az lenne az első, hogy továbbadja a haverjainak/anyjának-bocs, nagymamám eleget tett nekünk keresztbe ahhoz, hogy ne tiszteljem-, mikor előre megkérem rá... amikor meg én adok tovább vmit, akkor le akarja szedni a fejem), azért neki sem mondok el mindent... mert pl. amíg csak randizgatok vkivel, és nem érzem úgy, hogy na, ez most már komoly, akkor minek mondjam el neki, ha aztán a második/harmadik randi után rájövök, hogy ez nem fog menni pl.?


Egyébként meg amíg nem mondja, hogy sérti, vagy nem viselkedik annyira NAGYON úgy, addig ne foglalkozz ezzel. Ha meg rákérdez, akkor mondd el, hogy miért (nem bízol bennük... ha azért, mert továbbadják, akkor mondd el ezt, ha meg semmi különösebb ok nincs rá, akkor csak annyit, hogy senkivel nem szoktad megbeszélni, ilyen a habitusod, és kész).


21/l

2010. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ők sem várják el tőled, hogy ilyeneket megossz velük. ha nem mondod, hát nem mondod, tényleg a te magánügyed.

szerintem amúgy nem is helyénvaló erről beszélni a szüleinknek, pláne egy bizonyos kor fölött olyan gyerekesnek hat, mintha egy önállótlan kölyök lenne a férfi/fiatalember, hogy várja anyuci, apuci véleményét, ez így olyan, mintha azt szeretné, ha irányítanák, mintha még mindig nekik akarna mindenben megfelelni, mintha nem lenne saját kialakult értékrendje.

majd ha már ott tartasz egy lánnyal, hogy összeköltözöl vele, akkor ráérnek megismerni.

2010. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat mindenkinek.
2010. aug. 15. 18:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem ugyan ez a helyzet, de én szinte semmit nem beszélek meg velük, viszont, én tudom, hogy azért, mert kiskoromban sokszor bántottak, fizikailag, lelkileg egyaránt, illetve csak anyám, de apám sem tett ellene semmit, persze, volt amikor én is hibás voltam, de volt, hogy 10 évesen azért kaptam, mert a suliban kimentem hóban játszani, és átázott a ruhám, és nagyrészt nadrágszíjjal kaptam. Meg késtem otthonról 10 percet, nem többet. Akkor ez nagyon rosszul esett, lelkileg, fizikailag, és így nem érzem úgy, hogy valamit is meg kéne velük beszélnem, nem is akarok, ők lennének az utolsók, akikkel bármit is megbeszélnék. Persze, már nem mernek megütni, de mivel régen igen, így a beszélgetős téma nem változott semmit
2010. aug. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!