Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran latogatjatok...

Milyen gyakran latogatjatok elhunyt szeretteitek sirjat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 22:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
84%
2 hetente megyek a barátnőm sirjához.. pedig már 1 éve halt meg és még mindig fáj
2010. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A dédim 5, a nagymamám 4 a nagypapám pedig 3 éve halt meg, és maximum évente egyszer megyek el a temetőbe, akkor is csak mert apám elrángat. Én utálok a temetőbe járni. Folyton a sírás kerülget, pedig egyébként tökéletesen "megbékéltem" a halálukkal, már sose sírok miattuk. Tudom, hogy nincsenek a temetőben, minek menjek oda?

14Ł

2010. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Én sohasem. De ők annál gyakrabban engem :/
2010. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
15 éve halt meg a Nagypapám, de azóta csak kétszer voltam a sírjánál. messze költöztünk onnan, vagy nem volt rá pénz egyáltalán, vagy ha lett volna, akkor is sajnáltuk rá azt a fejenként kb. 6-7 ezer forintot, hogy elutazzunk oda, mert inkább a napi megélhetésre, számlák fizetésére költöttük.
2010. aug. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
rosszul írtam, már 20 éve, hogy meghalt, nem 15.
2010. aug. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nemcsak a temetőben gondolok az elhunyt szeretteimre, hanem mindennap eszembe jutnak.

Apukám 4 hete halt meg, nem is temettük el, hazavittük. Ő is utálta a temetőket, ez egy néma kívánsága volt.

2010. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
évente kb 4-5ször
2010. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

apukám 1,5 éve hal meg és általában 2 hetente járunk ki


15/L

2010. aug. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

Az elmúlt pár évben eltemettem a férjem, az apám, 2 nagyszülőm, apósom.

A férjem (31 évesen hunyt el) a közeli temetőbe temettük, évente 4-5 alkalommal megyek ki hozzá. Néha a jelenlegi férjem is elkísér, és a gyerekeink is.

Az édesapám, a nagyszüleim sirjához évente 1-2 alkalommal megyünk, mert 350 km választ el tőlük. Az apósomat is ennyiszer látogatjuk.


A férjem csodálatos ember volt, a halála nagyon hirtelen következett be, csak elaludt - álmában szívinfarktusa volt. Azt hiszem a mai napig se tettem túl magam rajta - hisz néha nagyon haragszom rá, hogy csak úgy itt hagyott. Máskor meg mintha itt lenne a közelembe, a kedvenc ételeit főzöm, ... kész őrület ... pedig már 10 éve történt.

2010. aug. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok híve a temetőbe járásnak. nagyszüleimmel mikor ott vagyok(250km-re laknak innen) halottaknapján esetleg tiszteletből elmegyek,de csak az ő kedvükért(hisz aki ott el van temetve dédi nem is ismertem).

tavaly páromékkal mentünk el,de az ott eltemetetteket sem ismerem.

mamám gyakran mondja hogy mi nem is fogjuk gondozni a sírukat meg hasonlók. őszintén szólva egyáltalán nem hiszek abban,hogy az lenne a szeretet/tisztelet hogy egy bomló testet látogatok,amiben már nem lakik az akit szerettem/szeretek. a halottak a szívünkben élnek,és nem a koporsóban.

2010. aug. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!