Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sogorno, szulinap..Mit gondolt...

Sogorno, szulinap..Mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés

Nem akarok hisztisnek tunni, de ez engem mar ket hete bant. Akkor volt a szuletesnapom, a sogornomnek pedig elotte valo heten.

A parommal kulfoldon dolgozunk, de o az unnepekre hazament. En sajnos nem tudtam. Uzenetben felkoszontottem a sogornom es vettem neki egy nem olcso ajandekot, amirol tudom, hogy nagyon fog neki orulni. Meg nem adtam oda es nem is tud az ajandekrol. Egy muszaki cikk, amire mar regota vagyott.

Aztan eljott az en szuletesnapom. A parommal beszeltem es mondta, hogy megy nekem ajandekot venni es megkerte a hugat, hogy kiserje el. Reszerol a koszontes azonban elmaradt. Se egy uzenet se semmi, de megcsak a parom altal sem. A kozossegi oldalon is ismerosok vagyunk, tehat ott is lathatta, ha netan elfelejtette volna. Nekem ez annyira rosszul esett. Amugy aranyos es joban vagyunk, de most megis ugy elszomorit ez az egesz. Foleg, hogy oda adom neki az ajandekot "megkesett szulinapi ajandek" cimszoval ugy, hogy az enyem is szinte akkor volt..olyan kellemetlen..Ami leginkabb bant, hogy amikor csak megyek, mindig figyelmes vagyok, viszek ezt azt es tenyleg mindenkire gondolok, nem sporolok az ajandekokkal! Nekem nem is kell ajandek, a sogornom nem dolgozik, tudom, hogy nincs penze, de egy uzenet azert jol esett volna..

Most kicsit hulyen erzem magam, hogy viszem neki ezt a draga cuccot, o pedig futyult ram. Szivesen vettem neki, de igy eleg fajo szivvel adom oda..3 nap mulva utazok haza...

Ui: bocsi, az ekezetek hianya miatt.


2021. jan. 13. 13:48
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem viszem vissza, mert a parom tudja, hogy megvettem-sot be is csomagoltam mar. Nyilvan fog kapcsolni, mert nem egy buta lany es nem is kicsi, 26 eves. Kellemetlen lesz es valoszinuleg neki jobban, de en ugy utalom a kellemetlen helyzeteket..

En nem vagyok haragtarto, de tegnap elmelyedtem magamban es azon tunodtem, hogy en egesz eletemben figyelmes voltam, de visszafele mar nem ezt kaptam..Itt nem azt kell erteni, hogy en funek fanak mereg draga ajandekot veszek, mert ez tenyleg nincs igy. Csaladban es a parom csaladjan belul szoktam ajandekozni, illetve a legjobb barataimnak szoktam venni egy-egy aprosagot es ok is nekem. Most azert vettem egy dragabb ajandekot, mert folyton a paromet kerte kolcson. Gondoltam egyszer belefer.

2021. jan. 13. 15:58
 22/30 anonim ***** válasza:
6%
Mint írtam, én a személyesség híve vagyok.
2021. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Többé ne vegyél neki semmit.
2021. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%

Én személy szerint senkinek nem írok facebookon születésnapi köszöntést, kivéve annak akivel napi szinten chatelek. Ha ez mellett gyakran találkozunk személyesen is akkor úgy is felszoktam egy kis ajándékkal.

Akivel nem beszélgetek online napi szinten, annak szerintem felesleges írogatni, ha személyesen találkozom akkor egy üveg ital kiséretében (családtag, közeli ismerős) felköszöntöm legyen ez akármikor, az úgysem szoros barátság csak illem.

2021. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
6%

Ha a csávóddal nem 1-2 hónapja vagytok együtt, nem éppen jó ómen, hogy még ő sem köszöntött fel. Mert ha szülinapom előtt vagy után pár nappal jöttünk volna össze, nem balhéznék a felköszöntés hiánya miatt, de ha már legalább 3-4 hónapja együtt vagyunk, az biztos, hogy utána már csak ex maradna.

Ha annyira nem veszi a fáradtságot, hogy Facebookon legalább privátban egy GIF-et küldjön szülinapomra, oda nem adnám az ajándékát, hanem visszavinném és visszakérném az árát, vagy ha mellőzni tudom az összeget, oda adom másnak, aki nem engedheti magának.

2021. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
87%
De ha nem is vinném vissza, egy "Boldog szülinapot" után mindenki előtt megmondanám, hogy "Na Nikikém-attól függ, hogy hívják-, mivel arra nem vetted a fáradtságot, hogy legalább facebookon felköszönts, ez tőlem az utolsó ajándékod, úgyhogy becsüld meg, mert többet az életben nem kapsz." Nyugodj, akkor már magába fog nézni.
2021. jan. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
22-es, nyugodtan lehetsz a "személyesség híve". Csak akkor mondjuk ha júniusban jön haza a kérdező, addig nem is köszöntenéd fel a sógornő helyében? (Nyilván nem.)
2021. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem adnám neki oda, miután ő fel sem köszöntött.

Vagy max azt csinálnám, hogy ott lenne nálam, mikor találkozunk, és ha felköszöntene utólag és adna ajándékot is, én is odaadnám. Ha személyesen sem köszöntene fel, megtartanám és soha többé nem vennék neki ajándékot a továbbiakban.

2021. jan. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Túl jó szívű vagy, és mindenki érti hogy születésnapkor mindent “illik”...

De most megtapasztaltad hogy más emberek nem így gondolják.

Nem tudom hány éves vagy de ne add oda neki az ajándékot.

2021. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Ne add oda. Tobbet ne vegyel nemi semmit.

N/39

2021. jan. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!